Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

poszukuje rodziny weinert kobus olejniczak

10 mar 2011, 23:28

poszukuje mojej rodziny ze strony babci marii szeszyckiej zd. olejniczak ur w recklinghausen w 1901r mama jej zd kobus natomiast matka olejniczaka zd weinert rodzina pochodzila z okolic sremu jezeli ktos moglby mi pomoc z gory dziekuje krystyna

Re: poszukuje rodziny weinert kobus olejniczak

11 mar 2011, 13:00

Witam,

w szukajwarchiwach.pl w Aktach Urzędu Stanu Cywilnego Żabno można znaleźć
sporo Olejniczaków.

Pozdrawiam Ludvica

Re: poszukuje rodziny weinert kobus olejniczak

09 lip 2011, 22:33

Ludvica napisał(a):Witam,

w szukajwarchiwach.pl w Aktach Urzędu Stanu Cywilnego Żabno można znaleźć
sporo Olejniczaków.

Pozdrawiam Ludvica

dziekuje ludwiko za zainteresowanie moja prosba..interesuje mnie tez slub w 1886 r w miejscowosci mchy michaela ulatowskiego i wiktorii kobus corki sebastianus kobus matki zd bibianna pawlik moze ktos posiada w swoim drzewie te osoby to prosze o odpisanie mi ..krystyna maria

Re: poszukuje rodziny weinert kobus olejniczak

10 lip 2011, 00:11

...
Ostatnio edytowano 10 sty 2012, 01:21 przez Chrystian Orpel, łącznie edytowano 1 raz

Re: poszukuje rodziny weinert kobus olejniczak

10 lip 2011, 00:39

Chrystian Orpel napisał(a):Parafia katolicka Błociszewo, wpis 22 / 1867

Antonius Olejniczak (26) ojciec: Melchior Olejniczak, matka: Catharina Słomińska

Sophia Weinert (25) ojciec: Philippus Weinert, matka: Magdalena


Poznan project pomaga ...

Pozdrawiam

Chrystian

witam chrystianie dziekuje za tak szybka odpowiedz... antonius olejniczak i sophia weinert sa rodzicami dwoch synow jakobusa i antoniego ktorzy byli mezami mojej prababci marii zd kobus i oni wlasnie brali sluby w recklinghausen gdzie urodzila sie moja babcia maria szeszycka zd olejniczak w roku 1901 i moja mama aniela rzymyszkiewicz zd szeszycka w 1921 pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje krystyna maria

Re: poszukuje rodziny weinert kobus olejniczak

10 lip 2011, 17:13

witam ...znalazlam tez slub blociszewo 1839 melchior olejnik 27 z catharina slominska 20 ojciec jakobus matka teresa ..oraz slub brodnica1884 ignatius olejniczak26 ojciec melchior matka caterina z marianna tomczak22ojciec joannes nepomucen matka josepha ...w 1842 roku urodzil sie antoni syn mejchrusa olejniczaka i catariny slominskiej ..byl to drugi maz mojej prababci ...drugim dzieckiem byla catherina ojciec melchior i catherina slominska potem w1845bartholomeus w 1849 andreas i franciszka ale tutaj imie ojca zmienia sie na maicher ..jeszcze jeden syn jakobus ..nie posiadam daty ur. byl pierwszym mezem mojej prababci...podaje tyle osob z nadzieja ze ktos z tej rodziny zainteresuje sie i mi odpisze pozdrawiam krystyna maria

Re: poszukuje rodziny weinert kobus olejniczak

11 lip 2011, 19:46

krystynarzym napisał(a):ale tutaj imię ojca zmienia się na maicher

Majcher to zdrobnienie imienia Melchior

Re: poszukuje rodziny weinert kobus olejniczak

11 lip 2011, 19:55

Bardziej ludowa przeróbka, niż zdrobnienie - coś jak Jędrzej od Andrzeja.

Re: poszukuje rodziny weinert kobus olejniczak

11 lip 2011, 20:35

menka napisał(a):
krystynarzym napisał(a):ale tutaj imię ojca zmienia się na maicher

Majcher to zdrobnienie imienia Melchior

serdecznie ci menko dziekuje pomoglas mi juz podajac sluby rodziny ussorowskich ze strzelna pozdrawiam krystyna maria zielinski zd rzymyszkiewicz

Re: poszukuje rodziny weinert kobus olejniczak

15 lip 2011, 22:07

krystynarzym napisał(a):
Ludvica napisał(a):Witam,

w szukajwarchiwach.pl w Aktach Urzędu Stanu Cywilnego Żabno można znaleźć
sporo Olejniczaków.

