Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

poszukuje Kacper Szepka (Sib) i Helena Rodewald (Grunwald)

13 gru 2010, 21:29

Witam wszystkich uzytkownikow forum,

od zeszlego roku poszukuje aktu urodzenia mojego prapradziadka Kacpra Szepki (Sib) urodzonego ok 1846 w Pawlowku niedaleko Nowego Tomysla, zadne archiwum panstwowe, archidiecezjalne go nie posiada. Podobnie jest z aktem urodzenia mojej praprababci Heleny Rodewald urodzonej w Kleczewie miedzy 1844-1854 (zona Kacpra Szepki-Sib). Nazwiska te sa rowniez rzadko spotykane, moze ktos z panstwa ma dobra rade gdzie dalej szukac ? HELP !

Ola

Re: poszukuje Kacper Szepka (Sib) i Helena Rodewald (Grunwald)

13 gru 2010, 22:31

Jesteś pewna nazwy miejscowości?W pobliżu Nowego Tomyśla
Pawłówek powiat nowotomyski gmina Lwówek
Pawłówko powiat poznański gmina Buk
Na jakiej podstawie masz wiadomości o prawdopodobnym miejscu urodzenia?
Poszukałam na poznan project
http://bindweed.man.poznan.pl/posen/search.php#search
Parafia katolicka Kiekrz, wpis 4 / 1870 zgodność: Pan młody: 100%

Felix Szepka (25)
Xavera Pietraszczyńska (21) -jest tylko jeden wynik z tym nazwiskiem

Parafia katolicka Poznań - Św.Maria Magdalena [Posen-St.Magdalene], wpis 6 / 1872 zgodność: Pan młody: 100%

Casparus Sib (26)
Victoria Tomaszewska (26)

Popatrz za cywilnym aktem zgonu,często jest dokładna nazwa miejscowości podana wraz z tzw.obwodem(coś takiego jak powiat)

Re: poszukuje Kacper Szepka (Sib) i Helena Rodewald (Grunwald)

13 gru 2010, 23:22

Mam akt zgonu Kacpra z 1902 r. oraz akt slubu Kacpra Siba z Helena Rodewald to jego II zona, z niego wynika iz urodzil sie w Pawlowku, kreis Neu Tomischel. Victoria Tomaszewska to jego pierwsza zona, zgadza sie z projektem Poznan - bardzo przydatna strona.
W zeszlym tygodniu napisalam e-mail do archidiecezji Poznan w sprawie aktu slubu Felixa Szepki i X. Pietraszynskiej, moze w ten sposob uda sie jakies powiazanie znalezc.


pozdrawiam serdecznie,

Ola
Odpowiedz