Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Rygalski Andrzej i Rozalia z domu Dahms

14 lut 2011, 20:54

okolice Inowrocławia to moi pradziadkowie. Babcia moja Paulina Rygalska po mężu Przybyła ur. 04 czerwca 1888r w miejscowości Wesołki. Natomiast miejscowości, które przewijały się we wspomnieniach mojej mamy były to: Januszkowo i Nowa Wieś Wielka. Siostra mojej babci Pelagia po mężu Rafińska mieszkała w którejś z tych miejscowości.
Gdyby w czyimś drzewie pojawiły się takie nazwiska proszę o kontakt.

Pozdrawiam
Leokadia

Re: Rygalski Andrzej i Rozalia z domu Dahms

14 lut 2011, 20:58

Zachęcam do zapoznania się z stroną
http://bindweed.man.poznan.pl/posen/search.php

Parafia katolicka Pęchowo, wpis 2 / 1880

Andreas Rygalski (22)
Rosalia Dahms (20)

Re: Rygalski Andrzej i Rozalia z domu Dahms

15 lut 2011, 18:37

Rafińscy mieszkają, pewnie miedzy innymi, w Mamliczu

Re: Rygalski Andrzej i Rozalia z domu Dahms

17 lut 2011, 10:35

Dziękuję za podpowiedź.

Pozdrawiam
Leokadia

Re: Rygalski Andrzej i Rozalia z domu Dahms

07 mar 2011, 23:01

Leokadiaka napisał(a):okolice Inowrocławia to moi pradziadkowie. Babcia moja Paulina Rygalska po mężu Przybyła ur. 04 czerwca 1888r w miejscowości Wesołki. Natomiast miejscowości, które przewijały się we wspomnieniach mojej mamy były to: Januszkowo i Nowa Wieś Wielka. Siostra mojej babci Pelagia po mężu Rafińska mieszkała w którejś z tych miejscowości.
Gdyby w czyimś drzewie pojawiły się takie nazwiska proszę o kontakt.
Pozdrawiam
Leokadia

Witam Leokadię,
Wyjaśniliśmy sobie kwestię powiązania Pelagi z d. Rygalskiej Rafińskiej, poprzez portal Krewniaki. Pomimo, że Rafińscy z Brylenzdorf Nobilis- dziś Prądocin (niem. Adlig)par. Pęchowo- to rzeczywiście nasz Klan, jednak Józef R. to inna linia rodziny. Dlatego poszukuję Nikodema Rafińskiego, ponieważ jego zstępnym był Józef Rafiński. Zamieszkali w Mamliczu, Pęchowie, to udowodniona gałąź mojej linii rodzinnej. Nie udało się jednak powiązać ich z rodzinami osiadłymi w Januszkowie i Nowej Wielkiej Wsi- mimo, że to wsie leżące obok siebie.
Jeśli kogoś interesuje Linia Rafińskich osiadłych w Mamliczu i Pęchowie, proszę o e-mail.
Odpowiedz