Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Wojtkowiakowie Szymurkowie

18 lis 2010, 21:31

Witam!

Poszukuję informacji o przodkach rodziny Wojtkowiaków i Szymurków.

Moje informacje na chwilę bieżącą urywają się w momencie:

-Wojtkowiakowie:
Jan Wojtkowiak ur. 1896r. dwukrotnie żonaty (imienia pierwszej żony nie znam, zmarła przy narodzinach ich córki Bronisławy w 1925r.; druga żona Maria z.d. Szymurek); syn Michała (i Józefy z.d.(RÓWNIEŻ!!)Wojtkowiak) - niestety nie wiem nic o rodzeństwie Michała i Józefy a także o ich rodzicach.

- Szymurkowie:
Maria ur.1902r. córka Michała Szymurka (który był drugim mężem Marii z.d.Szelejewskiej (nazwisko Marii z pierwszego małżeństwa-Kosmalska)). O Michale nie wiem nic oprócz tego jak i dlaczego zginął. Niestety nie wiem gdzie się urodził. Także nie znam rodzeństwa i rodziców zarówno Marii (żony Michała) jak i Michała.

Za wszelkie informacje będę wdzięczna.

Re: Wojtkowiakowie Szymurkowie

18 lis 2010, 22:56

Witam krewniaczkę! :)

Jeśli chodzi o Szelejewskich, to zapraszam na http://www.szelejewscy.famula.pl

Co do Szymurków, to niestety nie mam nic ponad częściowo rozpisanych potomków Michała i Marianny.

Wojtkowiaków sam szukam w parafii Strzelce Wielkie, natomiast Ty pisząc o tak popularnych nazwiskach, nie podałaś ani jednej miejscowości, przez co niewiele można powiedzieć o tych rodzinach. Liczę więc na uzupełnienie :)

Pozdrawiam
Piotr

Re: Wojtkowiakowie Szymurkowie

18 lis 2010, 23:02

Cześć!
Cieszę się bardzo z Twojej odpowiedzi!

Tak więc... Michał i Józefa Wojtkowiakowie byli ze Strzyżewa/Strzyżewka -obydwoje. On pochodził z rodziny, która miała duże gospodarstwo, Ona była gosposią u księdza Jej ojciec ożenił się po raz drugi - Józefa miała dość kiepskie kontakty z macochą. Ich syn, Jan, był rymarzem mieszkał w Borku Wielkopolskim (nie mam pojęcia od kiedy)

Co do Szymurków o Marii (Szelejewskiej) żonie Michała wiem, że była ze Skokowa.
O Michale nic nie wiadomo - nikt z rodziny nie wie skąd się wziął w życiu Marii. Wiem, że został ścięty w Poznaniu w Forcie VII

Re: Wojtkowiakowie Szymurkowie

20 lis 2010, 14:21

Wychodzi więc na to, że nasi Wojtkowiakowie, to dwie zupełnie inne rodziny. Poza tym Strzyżewo wykracza niestety poza obszar moich poszukiwań.

Maria Szelejewska może mieszkała później w Skokowie (gdzie już od drugiej dekady XIX wieku także mieszkali Szelejewscy), ale pochodziła z Wycisłowa. Maria i Michał ślub brali 4 lutego 1901 roku w Jeżewie.

Pozdrawiam
Piotr
Odpowiedz