Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

POSZUKUJE INFORMACJI

08 sty 2011, 19:12

W 1880 R W SZUBINIE MOJ PRADZIADEK JAKUB BRZYKCY SLUBOWAL MOJEJ PRABABCI JOZEPHIE ZD.NAPIERALA MILOSC Z TEGO ZWIAZKU POWSTALA MIEDZY INNYMI MOJA BABCIA PELAGIA WISNIEWSKA ZD.BRZYKCY KTOREJ NIE ZNALAM ZMARLA W 1943 R W BYDGOSZCZY W POSZUKIWANIU SWOICH KORZENI DOTARLAM DO AP I TAM DOWIEDZIALAM SIE ZE BABCIA URODZILA SIE W KOLACZKOWIE/SZUBINA A GDZIE URODZIL SIE MOJ PRADZIADEK JAKUB CZY KTOS MI POMOZE BEDE WDZIECZNA ZOSIA

Re: POSZUKUJE INFORMACJI

08 sty 2011, 21:27

W cywilnym akcie ślubu z Szubina (przechowywanym w AP w Bydgoszczy) powinny być daty urodzenia, miejsca urodzenia i zamieszkania obojga ślubujących jak też imiona, nazwiska i miejsca zamieszkania (ewent. śmierci) ich rodziców. Musisz zacząć od odnalezienia tego aktu, zamów zdjęcie cyfrowe a potem je tu przyślij, bo odczytanie wszystkich informacji bywa trudne dla początkujących (gotyckie pismo, niemiecki język).

Pozdrawiam,
Łukasz

Re: POSZUKUJE INFORMACJI

09 sty 2011, 23:06

Łukasz Bielecki napisał(a):W cywilnym akcie ślubu z Szubina (przechowywanym w AP w Bydgoszczy) powinny być daty urodzenia, miejsca urodzenia i zamieszkania obojga ślubujących jak też imiona, nazwiska i miejsca zamieszkania (ewent. śmierci) ich rodziców. Musisz zacząć od odnalezienia tego aktu, zamów zdjęcie cyfrowe a potem je tu przyślij, bo odczytanie wszystkich informacji bywa trudne dla początkujących (gotyckie pismo, niemiecki język).

Pozdrawiam,
Łukasz

to prawda stawiam pierwsze kroki i serdecznie dziekuje za wszelakie wskazowki czy podpowiedzi Zosia
Odpowiedz