Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Przybyła Michał i Dorota Chorzemin Wolsztyn

14 lut 2011, 20:39

Mój pradziadek Przybyła Franciszek syn Michała i Doroty urodził się w 1855r w Chorzeminie okolice Wolsztyna niestety nie wiem jaka to parafia.

Pozdrawiam
Leokadia
Ostatnio edytowano 14 lut 2011, 21:11 przez Leokadiaka, łącznie edytowano 1 raz

Re: Przybyła Michał i Dorota Chorzymin Wolsztyn

14 lut 2011, 20:46

Spójrz tutaj
http://bindweed.man.poznan.pl/posen/search.php

Parafia katolicka Wolsztyn [Wollstein], wpis 15 / 1855 zgodność: Pan młody: 100%

Michael Przybyła (31)
Dorothea Piotrowska (19
Prawdopodobnie to rodzice Franciszka

Re: Przybyła Michał i Dorota Chorzymin Wolsztyn

14 lut 2011, 21:01

Bardzo dziękuję za tak błyskawiczną odpowiedź.

Pozdrawiam
Leokadia

Magdalena Fabian po mężu Przybyła

14 lut 2011, 21:21

fajna strona, ale chyba nie wszystko można znaleźć. Szukam informacji o tym gdzie zawierali ślub moi pradziadkowie i nie mogę ich znaleźć. Moja prababcia Magdalena Fabian po mężu Przybyła pochodziła z okolic Nowego Tomyśla mieszkali w Grodzisku Wlkp. Prababcia zmarła we wrześniu 1939 roku, nie ma aktu jej zgonu w USC w parafii mało danych, pogrzeb się odbył ale czy tam zmarła nie wiem.
Może ktoś w swoim drzewie ma takie nazwiska?

Pozdrawiam
Leokadia

Re: Przybyła Michał i Dorota Chorzemin Wolsztyn

14 lut 2011, 21:30

Zwróć uwagę na zakres czasowy Projektu Poznań,są to lata 1820-1889.Jeśli brała ślub po 1889 ślubu na tej stronie nie znajdziesz.Jeśli w aktach USC nie ma aktu zgonu(o ile data jest pewna)oznacza to,że zmarła poza terenem obejmowanym przez USC Grodzisk

Re: Przybyła Michał i Dorota Chorzemin Wolsztyn

14 lut 2011, 21:35

Raczej czasowo by się zmieścili tak sądzę, ponieważ mój dziadek urodził się w 1888 na pewno miał rodzeństwo tylko jeszcze nie wiem czy starsze.

Pozdrawiam
Leokadia

Re: Przybyła Michał i Dorota Chorzemin Wolsztyn

14 lut 2011, 21:36

W książce K. Raniowskiego "Rody ziemi wolsztyńsko - babimojskiej" są wywody genealogiczne trzech rodów Przybyłów z okolic Wolsztyna. Może tam znajdziesz swoich przodków.

Re: Przybyła Michał i Dorota Chorzemin Wolsztyn

14 lut 2011, 21:40

Może być tak,że parafia,w której brali ślub lub interesujace Cię lata nie zostały jeszcze wprowadzona do bazy indeksów.Indeksy wprowadzają wolantariusze spisując dane z aktów.Z tego,co widzę Wolsztyn jest zindeksowany do 1875
Odpowiedz