Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Straburzyńscy z Pleszewa

27 lut 2011, 22:55

Witam!
Szukam informacji o Straburzyńskich z Pleszewa, Wielkopolski. Mój pradziadek Marian Straburzyński urodził się w Pleszewie 15.03.1904r. Jego rodzice to Jakub i Stanisława. Wiem, że miał około 5 rodzeństwa.

Re: Straburzyńscy z Pleszewa

28 lut 2011, 00:45

Sprawdź w Poznan Project :)
http://bindweed.man.poznan.pl/posen/search.php

Re: Straburzyńscy z Pleszewa

28 lut 2011, 22:08

Sprawdzałam, niestety nie mogę nigdzie tych Straburzyńskich przykleić :( Mam lukę w jednym pokoleniu i zbyt mało informacji żeby ruszyć z miejsca... :? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

Re: Straburzyńscy z Pleszewa

20 cze 2011, 15:51

W staropolskim Pleszewie występuje mieszczańska rodzina Straburskich. Być może (ale nie mam rzecz jasna co do tego żadnej pewności, ponieważ to tylko takie moje domniemanie) nazwisko Straburzyński jest jeszcze inną, później ukształtowaną, formą nazwiska Straburski. Sam jestem ciekaw, czy moje podejrzenie jest słuszne czy nie. Sugeruje się tu oczywiście leksyką, ale może to być tylko przypadkowa zbieżność.

Re: Straburzyńscy z Pleszewa

21 cze 2011, 21:52

Rzeczywiście natknęłam się na nazwisko Straburski i również zastanawiałam się nad możliwością powiązań z moimi Straburzyńskimi. Jak dotąd dotarłam do Ignacego Straburzyńskiego i jego żony Rozalii Bartlich, którzy mogli brać ślub około roku 1810 (niestety tego ślubu nie ma w Projekcie Poznań) - może ktoś indeksuje Pleszew z tych lat...?

Re: Straburzyńscy z Pleszewa

25 paź 2011, 11:08

Agnieszko - dzięki uprzejmości Reginy ( reynavis) otrzymałem link do Przewodnika po wystawie przemysłowej w Pleszewie z 1912 roku :
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmeta ... =3&lp=1908
W tym przewodniku natrafiłem na całostronicowe ogłoszenie : M Straburzyński, Pleszew Kaliska 26; rok założenia 1902; Handel towarami kolonialnymi i budowlanymi. Robiąc dla siebie kilka innych stron zrobiłem i tą.

Re: Straburzyńscy z Pleszewa

29 paź 2011, 19:26

Dziękuję Bolesławie :) Ja dziś byłam na cmentarzu par. w Międzychodzie i znalazłam grób Antoniny Dąbrowskiej - jeszcze dziś wyślę fotki na maila :P

Re: Straburzyńscy z Pleszewa

15 lis 2012, 19:32

W zeszłym roku robiłem kwerendę w Pleszewie dla tamtejszego krewnego.
Nazwisko Straburzyński jest mi znane z opowiadań rodzinnych,choć bliżej nie spokrewnione.
Przy okazji poszukiwań nazwiska mych krewnych o nazwisku też zaczynającym się na Stra-
spotykałem mnóstwo informacji o Straburzyńskich z Pleszewa.
Także na cmentarzu tamże na Kaliskiej spoczywają.
Polecam także księgi parafialne fary w Pleszewie,archiwalne miejskie w ratuszu i kaliskie stare z Pleszewa w Archiwum Miejskim w Kaliszu.w dawnej jednostce wojskowej przy wjeździe do Kalisza od str.Pleszewa obok cmentarza.
Więcej nie pomogę na odległość, bo mieszkam nad morzem.
Pozdrawiam."gerszewski"

