Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Paluszyńscy

03 sty 2011, 23:08

Witam,
Czy ktoś z Państwa w swoich poszukiwaniach "napotkał" nazwiska Paluszyński z okolic Trzemeszna.
W PP są nazwiska małżonków z tym nazwiskiem ale niestety bez nazwisk rodziców. Konkretnie poszukuję powiązań rodzinnych mojej praprabaci Ewy Paluszyńskiej (rodzice, rodzeństwo) ur. 1824, zamieszkałej w Kozłowie - wieś między Trzemesznem a Strzyżewem Paczkowym. Wyszła za mąż za Józefa Krygiera z Borku k/Zalesia (Ryszewko) w Trzemesznie w 1844 r. Może ktoś ma więcej danych o Paluszyńskich wywodzących się z Kozłowa lub okolicznych wsi.
Dziękuję i pozdrawiam.
Marian

Re: Paluszyńscy

04 sty 2011, 15:23

Witam!
Marianna Paluszyńska, urodzona w 1827 roku w Szemborowie/Września, zmarła 1 lutego 1902 roku w Trzemesznie, córka Walentego Paluszyńskiego i Barbary, była żoną Józefa Nowickiego. Ich córka Stanisława Nowicka (urodzona 30 marca 1867 w Kozłowie koło Strzyżewa Kościelnego, zmarła 20 stycznia 1951 w Poznaniu) wyszła za mąż za Józefa Sikorskiego z Trzemeszna, brata pradziadka mojej żony. Powtarza się miejscowość Kozłowo, czyżby Marianna i Ewa Paluszyńskie były siostrami...

Pozdrawiam
Eugeniusz

Re: Paluszyńscy

04 sty 2011, 16:30

Eugeniuszu
Dziękuję za odpowiedź. Niestety poza miejscem zamieszkania, rokiem urodzenia i datą ślubu (02.02.1844 Trzemeszno) Ewy Paluszyńskiej nie mam więcej danych. Przede wszystkim nie mam miejsca jej urodzenia i imion rodziców a to utrudnia dalsze poszukiwania. Może więc była siostrą Marianny? Ale jest ślad, za który bardzo dziękuję.
Pozdrawiam
Marian

Re: Paluszyńscy

06 sty 2011, 11:44

Witam!
Na genealogicznej tablicy ogłoszeń witryny Ornatowski.com znalazłem takie ogłoszenie:

Paluszyński
Szukam wszelkich informacji o rodzinie, z posiadanych dokumentów wynika, że mój pradziadek Mieczysław Józef Paluszyński żył w latach 1877 - 1960 urodzony w Trzemżalu pod Trzemesznem pow. Mogilno od ojca Stanisława Paluszyńskiego i matki Józefiny Bruch. Mateusz Paluch i Stanisława Orchowska byli rodzicami trójki dzieci między innymi Stanisława Paluszyńskiego urodzonego w 1834 r. Mateusz Paluch około 1810 roku służył w Poczdamie w pułku tzw. olbrzymów (Riesen - Regiment in Potsdam). Za wszelkie informacje dotyczące rodziny z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam. Arkadiusz Paluszyński


Pozdrawiam
Eugeniusz

Re: Paluszyńscy

06 sty 2011, 16:48

Witam,
Znam ten wpis na tablicy ogłoszeń witryny genealogicznej ale jest tam chyba błędna informacja. Autor pisze, że Stanisław Paluszyński, który ożenił się z Jozefiną Bruch był synem Mateusza Palucha i Stanislawy Orchowskiej natomiast Poznan Projekt podaje ten sam ślub (Gębice) przy czym jako rodziców Stanisława wymienia Laurentiusa Paluszyńskiego i Annę Czwojdak.
Dziękuję za informację i pozdrawiam.
Marian
Odpowiedz