Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Jankowski/Wozniacki/Głowackiego z Trląg i obszaru Mogilno

06 sty 2011, 21:08

Witam,

I niestety nie w języku polskim, więc jestem za pomocą Google do przetłumaczenia. Przepraszam jeśli to jest złe!

Mieszkam w Stanach Zjednoczonych, a ja niedawno dowiedziałem się kilka moich przodków. Mój pra-pra-babka Marta Jankowski, urodzony 22 sierpnia 1881 w Trląg. Jej rodzicami byli Piotr Jankowski, ur. 4 listopada 1848 i Dorota Wozniacki, ur. 9 kwietnia 1849 roku. Pobrali się w Trląg 21 listopada 1869 roku.

Dorota rodzice byli Tomasz Wozniacki i Krystyna Głowacki. Piotr rodzicami byli Józef Jankowski i Dorota?. Wszystko z Trląg.

Nie wiem nic więcej. Ale chciałbym wiedzieć, następne terminy i przodków, a jeśli mam żadnych żywych kuzynów w Polska.

Mam spojrzał na mikrofilmy Mormonów, ale nie były w stanie znaleźć niczego. I skontaktowała się również z parafii w Trląg, a on skierował mnie do archiwum archidiecezji. Patrzą, co tam, ale nie sądzę, mogę sobie na to pozwolić, a to kosztuje coś 20 euro za godzinę, lub więcej.

Mam nadzieję znaleźć kogoś, z Trląg / Mogilno lub w pobliżu, kto mógłby może mi pomóc.

Proszę dać mi znać jeśli ktoś może pomóc.

Dziękuję!
Jeff

Re: Jankowski/Wozniacki/Głowackiego z Trląg i obszaru Mogilno

08 sty 2011, 20:13

W Poznań Project - bazie ślubów z Wielkopolski z lat 1820-1889 dostępnej w internecie - można znaleźć inne śluby z Trląga z interesującymy Ciebie nazwiskami:
nr 4/1872 - ślub 11.02.1872 Trląg, bierze ślub Marianna Jankowska z Trląskiego folwarku (urodzona 28.06.1851, rodzice Marianny: Józef Jankowski i Dorota Wolińska);
nr 4/1881 - ślub 10.07.1881 Trląg, żeni się Jan Jankowski z Trląskiego folwarku, lat 25, syn Józefa Jankowskiego i Doroty Szymańskiej, świadkiem ślubu był Piotr Jankowski;
nr 12/1875 - ślub 23.11.1875 Trląg, bierze ślub Weronika Woźniacka z Korytkowa, lat 17, córka Tomasza i Krystyny Głowackiej;

Re: Jankowski/Wozniacki/Głowackiego z Trląg i obszaru Mogilno

10 sty 2011, 14:03

A masz może jakiś link do tych baz danych o ślubach? Bo to byłoby i pomocne w mojej sprawie (Krzyżanowskich).

Re: Jankowski/Wozniacki/Głowackiego z Trląg i obszaru Mogilno

10 sty 2011, 14:16

Link do Poznań Project:

http://bindweed.man.poznan.pl/posen/search.php

Re: Jankowski/Wozniacki/Głowackiego z Trląg i obszaru Mogilno

10 sty 2011, 20:24

Dzięki :)

Re: Jankowski/Wozniacki/Głowackiego z Trląg i obszaru Mogilno

11 sty 2011, 02:19

Mariuszu - na stronie tytulowej u nas tutaj w WTG-Gniazdo, masz Wyszukiwarki, po lewej stronie, miedzy innymi wyszukiwarka slubow, do ktorej link podala wyzej "polaszea".
Przejrzyj nasza stronke, poczytaj.
Powodzenia.

Re: Jankowski/Wozniacki/Głowackiego z Trląg i obszaru Mogilno

11 sty 2011, 12:06

Dziękuję za podpowiedź. Wiesz, człowiek się uczy całe życie ... :)

Re: Jankowski/Wozniacki/Głowackiego z Trląg i obszaru Mogiln

24 wrz 2014, 12:23

Witam!

Jankowskiego, Wozniackiego i Głowackiego z okolic Trląga znalazłem tutaj:

http://www.janikowo.com.pl/asp/pliki/po ... grafia.pdf

Pozdrawiam!
Odpowiedz