Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Szukam moich Sikorskich z Trzemeszna

05 lut 2011, 22:12

admin: połączono wątki

Jestem pierwszy raz na tutejszym forum. Zaczynam dopiero poszukiwanie i tworzenie drzewa genealogicznego mojej rodziny Sikorskich. Posiadam infirmacje, ale nie sprawdzone a tylko przekazane przez mojego ojca (nie żyje) w malutkiej ilości. Będę ogromnie szczęśliwy jak zdobędę więcej informacji. Moi Sikorscy pochodzą z Ganina gm. Palędzie.
- pradziadek Ignatz (Ignacy)Sikorski ur. w ganina gm.Palędzie poślubił Catherine (Katarzyna) Gręcz z Ganina gm. Palędzie
- pradziadek miał czworo (4) dzieci: najstarszy Jan Sikorski ( podobno wyjechał z rodziną do Niemiec)
- druga Jagna Jadwiga Sikorska ożeniona z Frąckowiakiem, mieszkali w Kruchowie k/ Mogilna
- mój dziadek Stanisław Sikorski ur. 30.10.1882 r. w Ganina gm. Paledzie, ozeniony z Teodorą Szymańską ze wsi Gaj
(Kardos) k/ Witkowa. Mieszkali w Trzemesznie i tam są pochowani (zdj. pp.Kabacińskich forum 12.08.2009 r. dziękuję).
Miał czworo dzieci (4): Aniela (nie żyje), Stanislawa (żyje 95/6 lat ma), Edmund mój ojciec (nie żyje), Bernard (nie
żyje).
- najmłodsza Maria Sikorska do śmierci panna (pochowana na cmentarzu w Trzemesznie, grób bezimienny).
Imiona pradziadków są w brzmieniu Niemieckim, tak w dokumentach. Kto coś wie i może mnie pomóc bardzo proszę o informacje. Z góry dziękuję.

Coś więcej do Sikorskich

10 lut 2011, 10:07

Nikt się nie odezwał do tej chwili to meże coś dopiszę co zasłyszałem lub odszukałem. Moi Sikorscy, znaczy Stanisław i Teodora, mieszkali z radziną w domku przy samym cmentarzu w Trzemesznie. Jak mówią w bytnerce. Dzisiaj już tego domu nie ma. Dziadek Stanisław pracował w krochmalni bodajże. Brat dziadka Stanisława ( najstarszy ) Jan Sikorski, tak mi mój ojciec mówił, dostał od pradziadka dom ( jaki i gdzie to nie wiem ) i go sprzedał. Potem z rodziną miał wyjechać za granicę ( niby do Niemiec ). Kontaktu ze swoim bratem dziadek Stanisław nie utrzymywał z wiadomego powodu. Teraz mam informację z internetu, że jakiś Jan Sikorski zmarł w Kanadzie. Tylko tyle.

Re: Coś więcej do Sikorskich

10 lut 2011, 10:57

Wiadomości moga pomóc, ale rozdrabnianie to na nowe fora, nic nie wnosi.
Scal w jedno forum Twoje pytania, a administrator [ jeśli uzna moja sugestie] poczyni to co trzeba.
Ostatnio edytowano 11 lut 2011, 18:19 przez kabat, łącznie edytowano 1 raz

Re: Coś więcej do Sikorskich

10 lut 2011, 11:36

Witam szanownych państwa. Ja dopiero się uczę . Jestem jeszcze goły w genealogii. Czytam państwa wpisy i obejżałem zdjęcie grobu moich dziadków przez was zrobione. Jesteście już ekspertami. Podziwiam i gratuluję. A wpis wyszedł jak wyszedł. Nie za wielka wiedza moja. Dziękuję za wszelką pomoc . Chętnie z niej skorzystam. Muszę teraz coś zrobić z tym scaleniem, a nie bardzo wiem jak. Pozdrawiam.

Re: Coś więcej do Sikorskich

10 lut 2011, 13:34

Krzysztofie pisz w jednym forum o Sikorskich.
Pierwszym był
Szukam moich Sikorskich z Trzemeszna
Ostatnio edytowano 11 lut 2011, 18:18 przez kabat, łącznie edytowano 1 raz

Re: Szukam moich Sikorskich z Trzemeszna

11 lut 2011, 15:11

Cieszę się, że twoje rady Leszku zadziałały. Dziękuję. Teraz mam jż wszystko na jednym forum. Pozdrawiam.

Re: Szukam moich Sikorskich z Trzemeszna

13 lut 2011, 10:28

Witam. Coś jeszcze w moich skromnych dzisiaj materiałach się doszukałem. To przekaz mojego ojca zanotowany w którejś z rozmów z mim. Moj ojciec nie chciał wiele opowiadać o tamtych czasach. Dotyczy to pradziadka Ignatza Sikorskiego. Pradziadek mieszkał w domku pod lasem, miał wóz i konia do wożenia drzewa z lasu do tartaku. I ten domek, bytnerkę zapisał syniwi Janowi Sikorskiemu a ten się ożenił ( z kim to nic nie wiem ) i ją sprzedał, potem wyjechał na zachód gdzieś.

Re: Szukam moich Sikorskich z Trzemeszna

18 lut 2011, 20:38

Witam ponownie na moim forum. Doszukałem się informacji o ślubie mojego dziadka Stanisława Sikorskiego z Ganiny, z Teodorą Szymańską z Gaj ( lub Kardos, a po niemiecku Birkenfelde). Ślub odbył się w Witkowie 26.11.1908 rok. Nic więcej nie wiem. Może ktoś ma możliwość i pomóc w sprawdzeniu to bardzo proszę. Ja jak na razie nigdzie się nie ruszam z mojego Opola, więc mam prośbę.




.........................................
Moje poszukiwane rodziny w okolicach Gniezna:
...Sikorscy, Gręcz z Ganiny, Trzemeszna,Kruchowo
...Szymańska z Gaju (Birkenfelde,Kardos), Frąckowiak z Kruchowa
Odpowiedz