Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Josepha Gościńska

25 lis 2010, 23:11

Hallo,
na prosbe genealoga z Niemiec podaje ponizsze ogloszenie:

Josepha Gościńska
* um 1851
oo 17.2.1868 Kwieciszewo/Blütenau
Thomas Dranicki
*um 1845

Poszukiwani sa przodkowie, potomkowie i krewni

Re: Josepha Gościńska

09 lis 2012, 22:48

Parafia Kwieciszewo, ślub 18 Novemb 1890,
Adalbertus Nowacki ex Goryszewo, lat 26, rodz. Martinus Nowacki et Agnes Łuczak,
Apollonia Dranicka ex Kwieciszewo, lat 21, rodz. Thomas Dranicki et Josepha Goscinska

Re: Josepha Gościńska

11 lis 2012, 22:46

Hallo Marzenko,
dziekuje za informacje - przekazalam je zainteresowanemu.
Pozdrawiam, Teresa

Re: Josepha Gościńska

13 lis 2012, 19:53

Parafia Kwieciszewo, ślub 23 Septemb,
Josephus Amtmann de Kruswica lat 22, rodz. Adalbertus Amtmann et Marianna Małolepsza,
Magdalena Dranicka de Kwieciszewo lat 21, rodz. Thomas Dranicki et Josepha Goscinska;

dopisuję: jest to rok 1894
Ostatnio edytowano 19 lis 2012, 19:08 przez menka, łącznie edytowano 1 raz

Re: Josepha Gościńska

18 lis 2012, 23:58

Hallo Marzenko,
w imieniu Heinza-Josefa dziekuje bardzo za nowe informacje,
napisz mi jeszcze, prosze w ktorym roku odbyl slub Josephusa Amtmann z Magdalena Dranicka.
Pozdrawiam, Teresa

Re: Josepha Gościńska

23 lis 2012, 00:21

Hallo,
Heinz-Josef ma jeszcze jeden wazny problem do rozwiazania, ktory mozna wyrazic pytaniem:
czy Jakob Dranicki jest bratem Apolonii i Magdaleny Dranickich a co za tym idzie synem Thomasa? Moze jakas informacja na ten temat zawarta jest w zapisie slubow Apolonii i Magdaleny lub innych dokumentach.
Druga sprawa to brak informacji o ewentualnych potomkach Alberta Nowickiego i Josefiny Amtmann. Wiedza ta moglaby pomoc w ustaleniu kto nalezy do rodziny Dranickich.
Jezeli ktos natrafi na zapisy w tym temacie to prosze o kontakt lub wpis na forum.
Pozdrawiam, Teresa

Re: Josepha Gościńska

26 mar 2014, 00:19

Therese napisał(a):Hallo,
Heinz-Josef ma jeszcze jeden wazny problem do rozwiazania, ktory mozna wyrazic pytaniem:
czy Jakob Dranicki jest bratem Apolonii i Magdaleny Dranickich a co za tym idzie synem Thomasa? Moze jakas informacja na ten temat zawarta jest w zapisie slubow Apolonii i Magdaleny lub innych dokumentach.
Jezeli ktos natrafi na zapisy w tym temacie to prosze o kontakt lub wpis na forum.
Pozdrawiam, Teresa

rok 1869, urodziła się w Kwieciszewie (januar 18) Apolonia, rodzice: Thomas Dranicki et Josepha Gościńska

Re: Josepha Gościńska

29 mar 2014, 21:04

Hallo,
tłumaczenie tekstu od Heinza/Josefa>
Rok urodzenia Apoloniii Dranickiej był mi znany, ale nie znałem dokładnej daty
18.01.1869 Kwieciszewo
i jeżeli dobrze odszukałem zmarla w wieku 72 lat
26.05.1940

Mam jeszcze pytanie czy mogę brać pod uwagę osoby z małą zmianą nazwiska.
W BaSIa często spotykam nazwisko DRAMICKI / Dramicka.
Czy jest możliwe że jest to wynikiem błędnego odczytania i jakie jeszcze są możliwe wersje nazwiska Dranicki
Pozdrawiam, Heinz-Josef
Odpowiedz