Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Zofia Płócienniczak, ur. ok. 1802 r. - Polanowice

08 sty 2011, 17:34

Witam!

11 lutego 1862 r. w Kosewie parafia Giewartów zmarła moja prapraprababcia Zofia Marszałkowska z Płócienniczaków, mając 60 lat. Urodziła się w Polanowicach w Wielkim Księstwie Poznańskim. Czy ktoś z Was interesuje się Płócienniczakami?

Pozdrawiam
Jarek

Re: Zofia Płócienniczak, ur. ok. 1802 r. - Polanowice

08 sty 2011, 18:35

Witaj!

W moim drzewie występują Płócienniczakowie. Jednakże na najstarszy ich ślad natrafiłem w Jarantowie.
Franciszek Płócienniczak ożenił się z Rozalią Dominiak i miał przynajmniej czworo dzieci:
Jakuba (mojego prapraprapra dziadka) urodzonego około 1813 roku w Jarantowie, Marcyannę, Franciszkę i Maryannę.
Nie mogłem w parafii Lipe (do której wtedy należał Jarantów) znaleźć aktów zgonu Franciszka i Rozalii..
Wiem że Jakub później przeniósł się do Zbierska.

Mimo to, odległość chyba jednak zbyt duża...

Re: Zofia Płócienniczak, ur. ok. 1802 r. - Polanowice

08 sty 2011, 18:41

Poza tym wiem jeszcze to, że rodzicami Zofii byli Paweł i Regina Płócienniczakowie.

Pozdrawiam
Jarek

Re: Zofia Płócienniczak, ur. ok. 1802 r. - Polanowice

17 wrz 2011, 16:22

Chyba mam! Nie są to wprawdzie Polanowice, ale z tej parafii:
Sukowy. Anno Dni 1805 Die 28 Aprilis Baptisavi Infantem Nna Sophiam natam 20. Rodzice: Pauli et Reina Płocienniczaków Ovillatoni. Chrzestni: Ignatius Jędrzejak Colonus de Sukowy cum Agnete Pieszaczka de Rucewo.

Re: Zofia Płócienniczak, ur. ok. 1802 r. - Polanowice

17 wrz 2011, 18:40

menka napisał(a):Chyba mam! Nie są to wprawdzie Polanowice, ale z tej parafii:
Sukowy. Anno Dni 1805 Die 28 Aprilis Baptisavi Infantem Nna Sophiam natam 20. Rodzice: Pauli et Reina Płocienniczaków Ovillatoni. Chrzestni: Ignatius Jędrzejak Colonus de Sukowy cum Agnete Pieszaczka de Rucewo.


Serdeczne dzięki! To moi przodkowie. Szkoda, że nie ma podanego nazwiska rodowego Reginy.

Pozdrawiam
Jarek

Re: Zofia Płócienniczak, ur. ok. 1802 r. - Polanowice

02 paź 2012, 22:04

I jeszcze ślub z Polanowic:
11 8bris 1750 r., Jacobus Płocienniczek i Rozalia vidua ex Sukowy;

Re: Zofia Płócienniczak, ur. ok. 1802 r. - Polanowice

03 paź 2012, 18:04

menka napisał(a):I jeszcze ślub z Polanowic:
11 8bris 1750 r., Jacobus Płocienniczek i Rozalia vidua ex Sukowy;


Dzięki! Na razie jednak nie potrafię powiązać tych osób z moimi przodkami. Być może Jakub był ojcem Pawła i dziadkiem Zofii.

Pozdrawiam
Jarek
Odpowiedz