Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Armia Pruska

20 sty 2011, 14:59

Mój Pradziad

Antoni Nowicki s. Marcina i Małgorzaty, ur. 02.01.1872r w Daszewicach


W roku 1914 roku jako 42 letni mężczyzna został powołany do wojska niemieckiego. W tym samym roku został ranny na froncie wschodnim i leczył się w Drezdeńskim szpitalu. Walczył do na pewno jeszcze w roku 1917.

Mam pytanie. Jak mogę odnaleść informacje na temat jego służby. Jeżeli w 1914 roku miał 42 lata, to może był wcześniej w wojsku jako poborowy.

Będę wdzięczny za każdą informację

Re: Armia Pruska

21 sty 2011, 21:52

Przemo291 napisał(a):Mój Pradziad

Antoni Nowicki s. Marcina i Małgorzaty, ur. 02.01.1872r w Daszewicach


W roku 1914 roku jako 42 letni mężczyzna został powołany do wojska niemieckiego. W tym samym roku został ranny na froncie wschodnim i leczył się w Drezdeńskim szpitalu. Walczył do na pewno jeszcze w roku 1917.

Mam pytanie. Jak mogę odnaleść informacje na temat jego służby. Jeżeli w 1914 roku miał 42 lata, to może był wcześniej w wojsku jako poborowy.

Będę wdzięczny za każdą informację

Prawdopodobnie w struktorach ,obecnej Bundeswery ,dziala jednostka-spadkobierczyni pruskiego korpusu R.F.C Jest tez Fundacja ,Polsko-Niemiecka Pojednanie W zyciu nie przyszlo ,mi do glowy ,ze Mormoni maja wiekrzy zasob informacji o nas ,niz my sami a p.Sharon Galitz ,to kopalnia wiedzy ,zycze powodzenia w poszukiwaniach Zofia

Re: Armia Pruska

22 sty 2011, 08:29

Przemo291 napisał(a):Mam pytanie. Jak mogę odnaleść informacje na temat jego służby. Jeżeli w 1914 roku miał 42 lata, to może był wcześniej w wojsku jako poborowy.

Odpowiedzi znajdziesz w innych wątkach forumowych:
viewtopic.php?f=5&t=122
viewtopic.php?f=2&t=126
viewtopic.php?f=2&t=827

Re: Armia Pruska

22 sty 2011, 21:02

Listy poległych i rannych w armii pruskiej w czaie I wojny światowej można znaleźć w WBC:
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmeta ... rom=latest
To jest link do jednego z licznych dokumentów Armee Verordnungsblatt Verustliste.

Andrzej

Re: Armia Pruska

23 sty 2011, 16:26

Wyciąg z tych list strat, publikowany do wiosny 1915 roku w poznańskich dziennikach, trafi wkrótce do bazy Nekrologów.
Odpowiedz