Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

cmentarz strzelce kolo strzelna

23 paź 2010, 15:21

witam wszystkich. czy ktos mieszka w strzelcach kolo strzelna?chcialabym sie dowiedziec czy istnieje tam cmentarz z 19 wieku.chodz mi o nazwisko gajewska anna i gajewski michael i inni gajewscy.pozdrawiam! ewa

Re: cmentarz strzelce kolo strzelna

25 paź 2010, 18:23

Cmentarz w Strzelcach gm. Mogilno z XIX w. istnieje. Znajduje się on za wsią przy drodze do Mogilna. Niewielki - jest pięknie utrzymany i muszę powiedzieć, że to wrażenie posiadam li tylko z perspektywy drogi, którą dość często przejeżdżam jadąc ze Strzelna do Mogilna i na powrót. Jest to droga okrężna, za to przecinająca piękny krajobraz pogranicza kujawsko-wielkopolskiego. Co do grobów z XIX w. to słyszałem - zaciągając języka - że jest ich zaledwie kilka. Następnym razem przejeżdżając zatrzymam się i sprawdzę groby Gajewskich - jeśli takowe zachowały się?

Marian - Słowianin

Re: cmentarz strzelce kolo strzelna

26 paź 2010, 09:16

bardzo dziekuje i czekam z niecierpliwoscią.pozdrawiam ewa

Re: cmentarz strzelce kolo strzelna

28 paź 2010, 19:09

Byłem!

Niestety z XIX w. żadnego grobu nie znalazłem, pomagał mi w poszukiwaniach Heliodor. Cmentarz, jak wspominałem utrzymany w idealnym porządku. Jest kilkanaście nagrobków z lat 30-tych XX w. starszych brak. Niemalże wszystkie pozostałe posiadają nagrobki wykonane w różnych technikach i z różnych surowców począwszy od lat 50-tych minionego stulecia do współczesnych. Nazwiska również nie znaleźliśmy w brzmieniu Gajewski/a i zbliżonym.

Myślę, że groby Twoich przodków zapewne były, jednakże zostały z braku opieki zlikwidowane. Następną swą bytność w Strzelcach poświęcę rozmowie z proboszczem i spenetruję okolice kościółka drewnianego, przy którym znajdował się stary cmentarz. Może tam coś znajdę, lub czegoś się wywiedzę.

Marian - Słowianin

Re: cmentarz strzelce kolo strzelna

10 lut 2012, 15:50

Słowianin napisał(a):Byłem!

Niestety z XIX w. żadnego grobu nie znalazłem, pomagał mi w poszukiwaniach Heliodor. Cmentarz, jak wspominałem utrzymany w idealnym porządku. Jest kilkanaście nagrobków z lat 30-tych XX w. starszych brak. Niemalże wszystkie pozostałe posiadają nagrobki wykonane w różnych technikach i z różnych surowców począwszy od lat 50-tych minionego stulecia do współczesnych. Nazwiska również nie znaleźliśmy w brzmieniu Gajewski/a i zbliżonym.

Myślę, że groby Twoich przodków zapewne były, jednakże zostały z braku opieki zlikwidowane. Następną swą bytność w Strzelcach poświęcę rozmowie z proboszczem i spenetruję okolice kościółka drewnianego, przy którym znajdował się stary cmentarz. Może tam coś znajdę, lub czegoś się wywiedzę.

Marian - Słowianin

Witam!P.Marianie czy byl pan juz u tego proboszcza ?

Re: cmentarz strzelce kolo strzelna

07 sty 2014, 22:23

ja tez mam tam rodzine i mi sie wydaje ze tam sa te groby. a jak nie to napewno na cmentarzu w kwieciszewie sa groby rodzin gajewskich gajewiczow i galewskich

Re: cmentarz strzelce kolo strzelna

12 sty 2014, 22:51

A czy możesz to sprawdzić?

Re: cmentarz strzelce kolo strzelna

13 sty 2014, 08:58

Wyszukiwarka grobów w Kwieciszewie http://37.28.154.108/kwieciszewo/
Odpowiedz