Pozdrawiam Ludvica

dziekuje ludwiko za zainteresowanie moja prosba..interesuje mnie tez slub w 1886 r w miejscowosci mchy michaela ulatowskiego i wiktorii kobus corki sebastianus kobus matki zd bibianna pawlik moze ktos posiada w swoim drzewie te osoby to prosze o odpisanie mi ..krystyna maria

witam chcialam jeszcze dodac slub ktory mnie interesuje to jozef kopaczyk z michalina zd ulatowska pozdrawiam krystyna maria

Re: poszukuje rodziny weinert kobus olejniczak

09 sie 2011, 20:16

krystynarzym napisał(a):witam ...znalazlam tez slub blociszewo 1839 melchior olejnik 27 z catharina slominska 20 ojciec jakobus matka teresa ..oraz slub brodnica1884 ignatius olejniczak26 ojciec melchior matka caterina z marianna tomczak22ojciec joannes nepomucen matka josepha ...w 1842 roku urodzil sie antoni syn mejchrusa olejniczaka i catariny slominskiej ..byl to drugi maz mojej prababci ...drugim dzieckiem byla catherina ojciec melchior i catherina slominska potem w1845bartholomeus w 1849 andreas i franciszka ale tutaj imie ojca zmienia sie na maicher ..jeszcze jeden syn jakobus ..nie posiadam daty ur. byl pierwszym mezem mojej prababci...podaje tyle osob z nadzieja ze ktos z tej rodziny zainteresuje sie i mi odpisze pozdrawiam krystyna maria

witam... chce sprostowac moja pomylke napisalam ze antoni i jakobus synowie melchiora i slominskiej byli mezami mojej prababci i tutaj sie pomylilam bo mezami mojej prababci byli antoni i jakobus z malzenstwa antoniusa olejniczaka i sophii weinert ...natomiast reszta dzieci melchiora i olejniczaka i catheriny slominskiej...to bracia i siostry antoniusa olejniczaka przepraszam za pomylke ..krystyna maria

Re: poszukuje rodziny weinert kobus olejniczak

09 lip 2013, 20:52

krystynarzym napisał(a):poszukuje mojej rodziny ze strony babci marii szeszyckiej zd. olejniczak ur w recklinghausen w 1901r mama jej zd kobus natomiast matka olejniczaka zd weinert rodzina pochodzila z okolic sremu jezeli ktos moglby mi pomoc z gory dziekuje krystyna
Witam . Dziekuje wszystkim ktorzy pomogli mi dotrzec do korzeni mojej rodziny z okolic Sremu. A szczegolnie Izabeli 06 ,ktora poswiecila bardzo duzo czasu. Jeszcze raz dziekuje Krystyna Maria

Re: poszukuje rodziny weinert kobus olejniczak

16 lip 2013, 20:07

krystynarzym napisał(a):
krystynarzym napisał(a):poszukuje mojej rodziny ze strony babci marii szeszyckiej zd. olejniczak ur w recklinghausen w 1901r mama jej zd kobus natomiast matka olejniczaka zd weinert rodzina pochodzila z okolic sremu jezeli ktos moglby mi pomoc z gory dziekuje krystyna
Witam . Dziekuje wszystkim ktorzy pomogli mi dotrzec do korzeni mojej rodziny z okolic Sremu. A szczegolnie Izabeli 06 ,ktora poswiecila bardzo duzo czasu. Jeszcze raz dziekuje Krystyna Maria
Witam .Przed kilkoma dniami dowiedzialam sie ,ze moja prababcia Maria Kobus ur .sie 6 pazdziernika 1879r we Wlosciejewki-Hauland pow Srem. Ojcem jej byl Sebastian Kobus mieszkajacy do smierci w Wlosciejewki-Hauland / Pierwsza zona byla Bibianna Pawlik lub Pawlicz/.Natomiast matka mojej Marii byla jego druga zona -Josepha zd. Stuk ostatnio mieszkajaca w Pyszonka pow Srem.Dane te posiadam z aktu zgonu, ktory znalazlam w archiwum w Recklinghausen.Tam tez znalazlam akt zgonu jej pierwszego meza/zmarl w 1909 r w wieku 34 lat w Recklinghausen/ Jozefa Olejniczaka ur w Krzyzanowo pow Srem -syna Antoniusa Olejniczaka i Sophii Weinert.Natomiast o drugim mezu Marii Kobus Antonim Olejniczaku bracie Jozefa nie wiem narazie nic . I nie potrafie znalezc.Mam prosbe do osob, ktore maja w swoich drzewach nazwiska wymienione w tym watku o kontakt. :D Pozdrawiam i z gory dziekuje za kazda informycje. Krystyna Maria :D

