Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Antkowiak

24 lis 2010, 01:55

Moja babcia Emilia Kuhn zd.Antkowiak ur.w 1880r.pochodzi z Lechlina.
Jej ojciec to Tomasz Antkowiak ur. w 1817r też w Lechlinie
Jego ojciec to Marcin Antkowiak ur.w 1790r. też w Lechlinie
Jego ojciec to Michał Antkowiak ur.?
Do tych rodzin brakuje mi Antkowiaków z Owińska a ściślej mówiąc to Bolechowo lub Bolechówko i wiem,że byli Antkowiaki koło Borku za Poznaniem bo w Wycisłowie wychowywal się najmłodszy syn Emilii Feliks.Widzę,że Ela z Pojezierza jest zainteresowana tym nazwiskiem,może mamy coś wspólnego.Marcin miał dwanaścioro dzieci Piotr,Walenty,Jakub,Antoni,i Laurentius-wymieniam tylko męzczyzn ze wzgledu na nazwisko.Gdyby ktoś widział powiązanie z tą rodziną proszę o kontakt.Elżbieta

Re: Antkowiak

26 lis 2010, 07:53

Witam!

Moja pra babcia Klementyna z domu ANTKOWIAK,ur. Objezierze,29.09.1869-zm.15.02.1939 r.
mieszkała i zmarła w Objezierzu k/Obornik Wlkp
Z mego drzewa ANTKOWIAKOWIE występują: Kowalewko,Parkowo, Bogdanowo,Objezierze,Ocieszyn,Wargowo,Świerkówki.
Jednak największa grupa moich Antkowiaków występuje w KOWALEWKU.
Wysłałam prywatną wiadomośc do Ciebie.

Pozdrawiam
Ela P.

Re: Antkowiak

03 gru 2010, 13:16

Witajcie.
Siostra mojego taty miała za męża:
- Antkowiak Apolinary, s. Michała i Apolonii, ur. 22.07.1913 Adamowo, województwo poznańskie.Wykształcenie handlowe, przed wojną księgowy. Był jeńcem wojennym a od 1945 roku w II Korpusie Polskim. Od 1949 r. w Argentynie.
Ciekawy jestem gdzie jest to Adamowo :)
Tadeusz

Re: Antkowiak

03 gru 2010, 17:28

Witaj Tadeuszu !

W swoim drzewie Genealog.nie spotkałam sie z Adamowem.
Wszyscy moi Antkowiakowie pochodzą od Andrzeja Antkowiaka ur.1792 r i Jadwigi, Kowalewko/Objezierze i pobliskie okolice pow.Oborniki Wlkp
Nazwisko dość popularne,ale .....moze???????

Obecnie ,ADAMOWO- pow.Wolsztyn,gm.Wolsztyn,woj.wielkopolskie do Obornik Wlkp.....97 km
Myślę,iż we wcześniejszych latach wieś Adamowo,należała
do innego powiatu.
Pozdrawiam

Ela

Re: Antkowiak

03 gru 2010, 19:25

Dziękuję za odpowiedź.
Przy okazji "podrzucę" -może się komuś przyda:
1. Antkowiak Jan , ur.Koźle,Otorowo,Poznań, żonaty z Heleną Śmigiel , ur. ok.1777 w Krzeszkowice, Otorowo. Ślub odbył się 12 Nov. 1797 w Krzeszkowice

2.Antkowiak Marcin , ur. gdzieś w poznańskim, żonaty z Maryanna Pyssa ur. 02,04.1848 w Bablin, Oborniki. Ślub odbył się 12 Nov. 1867 w Bablin

Tadeusz

Re: Antkowiak

03 gru 2010, 19:46

Ela.
Widzę,że interesują Ciebie Sobkowiaki.
Mam Sobkowiak Anna ur. 1847?,Oborniki lub okolice, c. Stanisława i Katarzyny Stodolskiej. Anna wyszła za Andrzeja Olejniczak.
jest również jej brat Andrzej.
Tadeusz

Re: Antkowiak

04 gru 2010, 09:15

Witaj Tadeuszu!

Bardzo dziękuję za informacje ,zrobiłam notatki .
Jeśli odnajdę nowe wiadomości ,dam znać.

Dobrego dnia

Ela P.

Re: Antkowiak

04 gru 2010, 17:40

Jestem bardzo wdzieczna Eli za pomoc w rozpracowaniu Antkowiaków z Obornik.Serdecznie Ci Elu dziekuję.
Zostały jeszcze dwa gniazda-Szamotuły i Pobiedziska,które mnie interesuja.Gdyby ktoś widział powiązanie to bardzo proszę o kontakt.

Re: Antkowiak

26 sie 2011, 20:12

Witam
Nazwisko Antkowiak występuję też w miarę często w parafii Gościeszyn. Podaję link do aktu ślubu, gdzie Andrzej Szybiński występuje alias Antkowiak. Może ułatwi to poszukiwania.
1835
Andrzej Szybiński [ alias Antkowiak], akt nr 1
http://szukajwarchiwach.pl/53/3306/0/6. ... U-leCfppQw
Pozdrawiam Marianna.

