Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Poszukuję informacji o nazwisku Bagnowski

29 sty 2011, 22:48

Poszukuję przodków o nazwisku Bagnowski wywodzących się z miejscowości Miłosław.

Iwona

Re: Poszukuję informacji o nazwisku Bagnowski

30 sty 2011, 08:57

Witam!
Akt nr.3 z Duplikatu księgi ślubów z 1825r.( AP w Poznaniu, sygn.14, zespół: Parafia katolicka Miłosław): ślub dn.(?)-02-1825r. w Miłosławiu, Braun Marcin - juvenis 24l. zam.w Miłosławiu i Bagnowska Marianna - virgo 25l. zam.w Miłosławiu. Świadkowie: Funtowicz Jakub, Bażeński Ignacy, Mietlicki Jan.
Pozdrawiam. Jolanta Fontowicz

Re: Poszukuję informacji o nazwisku Bagnowski

30 sty 2011, 09:12

Dziękuję Jolancie, to prawdopodobnie będzie siostra mojego 3 krotnego pradziadka. a nic nie wiadomo o rodzicach panny młodej?
Iwona

Re: Poszukuję informacji o nazwisku Bagnowski

30 sty 2011, 11:38

Niestety Iwonkko, nie ma wymienionych rodziców. Jedyne co moge poradzić, to poszukać oryginału aktu ślubu i chrztu w Archiwum Archidiecezjalnym w Gnieżnie.
Pozdrawiam. Jolanta

Re: Poszukuję informacji o nazwisku Bagnowski

30 sty 2011, 12:09

Witam!

Mam przodków o nazwisku Bagnowski. Moja 5xprababcia nazywała się z domu Bagnowska i pochodziła z Pobiedzisk. Urodziła się ok. 1780. Jej ojciec Walenty Bagnowski był mieszczaninem pobiedziskim. Może trop "Twoich" Bagnowskich wiedzie do Pobiedzisk?

Kuba

Re: Poszukuję informacji o nazwisku Bagnowski

30 sty 2011, 16:46

Witam!
Jak na razie moi najstarsi Bagnowscy to Kasper Bagnowski urodzony prawdopodobnie w Miłosławiu. Jego żoną była Agnieszka Limińska po pierwszym mężu Bąkowska.,Synowie Kaspra to Teofil Bagnowski ur. 19.02.1830r. w Miłosławiu, Wojciech Bagnowski ur. 1840r. w Miłosławiu - uczestnik powstania w 1863r. To są wiadomości z dokumentów rodzinnych, w archiwum jeszcze nie szukałam - daleka droga do Poznania, a mieszkam w Kielcach. Na stronie genealogów w genetece niestety nie ma jeszcze opracowanego Miłosławia, ciężko mi szukać tej gałęzi rodzinnej. Potomków po Teofilu i Wojciechu to mam znalezionych. Z tego co wiem Kasper Bagnowski oprócz Teofila i Wojciecha miał jeszcze przynajmniej 2 synów i 1 córkę. Miejscowości Pobiedziska w rodzinnych dokumentach nie spotkałam.

Iwona

Re: Poszukuję informacji o nazwisku Bagnowski

06 gru 2013, 10:08

anowi1958 napisał(a):Witam!
Jak na razie moi najstarsi Bagnowscy to Kasper Bagnowski urodzony prawdopodobnie w Miłosławiu. Jego żoną była Agnieszka Limińska po pierwszym mężu Bąkowska.,Synowie Kaspra to Teofil Bagnowski ur. 19.02.1830r. w Miłosławiu, Wojciech Bagnowski ur. 1840r. w Miłosławiu - uczestnik powstania w 1863r. To są wiadomości z dokumentów rodzinnych, w archiwum jeszcze nie szukałam - daleka droga do Poznania, a mieszkam w Kielcach. Na stronie genealogów w genetece niestety nie ma jeszcze opracowanego Miłosławia, ciężko mi szukać tej gałęzi rodzinnej. Potomków po Teofilu i Wojciechu to mam znalezionych. Z tego co wiem Kasper Bagnowski oprócz Teofila i Wojciecha miał jeszcze przynajmniej 2 synów i 1 córkę. Miejscowości Pobiedziska w rodzinnych dokumentach nie spotkałam.

Iwona

Witam

Żabno (USC) - akt małżeństwa, rok 1879

Tomasz Kuplewski (26 lat) , rodzice: Felix Kuplewski , Magdalena Bąbska ,
Franciszka Bagnowska (32 lat) , rodzice: Kasper Bagnowski, Agnes Liminska ,

Inne osoby występujące w dokumencie:
Felix Płatkowski
Kasper Mazurczak
http://www.basia.famula.pl/

Parafia katolicka Brodnica, wpis 6 / 1879

Thomas Kuplewski (25 lat)
ojciec: Felix , matka: Margaretha
Francisca Bagnowska (31 lat)
ojciec: Casparus , matka: Agnes
http://poznan-project.psnc.pl

http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany

Re: Poszukuję informacji o nazwisku Bagnowski

06 gru 2013, 13:03

Dziękuję Izo!
Mam już znalezione to małżeństwo.

Pozdrawiam
Iwona

Re: Poszukuję informacji o nazwisku Bagnowski

06 gru 2013, 22:13

W moim drzewie: Michał, Andrzej i Wojciech Bagnowscy

MICHAŁ BAGNOWSKI + MARIANNA Dzieci: Andrzej

ANDRZEJ BAGNOWSKI + ELŻBIETA SŁOWIŃSKA vel SŁAWIŃSKA
(ur. 1783) ślub 3/1819 Słupca (ur. 1796)
(r.m. Michał i Marianna; r.ż. Andrzej i Barbara) Dzieci: Wojciech

WOJCIECH BAGNOWSKI + KATARZYNA PERLIŃSKA
(ur. 1822) (ur. 1822)
(r.m. Andrzej i Elżbieta Słowińska; r.ż. Kajetan i Katarzyna Lebiedzińska)
Ślub 1841 Cienin Kościelny

Pozdrawiam, Ewa
Odpowiedz