Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Koberski/Koberska okolica Poznania/Skórzewa

08 lis 2010, 13:19

Witam :D Napisałem ten post w ostateczności, gdyż już naprawdę nie mam siły szukać dalej, przejrzałem chyba cały Internet i nie ma żadnych informacji na temat który mnie interesuje :( Mianowicie szukam informacji na temat przodków od strony ojca o nazwisku Koberski. Najstarsze zapiski znalazłem do ok 1876r. kiedy to urodził się mój prapradziadek Franciszek, dalsze informacje są jak dla mnie, nieosiągalne. Może źle szukam, dlatego proszę o radę gdzie szukać wszelkich informacji na temat moich przodków. Interesują mnie akty ślubu, nekrologi, miejsca zamieszkania, ogólnie wszystko co dotyczy nazwiska Koberski/Koberska z okolic Poznania/Skórzewa/Gołusek.

Re: Koberski/Koberska okolica Poznania/Skórzewa

08 lis 2010, 17:22

Na Poznań Project

Parafia katolicka Komorniki, wpis 14 / 1872 zgodność: Pan młody: 100%

Petrus Koberski (26)
Magdalena Szajek (22)

Parafia katolicka Poznań - Św.Małgorzata [Posen-St.Margarete], wpis 38 / 1852 zgodność: Pan młody: 100%

Joseph Koberski (48)
Marianna Macewska (41) Dodatkowe informacje: wdowiec/wdowa

Jeśli masz akt zgonu Franciszka jest tam miejsce urodzenia i dane rodziców(mowa o akcie z USC)

Re: Koberski/Koberska okolica Poznania/Skórzewa

08 lis 2010, 17:47

Witaj!

Nazwisko KOBIERSKI pojawia się również w Dusznikach k. Poznania.
A są nimi Władysław i Urszula zd. Błaszyk Kobierscy.

Re: Koberski/Koberska okolica Poznania/Skórzewa

08 lis 2010, 17:49

Witam ponownie.
Nie zauważyłem że jest nazwisko Koberski.
Więc jest nieścisłość w mojej wiadomości. Przepraszam za błąd. :(

Re: Koberski/Koberska okolica Poznania/Skórzewa

08 lis 2010, 21:16

Nic nie szkodzi Jacek, moje nazwisko bardzo często jest mylnie pisane Kobierski, Koperski, itd. Dzięki Aga za info, ale dziadzia Franek zmarł jakieś 70lat temu, więc aktu naturalnie nie mam. Mogę jakoś zdobyć takie dokumenty online czy muszę koniecznie udać się do USC?

Re: Koberski/Koberska okolica Poznania/Skórzewa

08 lis 2010, 22:20

Trafiłem na stronę Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu, jest tam chyba to czego szukam, ale nie mogę wejść w żadne dane, jest informacja jedynie, że posiadają np akty metrykalne z określonego okresu. Czy muszę osobiście iść do Archiwum> Jak to wygląda w praktyce?

Re: Koberski/Koberska okolica Poznania/Skórzewa

08 lis 2010, 22:57

Czasem przez tel udziela USC danych o rodzicach i miejscu urodzenia,oczywiście dobrze by było znać datę dokładną zgonu.W Archiwum Archidiecezjalnym należy najpierw zapisać się na czytnik(z terminami trudno),brak dostępu online.Można zamówić poszukiwania przez pracownika archiwum,jednak przy małej wiedzy o miejscu urodzenia prapradziadka tanio nie wyjdzie.
Akt zgonu z USC można zamówić przez internet lub pocztę,nie jest konieczna wizyta w danym USC

Re: Koberski/Koberska okolica Poznania/Skórzewa

08 lis 2010, 23:01

Dziękuję:) Czy muszę swoją prośbę uzasadnić, czy starczy, że powiem tylko, że jestem zainteresowany przeszłością moich przodków :D

Re: Koberski/Koberska okolica Poznania/Skórzewa

08 lis 2010, 23:03

Jako cel-poszukiwanie genealogiczne,podasz pokrewieństwo.W niektórych USC wykonują także ksero z aktów,wtedy jest bezpłatnie(o ile mają kserokopiarkę).

Re: Koberski/Koberska okolica Poznania/Skórzewa

12 lis 2010, 14:42

Proszę sprawdzić Siemowo lub Stary Gostyń. Stary Gostyń jest dostępny w internecie. Ostatnio przeglądzałam Siemowo i były tam nazwiska Piotrowski i Karczmarz.
Pozdrawiam
Barbara Bilińska
-----------------------------------------------------------
Skorniak-Siemowo,Olejniczak-Kosowo, Kozubski-Garby, Grajek-Pogorelica,Łykowski-Wierzbiczany,
Głowski-Bojanice

Re: Koberski/Koberska okolica Poznania/Skórzewa

14 lis 2010, 01:58

znam Kobierskich z okolic Poznania ;)
pozdrawiam

Re: Koberski/Koberska okolica Poznania/Skórzewa

14 lis 2010, 15:59

jacek98764 napisał(a):Witaj!

Nazwisko KOBIERSKI pojawia się również w Dusznikach k. Poznania.

Skoro już drugi Jacek podaje Kobierskich zamias Koberskich to ja poproszę o jakieś namiary bo Kobierscy to moja rodzina (może) :)
Pozdrawiam.Danka

Re: Koberski/Koberska okolica Poznania/Skórzewa

14 lis 2010, 21:34

Witaj.
Na portalu nasza-klasa.pl
Zalogowany jest wnuk Ur. i Wł. Kobierskich z Dusznik - Hubert Kobierski.
Najlepiej z nim skontaktować się ws. rodziny Kobierskich.
Życzę miłej kończącej się niedzieli :D

Re: Koberski/Koberska okolica Poznania/Skórzewa

14 lis 2010, 21:37

Dziękuję Jacku.
Warto spróbować.
Pozdrawiam.Danka.
Odpowiedz