Re: poszukuje rodziny weinert kobus olejniczak

18 lip 2013, 22:03

Witaj Krysiu,
mam w swoim drzewku Mariannę Olejniczak, urodzoną ok 1863 roku-nie znam dokładnej daty ani miejsca, która w 1886 roku w Śremie poślubiła Wincentego Kurkiewicza alias Górkiewicza. To moja prababcia, niestety na razie moje poszukiwania utknęły w martwym punkcie. Może z czasem uda się coś powiązać
Pozdrawiam
Grażyna

Re: poszukuje rodziny weinert kobus olejniczak

18 lip 2013, 23:33

grażynka napisał(a):Witaj Krysiu,
mam w swoim drzewku Mariannę Olejniczak, urodzoną ok 1863 roku-nie znam dokładnej daty ani miejsca, która w 1886 roku w Śremie poślubiła Wincentego Kurkiewicza alias Górkiewicza. To moja prababcia, niestety na razie moje poszukiwania utknęły w martwym punkcie. Może z czasem uda się coś powiązać
Pozdrawiam
Grażyna
Witam cie .Moi Olejniczakowie pochodza z Krzyzanowa ,to bardzo blisko Sremu . Mysle ze pozostaniemy w kontakcie i moze uda nam sie cos powiazac.W Basi znalazlam jeszcze powiazanie tych dwoch nazwisk . W Korniku w 1877 roku umiera Magdalena Olejniczak 44 lata rodzice Martin Gorkiewicz i Marianna Dudziak maz Walentin Olejniczak .Moze sie kiedys przyda. Pozdrawiam cie serdecznie Krystyna Maria

Re: poszukuje rodziny weinert kobus olejniczak

23 sie 2013, 10:52

krystynarzym napisał(a):
Ludvica napisał(a):Witam,

w szukajwarchiwach.pl w Aktach Urzędu Stanu Cywilnego Żabno można znaleźć
sporo Olejniczaków.

Pozdrawiam Ludvica

dziekuje ludwiko za zainteresowanie moja prosba..interesuje mnie tez slub w 1886 r w miejscowosci mchy michaela ulatowskiego i wiktorii kobus corki sebastianus kobus matki zd bibianna pawlik moze ktos posiada w swoim drzewie te osoby to prosze o odpisanie mi ..krystyna maria
Wiktoria Kobus jest starsza siostra mojej prababci Marii Kobus ur .6.10.1879 Wlosciejewki-Hauland Ojciec: Sebastianus i jego druga zona Jozefa Stuk .Dane te posiadam z aktu zgonu z Recklinghausen.Jezeli ktos posiada te osoby w swoim drzewie prosze o kontakt. Pozdrawiam Krystyna Msria

Re: poszukuje rodziny weinert kobus olejniczak

23 sie 2013, 11:55

Witam

Na mojej stronie http://gw.geneanet.org/orpel Pani znajdzie trochę informacji o Józefie Sztuk i o Jej rodzinie.

Pozdrawiam

Chrystian

Re: poszukuje rodziny weinert kobus olejniczak

23 sie 2013, 14:37

Chrystian Orpel napisał(a):Witam

Na mojej stronie http://gw.geneanet.org/orpel Pani znajdzie trochę informacji o Józefie Sztuk i o Jej rodzinie.

Pozdrawiam

Chrystian
Witam cie Chrystianie i dziekuje ci bardzo.Krystyna Maria

Re: poszukuje rodziny weinert kobus olejniczak

23 sie 2013, 16:30

krystynarzym napisał(a):
krystynarzym napisał(a):
Ludvica napisał(a):Witam,

w szukajwarchiwach.pl w Aktach Urzędu Stanu Cywilnego Żabno można znaleźć
sporo Olejniczaków.