Re: Antkowiak

02 wrz 2011, 14:52

Witaj Tadeuszu. trochę późno ale chciałeś wiedzieć to masz. Faktycznie Twój Antkowiak urodził się tutaj, nie wiadomo tylko w którym oknie Obrazek , Obrazek
Jego rodzice to Michał (24.09.1875 - 19.02.1954 ) i Apolonia ( 09.12.1876 - 21.06.1955 ) Obrazek
Współczesny potomek tej rodziny to polski projektant mody - Zbigniew Jerzy Antkowiak.
To już wszystko. A gdzie jest to Adamowo to już musisz dojść sam , zapytaj swego kolegi Bolka R.
Pozdrawiam Jacek
Ostatnio edytowano 02 wrz 2011, 19:23 przez Piętka_Jacek, łącznie edytowano 1 raz

Re: Antkowiak

02 wrz 2011, 18:07

Antkowiak Henryk ur.8.o1.1940 Bytyń/Szamotuły zm.18.04.1965 Poznań. Pochowany w Międzychodzie. Rodzice - Józef Antkowiak i Anna Kozber. Małż. Jadwiga Błaszczyk.

Antkowiak Kazimierz ur.1883 Kłodzisko/Szamotuły zm.7.02.1945 Międzychód. Małż. Balbina Ziółek.

Jeśli to jakiś trop dla Ciebie to pisz na PW, mam informacje jeszcze o 3 innych osobach pochowanych w Międzychodzie.

Re: Antkowiak

03 wrz 2011, 18:18

Jacku.
Dziękuję za dużą porcję informacji.
Dodam,że "mój" Antkowiak Apolinary(Poldek) zmarł 28 sierpnia 2003 r w Caseros- prowincji Buenos Aires. Mam kserokopię aktu zgonu-oczywiście po hiszpańsku jak również ksero jego paszportu ze zdjęciem.Widzę ,że Antkowiak Jerzy r. 1935 urodził się w Twoim mieście.
Do Bolka na razie nie mogę się dodzwonić.
pozdrawiam

Re: Antkowiak

03 wrz 2011, 18:31

Witaj.
Jerzy Antkowiak to syn Floriana , zapewne brata Apolinarego, tak wynika mi z zapamiętanych faktów z lat 60 -tych.

Re: Antkowiak

03 wrz 2011, 19:01

Jacku.
A to "moje" Adamowo to to ,co jest na przedmieściach Wolsztyna 1 + 2 km ?

Re: Antkowiak

03 wrz 2011, 20:47

Tak, brawo zgadłeś !!! Ale to jednak jest moje, tu sie wychowałem, szczerze mówiąc dokładnie naprzeciw Antkowiaków.

Re: Antkowiak

05 wrz 2011, 08:23

Witam,

z opowieści rodzinnych: drugą żoną Floriana Antkowiaka była Agnieszka z Nowickich, Jerzy pochodził z pierwszego małżeństwa. Florian miał brata Józefa, męża Marianny Łojek z Obry (ur. 1901).

Pozdrawiam
Witold

Re: Antkowiak

10 mar 2012, 23:12

Witam
Mam pytanie, może ktoś ma w swoich zapiskach Wiktorię Antkowiak, urodzoną 09.10.1872. w Dąbrowie [ par. Gościeszyn], córka Bonaventury Jantkowiaka [ tak zapisane nazwisko w akcie jej urodzenia] i Franciszki z domu Wieczorek ?
Pozdrawiam Marianna.
Ostatnio edytowano 29 sty 2013, 07:30 przez marysia13, łącznie edytowano 1 raz

Re: Antkowiak

23 mar 2012, 22:42

http://www.kretkow.parafia.info.pl/inde ... in&what=11

Nazwisko to występuje również w parafii Kretków.
Pozdrawiam Darek

Re: Antkowiak

11 lut 2013, 19:58

Zwracam się do Eli z Pojezierza.
Witaj Elu.
Piszę historię rodu Antkowiakow od Michala i nie udało mi sie ustalić skąd Michal przyszedł do Lechlina.Twoje Antkowiaki osiedlili się w Objezierzu w pózniejszym okresie.Przeglądając PP,nazwisko to, najwcześniej występuje w Ceradzu,czy nasi mieli coś wspólnego z Ceradzem,chyba nie? W każdym razie, ja nie widzę powiązania.Chodzi mi coś po głowie,że babcia wspominala o Kongresowce, ale w jakim kontekście tego nie wiem.Z AAP dostalam informację o zgonie Michala w formie tabelki bez miejsca ur.i bez rodzicow.Masz Elu jakiś pomysł gdzie szukać no i jak.Michał urodzony około 1754r data ta wynika z aktu zgonu.
Jeszcze mam jedno pytanie,czym się zajmowali Antkowiaki w Objezierzu?
Pozdrawiam Elżbieta
Odpowiedz