Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Giszczyńscy, Dorsz, Grzeszczak, Chojnaccy

02 sty 2011, 22:46

Witam!
Nazywam się Hubert Giszczyński i poszukuję przodków z rodziny Grzeszczak, Chojnaccy z Żydowa i okolic oraz Giszczyńscy ( pradziadek Józef prawdopodobnie z okolic Szemborowa oraz Dorsz z Borzęcic parafia Wałków. Jeśli ktoś chciałby to mogę sprawdzić dane na cmentarzu w Żydowie lub najbliższej okolicy. Pozdrawiam!

Re: Giszczyńscy, Dorsz, Grzeszczak, Chojnaccy

03 sty 2011, 00:12

W bazie WTG Księża wielkopolscy wpisałam informacje o ks.Józefacie Gieszczyńskim.
Z nazwiskiem Giszczyński spotkałam się w par.Pępowo pow.Gostyń.Myślałam,że Gieszczyński i Giszczyński to ta sama rodzina.
Pozdrawiam.Barbara

Re: Giszczyńscy, Dorsz, Grzeszczak, Chojnaccy

05 sty 2011, 00:04

Witaj Basiu!
Dziękuję za informację o Pępowie zajrzę tam i sprawdzę. Może to moja rodzina bo nie wiadomo dokładnie skąd pochodzili, wiem tylko, że pradziadek mieszkał w Szemborowie i nic więcej. Możliwe że to tylko inny zapis nazwiska bo spotkałem się juz przy poszukiwaniu rodziny Grzeszczaków, że w aktach pruskich był zapis Grzejszczak a później dopiero Grzeszczak więc może tutaj jest tak samo. Są też Gliszczyńscy ( rodzina szlachecka ) i tutaj też znalazłem info, że to może od Gliszczyńskich pochodzą też Giszczyńscy ale to nic pewnego.
Pozdrawiam!

Re: Giszczyńscy, Dorsz, Grzeszczak, Chojnaccy

12 lut 2011, 21:21

Dotarłem do nowych informacji. Michał i Michalina Giszczyńscy z Mierzewa, to są moi pra pra dziadkowie. Mam także więcej Giszczyńskich z Mierzewa, jednak nie mogę ich powiązać ze swoimi Giszczyńskimi:( Znalazłem także informację, że Grzeszczak Johan mój przodek urodził się w Zielińcu. Jeśli ktoś miałby jakieś informacje o tych osobach proszę o kontakt.

Re: Giszczyńscy, Dorsz, Grzeszczak, Chojnaccy

12 lut 2011, 21:49

...
Ostatnio edytowano 10 sty 2012, 14:20 przez Chrystian Orpel, łącznie edytowano 1 raz

Re: Giszczyńscy, Dorsz, Grzeszczak, Chojnaccy

31 mar 2011, 20:50

W Pępowie znalazłam ślub 05.11.1871/17 Józef Giszczyński (25) z Sulkowic par.Krobia i Józefa Grodzka (21) z Krzyżanek.
Może się przyda.
Pozdrawiam.
Barbara

Re: Giszczyńscy, Dorsz, Grzeszczak, Chojnaccy

13 kwi 2011, 21:05

Par.Strzelce Wielkie Ur.1863/105 Piotr syn Andrzeja i Marianny Dorsz.
Ur.1864/198 Tomasz syn tych samych rodziców.

Pozdrawiam.Barbara

Re: Giszczyńscy, Dorsz, Grzeszczak, Chojnaccy

30 maja 2011, 09:45

Par.Pępowo
17.01.1880 ur.w Krzyżankach Wincenty Radojewski
oj.Tomasz gospodarz
m.Marianna Giszczyńska

chrz.St.Andrzejewski i Elżbieta Radojewska

Pozdrawiam.Barbara

Re: Giszczyńscy, Dorsz, Grzeszczak, Chojnaccy

31 maja 2011, 23:10

Basiu dziękuję za informacje. Na razie nie wiem czy to moja rodzina - nie mogę jeszcze połączyć ich z moimi Giszczyńskimi.

Re: Giszczyńscy, Dorsz, Grzeszczak, Chojnaccy

11 lip 2013, 18:52

Witaj Hubert!
W jednym z Twoich postów napotkałam nazwisko Grzeszczak. Ja w swoim drzewie mam Barbarę Grzeszczak ur. ok. 1822, ślub brała w Powidzu - widzę, że to niedaleko miejscowości Zieleniec. Nie znalazłam jej aktu chrztu. Możesz napisać jakie masz informacje o "swoim" Grzeszczaku?

Kasia

Re: Giszczyńscy, Dorsz, Grzeszczak, Chojnaccy

10 cze 2015, 14:35

Witam,
moja prababcia mieszkała w Majdańskioej Hucie nazywała się Tekla Szuprowicz z domu Soczyńska mój pradziadek Witold Szuprowicz był nadleśniczym, mieli córkę Helenę i syna Eugeniusza( mojego dziadka ). Pradziadkowie 10 lutego 1940 roku zostali wywiezieni na Syberię. Poszukuję informacji o ich losie, zdjęć(nawet z okolicy Majdańskiej Huty).Soczyńscy z Majdańskiej Huty i Kamiennej góry wyjechali na pomorze. Alf Soczyński pięknie opisuje to w swoich książkach. Proszę o kontakt dominikathomalla@onet.eu
pozdrawiam serdecznie
Dominika

Re: Giszczyńscy, Dorsz, Grzeszczak, Chojnaccy

10 cze 2015, 18:47

Dominika84 napisał(a):Witam,
moja prababcia mieszkała w Majdańskioej Hucie nazywała się Tekla Szuprowicz z domu Soczyńska mój pradziadek Witold Szuprowicz był nadleśniczym, mieli córkę Helenę i syna Eugeniusza( mojego dziadka ). Pradziadkowie 10 lutego 1940 roku zostali wywiezieni na Syberię. Poszukuję informacji o ich losie, zdjęć(nawet z okolicy Majdańskiej Huty).Soczyńscy z Majdańskiej Huty i Kamiennej góry wyjechali na pomorze. Alf Soczyński pięknie opisuje to w swoich książkach. Proszę o kontakt dominikathomalla@onet.eu
pozdrawiam serdecznie
Dominika

Witam
Może się przyda:
DANE OSOBOWE

nazwisko SZUPROWICZ
imię EUGENIUSZ
imie ojca WITOLD
data urodzenia 1922-06-01



INFORMACJE O PRZEŚLADOWANIACH




Źródło: FPNP


robotnik przymusowy przeżył
rodzaj pracy przymusowej Zatrudniony na kolei
miejsce pracy DARMSTADT
miejsce pracy (państwo) Niemcy
data rozpoczęcia pracy 1944
data zakończenia pracy 1945
robotnik przymusowy przeżył
miejsce pracy DARMSTADT
data rozpoczęcia pracy 1945
data zakończenia pracy 1945
www.straty.pl

Re: Giszczyńscy, Dorsz, Grzeszczak, Chojnaccy

10 cze 2015, 20:58

Bardzo Pani dziękuję. Od kilku lat szukalam tych informacji.
pozdrawiam serdecznie
Dominika
Odpowiedz