Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

niemieckie księgi chrztów

05 sty 2011, 11:19

Mój ojciec Franciszek urodził się 8 sierpnia 1917 roku w Gros Polzin koło Anklam (jest na to dokument "urzędowy"). Urodził się tam bo dziadkowie mieszkający w Ostrzeszowie
byli w tym czasie w tym miejscu "na robotach". Sprawdzałem księgi chrztów w Ostrzeszowie i nie ma tam śladu chrztu mojego taty po powrocie dziadków na jesieni do Ostrzeszowa
stąd wniosek mój, że tata został ochrzcony na miejscu urodzenia pewnie w parafii katolickiej. W zbiorach rodzinnych zachowało się zdjęcie ojca chrzestnego mojego taty
tylko nie wiadomo kim jest z imienia ta osoba na zdjęciu (wiadomo,że jest to brat dziadka ale nie wiadomo który) o chrzestnej nie wiem natomiast nic. W związku z tym, że na forum pojawia się coraz więcej postów obcojęzycznych wstąpiła we mnie nadzieja, że może ktoś pomógłby mi w ustaleniu gdzie ewentualnie może się znajdować księga chrztów z tego okresu i terenu i w jaki sposób można dotrzeć do jej zapisów.

Re: niemieckie księgi chrztów

05 sty 2011, 11:56

Zadzwoniłem do proboszcza w Anklam. Sprawdzi.
Łukasz

Re: niemieckie księgi chrztów

06 sty 2011, 05:13

Panie Łukaszu
Serdecznie dziękuję za pomoc. Nie spodziewałem się, że pójdzie to tak sprawnie. postaram się oczywiście zadośćuczynić prośbie proboszcza. Najdziwniejsze jest dla mnie jednak to, że nikt z chrzestnych nie był jednak wbrew przypuszczeniom z rodziny Kurków. Ustalenie kim byli chrzestni jest cały czas przede mną.Jeszcze raz dziękuję
i pozdrawiam
Roman Kurka
p.s.
Nie mogłem odpowiedzieć na pryw. Komputer sygnalizował jakieś błędy na serwerze.
Odpowiedz