Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Kubacki,Deręgowski,Tur.

19 lut 2011, 06:16

Poszukuje wszelkich informacji o rodzinach:
Kubacki,Deręgowski,Tur - z rejonow Wielkoposki,
Bydgoskie,Pomorze.
Od lat probuje sporzadzic drzewo genealogiczne
tych rodzin, ale moje mozliwosci poszukiwan
i zbierania danych sa tu z Kanady bardzo ograniczone.
Z gory dziekuje,
Piotr Kubacki
e-mail: kubackipeter0@gmail.com

Re: Kubacki,Deręgowski,Tur.

19 lut 2011, 15:49

Piotrze mieszkajac w Kanadzie masz lepszy dostep do ksiag metrykalnych koscielnych niz mieszkajac w Polsce. Polecam biblioteki Mormonow: http://www.familysearch.org/Eng/Library ... t_fhlc.asp
Biblioteki te sa w wiekszych miastach w Kanadzie i Stanach i mozna tam wypozyczyc mikrofilm ksiag koscielnych, ktore w 99% zostaly zmikrofilmowane z Archidiecezji poznanskiej i gnieznienskiej.
Swoja droga pamietam Deregowscy mieszkali w latach 1960 w Gnieznie.
Teki Dworzaczka to inne dobre zrodlo gdzie mozesz znalesc Deregowskich i Kubackich http://teki.bkpan.poznan.pl/index_regesty.html . Oczywiscie nie zapomnij o "Projekcie Poznan" wspanialej bazie danych malzenstw z Wielkopolski: http://bindweed.man.poznan.pl/posen/search.php?lang=pl

Re: Kubacki,Deręgowski,Tur.

19 lut 2011, 20:16

Swoja droga pamietam Deregowscy mieszkali w latach 1960 w Gnieznie

Mieszkają do dzisiaj.
Aktor Teatru w Gnieźnie zmarł 2/3 lata temu [ około 80 lat], miał syna.

Re: Kubacki,Deręgowski,Tur.

20 lut 2011, 00:16

Panie Romualdzie,
serdecznie dziekuje za te informacje.
Moje poszukiwania dot rodzinny Deregowskich sa za sprawa mojej pra,pra... babki,
Rozyny Tur z/d Glesen Doręgowska zm. Gniezno, 8/VIII1890 lat 95 ur ca
1795, zona Klemensa Jozefa Tura ( ur 1797,zm1865, Naklo )
O ile mam dosc dobrze rozpracowana te rodzine od zapisu z 1600 roku o
Janie Deregowskim, lawniku tczewskim,
ozenionego z siostra opata oliwskiego Kaspra Geschkau to utknalem w
martwym punkcie, gdyz nie moge znalezc rodzicow tej mojej Rozyny.
Czy ma Pan moze wiecej szczegolow dot panskiego krewnego Jozefa Deregowsiego?
Byc moze Jozef i Rozyna byli blisko skoligaceni.
Serdecznie pozdrawiam,
Piotr

Re: Kubacki,Deręgowski,Tur.

20 lut 2011, 00:29

Krzysztof, dzieki za Mormonow.
O ile Teki Dworzaczka i Projekt Poznan sa mi znane (cenne zrodla informacji) to jeszcze nie zaczalem poszukiwan w bazie Mormonow.
Dziekuje za podpowiedz.
Przejrzalem swoje archiwa i jedyna wzmianka o Dobrzynskich pochodza z Dworzaczka:
Grodzkie i ziemskie > Poznań > Relacje > XVII wiek
849 (Nr. 196) 1669
Regestr chorągwi Adama Czarnkowskiego, gdzie jest wymieniony Chryzostom Dobrzynski a zaraz dalej Deregowski.
Byc moze nasi przodkowie razem wojaczyli?!
Twoje nazwisko jakos mi sie kojarzy. Nie wiem moze kiedys moj ojciec Tadeusz lub jego brat Stanislaw, oboje z Gniezna
znali Twoich krewnych.
Nie daje mi to spokoju, zapytam mego kuzyna z Gniezna, byc moze on cos pamieta.
Serdeczne pozdrowienia,
Piotr

Re: Kubacki,Deręgowski,Tur.

20 lut 2011, 00:41

kabat napisał(a):
Swoja droga pamietam Deregowscy mieszkali w latach 1960 w Gnieznie

Mieszkają do dzisiaj.
Aktor Teatru w Gnieźnie zmarł 2/3 lata temu [ około 80 lat], miał syna.


Serdecznie Panstwu dziekuje za te informacje.
Piotr

Re: Kubacki,Deręgowski,Tur.

20 lut 2011, 00:42

Piotrze swiat jest jednak maly. Jezeli Twoja rodzina mieszkala w Gnieznie to duze prawdopodobienstwo ze sie znali. Moja rodzina mieszkala w Gnieznie do 1966, pozniej Poznan. Ja pracowalem w Gnieznie w latach 78-80. Na stronie MOrmonow mozesz zobaczyc czy w Twoim miescie jest ich biblioteka. Ja mieszkam w Toronto i jest ich pare tutaj. Na stronie zobaczysz czy maja film z miejsca Twoich zainteresowan. Zapisz numer tego filmu i osobiscie zamow w bibliotece (oplata ok $6.0). Film po przyjsciu, a z tym to juz roznie, masz na 6 tygodni. Mozna przedluzyc za dodatkowa oplata.
Wspomniales Chyryzostoma jestem przekonany, ze jest to Chryzostom Dobrzycki. Niestety jest bardzo duzo bledow zapisywania mojego nazwiska no i Dworzaczek tez je powielal.
Zycze powodzenia.

Re: Kubacki,Deręgowski,Tur.

