Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

69 Pułk Piechoty

21 lut 2011, 16:36

Poszukuje zdjęć 69 Pułku Piechoty z 1939 roku. Czy takowe zdjęci w ogóle były wykonane? Interesuje mnie również spis szeregowych rezerwy powołanych w okresie mobilizacji 1939 r. do 69 i 68 Pułku Piechoty.

*Wojtek*

Re: 69 Pułk Piechoty

21 lut 2011, 22:49

Żołnierze 68 pułku piechoty z Wrześni wyd. Związek Inwalidów Wojennych PRL Oddział we Wrześni 1985 zebrał i opracował A. Dębina - Pluciński.
Michał

Re: 69 Pułk Piechoty

24 lut 2011, 22:21

Wojtku,

Wątek "69 pułk piechoty zdjęcia i nazwiska" znajduje się na forum ODKRYWCY: http://www.odkrywca.pl/69-pulk-piechoty ... tml#558707

Pozdrawiam,
Michał

Re: 69 Pułk Piechoty

24 lut 2011, 22:23

Michale,

Czy we wspomnianej przez Ciebie publikacji wymieniony jest porucznik Stefan Mucha?

Pozdrawiam,
Michał

Re: 69 Pułk Piechoty

25 lut 2011, 09:52

W spisie (w którym jednak są luki) nie występuje nazwisko Mucha.
Michał

Re: 69 Pułk Piechoty

25 lut 2011, 11:51

Dzięki!

MM

Re: 69 Pułk Piechoty

25 lut 2011, 14:05

Dziękuje za pomoc:)

*Wojtek*

Re: 69 Pułk Piechoty

02 mar 2011, 22:58

Michale, czy jest w tej publikacji wspomniany Sylwester Przybylski?

Re: 69 Pułk Piechoty

03 mar 2011, 08:06

Jest.
Pozycja 874, Przybylski Sylwester, st. sierżant, nic więcej
Michał

Re: 69 Pułk Piechoty

03 mar 2011, 08:45

To on, szkoda, ze nie ma nic więcej.
Dziękuję bardzo Michale :)

Re: 69 Pułk Piechoty

02 mar 2012, 15:33

Witam serdecznie!! to mój pierwszy post na tym forum, zatem tym serdecznije witam:)

Poszukuję informacji o bracie mojego dziadka, Stanisławie Kaczor, który w roku 1938 wstapił do 69pp i wraz z nim wyruszył walczyć w kampanii wrzesniowej. Podczas walk zaginął...bedę zobowiązany za wszelkie informacjie o nim.

Pozdrawiam!!

Łukasz Kaczor

Re: 69 Pułk Piechoty

02 mar 2012, 20:00

Witaj Łukaszu !
Nie podajesz bliższych info,np.gdzie i kiedy brat dziadka sie urodził ,czy też gdzie mieszkał ,
Może ta strona przybliży ,są fotografie.
http://odkrywca.pl/69-pulk-piechoty-zdj ... 58707.html.
Pozdrawiam

Ela P.

Re: 69 Pułk Piechoty

03 mar 2012, 17:31

fakt, mea maxima culpa:)
Stanisław mieszkał w okolicach Koźmina Wlkp, we wsiach Czarnysad ( to na 100%) i Klatka. Powołany do służby w 1938 roku, wraz z pułkiem wyszedł z garnizonu walczyć w kampanii wrześniowej.

Niestety, nie mam zbyt wielu informacji na jego temat - mój dziadek zmarł kiedy miałem 5 lat. Stanisław to w mojej rodzinie postać dość tajemnicza, a zarówno mój ojciec jak i jego siostra nie potrafią przekazać mi więcej informacji.(z powodu przebytych chorób nie są w stanie sprawnie sie porozumiewać). Dlatego też próbuję odkopać coś na własną rękę. Domyślam się, ze urodził się w okolicach roku 1920. Jego zapisany zawód to robotnik rolny ( Czarnysad jak i Klatka funkcjonowały jako folwarki).

Dzięki za linka!
Zarówno forum jak i czasopismo "Odkrywca" znam całkiem dobrze. Ponieważ interesuję się rekonstrukcją historyczną ( na pierwszym planie 7 Dywizjon Artylerii Konnej), najłatwiej było mi rozpocząć poszukiwania od tematów wojskowych. Tak dowiedziałem się w którym pułku służył Stanisław - dla mojej rodziny nazwa i formacja nie miał żadnego znaczenia i jedynym detalem było, ze służył w Gnieźnie. Znając szlak bojowy i dysponując listami strat pułku, jest szansa na dokładniejsze określenie obszaru, na którym zaginął. Dość często zdarza się, ze poszukiwani odnajdują się jako źle zapisane nazwiska na tablicach nagrobnych. Znam takie przypadki i.....mam nadzieję, ze i mnie uda się choć coś takiego

Re: 69 Pułk Piechoty

20 mar 2012, 17:35

Witam.
Znalazłam w dokumentach ojca zdjęcia 69 Pułku Piechoty zrobione 17 sierpnia 1939 roku. Jest na nich mój ojciec.
Był podporucznikiem rezerwy zmobilizowanym do czynnej służby wojskowej po ćwiczeniach w lipcu 1939 roku.
Chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej o tych zdjęciach. Może ktoś z forumowiczów mi pomoże?
http://www.fotosik.pl/u/barstab

Pozdrawiam wszystkich Barbara
Odpowiedz