Pozdrawiam Ludvica

dziekuje ludwiko za zainteresowanie moja prosba..interesuje mnie tez slub w 1886 r w miejscowosci mchy michaela ulatowskiego i wiktorii kobus corki sebastianus kobus matki zd bibianna pawlik moze ktos posiada w swoim drzewie te osoby to prosze o odpisanie mi ..krystyna maria

witam chcialam jeszcze dodac slub ktory mnie interesuje to jozef kopaczyk z michalina zd ulatowska pozdrawiam krystyna maria
Witam Chcialam dodac ze Michalina Ulatowska ur 24.9.1885r Pozdrawiam Krystyna Maria

Re: poszukuje rodziny weinert kobus olejniczak

26 sie 2013, 17:18

krystynarzym napisał(a):
grażynka napisał(a):Witaj Krysiu,
mam w swoim drzewku Mariannę Olejniczak, urodzoną ok 1863 roku-nie znam dokładnej daty ani miejsca, która w 1886 roku w Śremie poślubiła Wincentego Kurkiewicza alias Górkiewicza. To moja prababcia, niestety na razie moje poszukiwania utknęły w martwym punkcie. Może z czasem uda się coś powiązać
Pozdrawiam
Grażyna
Witam cie .Moi Olejniczakowie pochodza z Krzyzanowa ,to bardzo blisko Sremu . Mysle ze pozostaniemy w kontakcie i moze uda nam sie cos powiazac.W Basi znalazlam jeszcze powiazanie tych dwoch nazwisk . W Korniku w 1877 roku umiera Magdalena Olejniczak 44 lata rodzice Martin Gorkiewicz i Marianna Dudziak maz Walentin Olejniczak .Moze sie kiedys przyda. Pozdrawiam cie serdecznie Krystyna Maria
Witam cie Grazyno . Sprawdz moze czy twoja Maria nie jest zapisywana w Basi pod nazwiskiem Olejnik. Moi pradziad Melchior Olejnik pozniej Olejniczak i jego dzieci tez nazywaja sie Olejniczak. Natomiast nazwisko Gorkiewicz wystepuje czesto w terenach gdzie mieszkala moja rodzina. Pozdrawiam cie Krystyna Maria

Re: poszukuje rodziny weinert kobus olejniczak

19 lis 2013, 21:42

Witaj Krysiu, po dłuższej nieobecności powracam. Nadal nie zdobyłam żadnych informacji dotyczących mojej Marianny. Znalazłam tylko stare zapiski dziadka, pisane ołówkiem, trochę zatarte, najwyraźniej blisko 70 lat temu próbował usystematyzować wiadomości o rodzinie. Niewiele tego, tylko dopisek o śmierci prababci-1925 rok Śrem. Pozostaje mi uderzyć do USC Śrem- data śmierci Marianny musiała być mu dobrze znana, może w ten sposób uda mi się zdobyć imiona rodziców i nazwisko panieńskie matki Marianny, miejsce urodzenia i wtedy coś się wyjaśni. Z dalszych luźnych zapisków wynika, że jakiś Olejniczak w rodzinie był nauczycielem.
Gorkiewiczów/Górkiewiczów rzeczywiście sporo na tym terenie, chociaż w większości udało mi się ich powiązać w jedną całość :)
Jak tylko zdobędę jakieś nowe info zaraz napiszę
Pozdrawiam, Grażyna

Re: poszukuje rodziny weinert kobus olejniczak

20 lis 2013, 10:16

grażynka napisał(a):Witaj Krysiu, po dłuższej nieobecności powracam. Nadal nie zdobyłam żadnych informacji dotyczących mojej Marianny. Znalazłam tylko stare zapiski dziadka, pisane ołówkiem, trochę zatarte, najwyraźniej blisko 70 lat temu próbował usystematyzować wiadomości o rodzinie. Niewiele tego, tylko dopisek o śmierci prababci-1925 rok Śrem. Pozostaje mi uderzyć do USC Śrem- data śmierci Marianny musiała być mu dobrze znana, może w ten sposób uda mi się zdobyć imiona rodziców i nazwisko panieńskie matki Marianny, miejsce urodzenia i wtedy coś się wyjaśni. Z dalszych luźnych zapisków wynika, że jakiś Olejniczak w rodzinie był nauczycielem.
Gorkiewiczów/Górkiewiczów rzeczywiście sporo na tym terenie, chociaż w większości udało mi się ich powiązać w jedną całość :)
Jak tylko zdobędę jakieś nowe info zaraz napiszę
Pozdrawiam, Grażyna
Witam cie Grazyno. Masz racje , napisz do USC Sremu. Ja po zdobyciu aktu zgonu mojej prababci Marii Olejniczak zd Kobus, moglam moje notatki spisywane przez 3 lata powiazac w jedna calosc. Brak jednego ogniwa i nic nie jest pewne.Z przekazow rodzinnych wiedzialam bardzo duzo ,ale ten jeden dokument pomogl mi wiele. Zycze ci powodzenia i cierpliwosci w poszukiwaniach. Krystyna Maria
Odpowiedz