20 lut 2011, 00:54

Krzysztof Dobrzynski napisał(a):Piotrze swiat jest jednak maly. Jezeli Twoja rodzina mieszkala w Gnieznie to duze prawdopodobienstwo ze sie znali. Moja rodzina mieszkala w Gnieznie do 1966, pozniej Poznan. Ja pracowalem w Gnieznie w latach 78-80. Na stronie MOrmonow mozesz zobaczyc czy w Twoim miescie jest ich biblioteka. Ja mieszkam w Toronto i jest ich pare tutaj. Na stronie zobaczysz czy maja film z miejsca Twoich zainteresowan. Zapisz numer tego filmu i osobiscie zamow w bibliotece (oplata ok $6.0). Film po przyjsciu, a z tym to juz roznie, masz na 6 tygodni. Mozna przedluzyc za dodatkowa oplata.
Zycze powodzenia.

Tak Krzysztofie, swiat jest b.maly i zawsze jest mi przyjemnie spotkac Rodaka.
Moj ojciec mieszkal w Gnieznie do konca lat 40-tych, ale cala rodzina, dziadkowie i moj stryj z rodzina mieszkali tam do smierci, wiec czesto tam
jezdzilismy. W tej chwili mam tam tylko kuzyna, z ktorym wspolnie bawimy sie w poszykiwania rodzinne.
Ja mieszkam w Campbellville, pomiedzy Guelph Ln a Hwy 6, troche na poludnie od 401.
Serdecznie pozdrawiam,
Piotr ( 905-569-0087, a bezposredni e-mail juz znasz)

Re: Kubacki,Deręgowski,Tur.

27 lut 2014, 16:37

Dzień dobry
Moja babcia była z domu Kubacka. Właśnie otrzymałem kserokopię aktu urodzenia .Akt znajduje się w archiwum Państwowym w Inowrocławiu.Tłumaczenie wykonane przez niesamowitego Pana Wojtka było na forum ,,potrzebuję pomocy". Oto one :nr 26
Strzelno, 12 lutego 1889
Przed niżej podpisanym urzędnikiem stanu cywilnego stawił się dzisiaj znany co do osoby parobek Ignacy Kubacki zamieszkały w Młynicach i zgłosił, że Katarzyna Kubacka z domu Lubawa?,
wyznania katolickiego, zamieszkała przy nim w Młynicach, w jego mieszkaniu, dnia 12 lutego 1889 roku o piątej rano, urodziła dziecko płci żeńskiej któremu nadano imię Rozalia.
Odczytano, przyjęto i zgłaszający z powodu niepiśmienności opatrzył odręcznymi znakami
(-) + + +
Urzędnik stanu cywilnego
Babcia wyszła za mąż za Walentego Kozubskiego nie wiem gdzie i kiedy.Zmarła 12.lutego 1974r. w Malborku.Akt zgonu posiadam.
Jeżeli posiada Pan dane o rodzeństwie,przodkach Rozalii to bardzo o nie proszę-bo to są również moi przodkowie.
pozdrawiam .Jerzy

Re: Kubacki,Deręgowski,Tur.

27 lut 2014, 20:58

Ignatius Kubacki (50 lat, wdowiec)
matka: Josepha
Catharina Lewandowska (38 lat, wdowa)
Izabelo
myślisz że te mąłżeństwo.przecież inne nazwisko
czy można ten akt ślubu obejrzeć w internecie, masz link
jerzy

Re: Kubacki,Deręgowski,Tur.

27 lut 2014, 21:04

Jurku znalazłam to na:
http://poznan-project.psnc.pl/search.php

Re: Kubacki,Deręgowski,Tur.

27 lut 2014, 21:37

Dzięki Izabelo
Trudne sprawy z tymi przodkami.Dziwne, bo nie mogę znaleźć aktu ślubu Rozalii Kubackiej z Walentym Kozubskim .Rozalia urodziła się 12 02.1889r. W 1915 urodziła 5 te dziecko. W archiwum w Inowrocławiu w Strzelnie do 1912 atu ślubu nie znaleziono.
jerzy

Re: Kubacki,Deręgowski,Tur.

27 lut 2014, 21:59

Jerzy, niestety nie mam zadnych danych dot. Twojej Rozali.
U mnie drzewo wyglada mniej wiecej tak:
Andrzej Kubacki ( ur ok 1770) ozeniony z Marianna z Boryslawskich

Franciszek ( ur 1803) syn Andrzeja, ozeniony z Nepomucena Arnold

Cyprian syn Franciszka, ozeniony z Marianna Smolinska

Walenty ( ur 1854), syn Cypriana, ozeniony z Katarzyna z Golebiowskich

Teofil ur 1890, syn Walentego

Geograficznie: miejscowosci w ktorych zyli : Sroda,Kcynia,Brzyskorzystew, Swiecie,Gniezno,Gora Znin.

To tyle.
Serdecznie pozdrawiam,
Piotr Kubacki

Re: Kubacki,Deręgowski,Tur.

01 mar 2014, 10:35

Dziękuję za odpowiedź Piotrze,nie widać skrzyżowania naszych przodków ,zwłaszcza że nie znamy rodzeństwa naszych przodków.Ojciec Rozalii był dwa razy żonaty.Rozalia jest córką z drugiego małżeństwa.
Ignatius Kubacki (50 lat, wdowiec)
matka: Josepha
Catharina Lewandowska (38 lat, wdowa)

Pierwsze małżenstwo Ignacego
Parafia katolicka Ludzisko [Ludzisk], wpis 22 / 1865

Ignatius Kubacki (26 lat)
ojciec: Lucas , matka: Josepha
Marianna Tydola (17 lat)
ojciec: Martinus , matka: Lucia
Pozdrowienia
jerzy
Odpowiedz