Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Kurkliński

01 mar 2011, 01:36

wg Wielkie Rody Litewskie:Gabryjełowicz z Kurkli h.Dołęga przyjął przydomek Kurkliński,wg Gaila zbitek dwóch herbów: Kur i Kliński,część rodziny podpisywała się Kur-Kliński,,Niesiecki odnotowuje Kurklińskich na Białej Rusi po 1400r.,nazwisko czasem pisane cyrulicą jako Kurklański vel Kurklewski,szlachectwo potwierdzone obustronnie w 1852r. w Dziśnie, gdzie w tej okolicy zamieszkiwali w tym czasie,potem Wilno,aktualnie Warszawa,część poza granicami kraju,moja linia do piątego pokolenia po kądzieli to Alicja Korycka-Krawcewicz,Kazimiera Borkowska-Waśkiewicz,Leokadia Tymińska,Anna Puchalska,Franciszka Bortkiewicz itd...,z kolei po mieczu Piotr-Zdzisław,Czesław,pradziadek Mikołaj,prapra-Konstanty,praprapra-Jan itd...za wszystkie ewentualne informacje i wiadomości z góry pięknie dziękuję

Re: Kurkliński

01 mar 2011, 02:25

Cezar - witam u nas na Forum i zycze powodzenia.
U nas jest taka tradycja i regulamin, ze posty podpisujemy.
Pozdrowienia.

Re: Kurkliński

01 mar 2011, 18:59

Cezarze, jakie związki mają Twoje poszukiwania z Wielkopolską i w jakich latach? Czy możesz podać jakie rejony, parafie, w Wielkopolsce bierzesz pod uwagę?

Re: Kurkliński

01 mar 2011, 22:40

Witam i pięknie dziękuję za zainteresowanie,szukam wszelkich informacji o rodzinie Kurklińskich,jej powiązań i ciekawostek z nią łączonych,korzeni raczej nie odnajdę w Wielkopolsce,gdyż była związana głównie z dzisiejszą Litwą,Białorusią i Mazowszem,jednak pojedynczy reprezentanci są odnajdywani przeze mnie w różnych rejonach np.Michael Kurkliński ok.1750 jako jezuita w Rzymie,1730 Połock Ludwik Kurkliński,, Wincenty Kurkliński w KEN,z kolei inni Kurklińscy w Powstaniu Listopadowym czy nawet w Słowniku Muzyków Polskich,brat dziadka Edward na liście zamordowanych w Katyniu itd Z uwagi na rzadkość nazwiska - wszyscy to Rodzina,a jak mawiała moja babcia póki o nich wiemy i mówimy to wszyscy wciąż żyjemy,tak więc za każdą wiadomość będę wdzięczny z poważaniem Cezar :)
Odpowiedz