Re: Straburzyńscy z Pleszewa

21 lis 2012, 00:57

Witam Cię uprzejmie.
Dopowiadam do mojej poprzedniej wypowiedzi.
Znalazłem w notatkach,robionych z ksiąg parafialnych par.św.Jana w Pleszewie
dla moich przodków w skorowidzu chrztów także osoby z rodziny Straburzyńskich,
których to kontynuację sprawdzania zaniechałem,bo czas mi nie wtedy pozwolił na
sprawdzenie ew.pokrewieństwa.
Spis chrztów ze skorowidza:
(dane szczegółowe w księgach parafialnych u siostry-kancelistki)
1881r.,Straburzyński Jan
1883r.,Maryanna,Stefania,Władysław
1884r.,Kazimierz
1885r.,Wojciech,Felicja
1886r.,Franciszka
1888r.,Józef,Heliodor,Franciszek
1890r.,Tadeusz,Wiktoria,Feliks
1893r.,Wincenty,Pelagia
1894r.,Cezary,Wiktoria
1895r.,Kazimiera,Adela
1896r.,Kazimierz(dwóch),Pelagia
1897r.,Antonina
1898r.,Witold,Witalis
1898r.,Stefan,Ludwik,Stefania,Elżbieta
1899r.,Pelagia,Henryk
1900r.,Józef,Helena.
Jeżeli jeszcze coś znajdę,to dopiszę.
Pozdrawiam,Jacek.

Re: Straburzyńscy z Pleszewa

21 lis 2012, 18:15

Witaj Jacku! Większość się zgadza z moim drzewem :) Brak mi kilku osób lub też mam imiona ale nie znam dat urodzin, szkoda, że nie masz rodziców - wtedy na pewno wszystko by się wyjaśniło. Muszę się wreszcie uśmiechnąć do pewnego Romana... :wink:
Jeszcze raz dziękuję :)

Re: Straburzyńscy z Pleszewa

21 lis 2012, 21:27

Witaj.
Dziękuję za odpowiedź.
Gdybyś mogła pojechać do Pleszewa i pójść do parafii,ratusza i pojechać do archiwum w Kaliszu,
albo z Kalisza ściągnąć za opłatą potrzebne Ci dane,co jest raczej chyba droższe, niż własna kwerenda,to na 99% uzupełniłabyś Twoje brakujące Ci dane.Może to ów Roman ulegnie czarowi Twego uśmiechu i Vi w tym pomoże?
Pozdrawiam Cię i życzę dobrego wieczoru.
Jacek.

Re: Straburzyńscy z Pleszewa

04 gru 2012, 23:00

To nazwisko rzuciło mi się w oczy przy czytaniu "Orędownika Pleszewskiego", dosyć często tam występowało ( na stronie wbc)
pozdrawiam

Re: Straburzyńscy z Pleszewa

06 gru 2012, 17:57

To nazwisko występuje aktualnie w Jarocinie w odległości 15 km od Pleszewa.
Dośc znana osoba. Oto link do jego firmy czyli żaden problem abys zadzwoniła i popytała
o brakujące Cię ogniwo. Myslę,że to może być to...powodzenia
http://auto-jarocin.pl/

Re: Straburzyńscy z Pleszewa

12 gru 2012, 22:53

Dziękuję za informacje :)

Re: Straburzyńscy z Pleszewa

14 gru 2012, 00:03

Witaj,
Czy gdybym znalazł fotkę grobowca Straburzyńskich z cmentarza w Pleszewie,to by Cię to interesowało?
Pozdrawiam.
Jacek.

Re: Straburzyńscy z Pleszewa

14 gru 2012, 11:09

Jacku pytasz? Oczywiście :D Mam kilka fotek grobów Straburzyńskich z Pleszewa ale może takiej nie mam :wink:

Re: Straburzyńscy z Pleszewa

17 gru 2012, 13:52

Rónież mam znaczną część drzewa do Ignacego Straburzyńskiego i Rozali

Re: Straburzyńscy z Pleszewa

05 lip 2013, 09:27

Jestem w posiadaniu informacji dotyczącej rodziny Straburzyńskich z Pleszewa. Mój dziadek Maksymilian żonaty z Pelagią z domu Bartczak miał sześcioro dzieci: córkę i pięciu synów. W Pleszewie żyje nadal ostatni z tego pokolenia, mój stryj Marian ur. w 1918 roku. Jeśli będą potrzebne dalsze informacje chętnie pomogę, naturalnie w miarę możliwości. Pozdrawiam Paweł.

Re: Straburzyńscy z Pleszewa

01 sty 2014, 19:11

Jeśli intersują Cie zdjęcia Straburzyńskich z Pleszewa proszę o maila na PW ..chętnie pomogę :)
Norbert

Re: Straburzyńscy z Pleszewa

01 sty 2014, 19:16

Witaj
W pracy mam kolegę Dariusz Straburzyńskiego z tego co wiem obecnie mieszka w Kórniku
Odpowiedz