Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Poszukuję Sikorskich z Pyszczyna, później Strzyżewo Kościeln

12 lut 2011, 19:28

Witam!
Poszukuję Sikorskich. Najstarszy przodek którego znalazłem to Sikorski Antoni urodzony 6.01.1880 roku w miejscowości Pyszczyn. Antoni w 1919 roku przeprowadził się do Strzyżewa Kościelnego. Dalej już jego losy znam, ale nie mam jego rodzeństwa i rodziców.
Pozdrawiam!

Re: Poszukuję Sikorskich z Pyszczyna, później Strzyżewo Kościeln

13 lut 2011, 10:57

Witam ciebie Hubercie. Zaglądnij do mojego poszukiwania Sikorskich z Trzemeszna. Może coś tam będzie się wiązało z twiom zapytaniem. Ja jestem z Sikorskich i też zacząłe szukać. Bo Pyszczyn, a trochę wyżej na mapie jest Ganina, gdzie sie urodził i mieszkał mój pradziadek Igntz Ignacy Sikorski. Sikorscy mieszkali i tu i w Trzemesznie, a pradziadka syn Jan gdzieś na zachód wyjechał podobno. Ja zacząłem szukać. Ty wzmiankujesz, że bliższy nam okres znasz. Napisz co sadzisz o moich informacjach.

Re: Poszukuję Sikorskich z Pyszczyna, później Strzyżewo Kościeln

17 lut 2011, 00:34

WITAM!
Dotarłem do informacji o rodzicach i dziadkach Antoniego Sikorskiego którzy mieszkali cały czas w Pyszczynie więc wątpię, że to ta sama rodzina o której piszesz z Trzemeszna. Chyba, że wcześniejsze pokolenia pochodziły z Trzemeszna?

Re: Poszukuję Sikorskich z Pyszczyna, później Strzyżewo Kościeln

17 lut 2011, 11:18

Witam Hubercie. Jest małe niezrozumienie. Otóż, ja mam swoje forum poszukiwań zatytułowane " Szukam moich Sikorskich z Trzemeszna " i tyle. Zaproponowałem czy zasugerowałem by zajrzeć na nie. A moje korzenie, o czym ja wiem, wywodzą się z Ganiny, która leży w okolicach Strzyżewa Smykowego, Strzyżewa Kościelnego. Rodzina może być w Kruchowie, gdzie po ślubie zamieszkała siostra mojego dziadka Jagna Jadwiga po mężu Frąckowiak. Nic nie wiem o rodzicach i rodzinie pradziadka Jgnacego Sikorskiego. Wiem tylko o dziadkach nie za wiele i to zacząłem badać. Ja nie sądzę, że jesteśmy rodziną, bo nie wiem. Ale Sikorscy mogli się w tym rejonie poosiedlać. Nie byłem w tych wioskach nigdy, a tylko w Trzemesznie wizytowo dwa lub trzy razy w młodym wieku i drzewo mnie wówczas nie interesowało. Ale jak coś byś się dowiedział istotnego dla mnie to jestem rad. Ja również nie pominę twoich poszukiwań przy okazji. Na forum był Antoni Sikorski z Trzemeszna - szewc. Pozdrawiam serdecznie.

..........................................
Moje poszukiwane rodziny w okolicach Gniezna:
...Sikorscy, Gręcz z Ganiny, Trzemeszna,Kruchowo
...Szymańska z Gaju (Birkenfelde,Kardos), Frąckowiak z Witkowa

Re: Poszukuję Sikorskich z Pyszczyna, później Strzyżewo Kościeln

18 lut 2011, 20:44

We wcześniejszym wpisie zrobiłem błąd i zamiast nazwisko Frąckowiak powiązać z Kruchowem, połączyłem je z Witkowem. Ale z Witkowem też rodzinę łączy, ślub dziadka. Starość nie radość powiadają. Przeprasza.


..........................................................................................
Moje poszukiwane rodziny w okolicach Gniezna:
...Sikorscy, Gręcz z Ganiny, Trzemeszna,Kruchowa
...Szymańska z Gaju (Birkenfelde,Kardos), Frąckowiak z Kruchowa

Re: Poszukuję Sikorskich z Pyszczyna, później Strzyżewo Kościeln

10 gru 2011, 17:20

WITAM!
Dotarłem do nowych informacji o moich Sikorskich. Poszukuję informacji o następujących osobach:
Valentinus i Rozalia Sikorscy
ich syn Andreas Sikorski z żoną Cathariną Łykowską ( ślub w 1845r. w par. św. Michała w Gnieźnie ) oraz ich dzieci:
1 Lucia Sikorska ur. 9.12.1845 w Pyszczynie,
2 Marianna Sikorska ur. 15.11.1847 w Pyszczynie,
3 Anna Sikorska ur. 25.07.1850 w Pyszczynie,
4 Jakub Sikorski ur. 23.07.1852 w Pyszczynie, zm. 4.12.1891 w Pyszczynie, jego żona Anna Jagodzińska,
dzieci Jakuba i Anny:
---Władysława jej mąż Ignacy Karwacki,
--- Antoni i jego żona Franciszka Grześkowiak
--- Wincenty i jego żona Marianna Michalak
--- Szczepan
--- Stanisław, zginął w I WŚ
--- Kazimierz ur. 15.02.1890 w Pyszczynie,
5 Rochus Sikorski ur. 11.08.1854, zm. 27.01.1855 w Pyszczynie,
6 Thomas Sikorski ur. 24.11.1857 w Pyszczynie.
Odpowiedz