Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Poszukuję informacji na temat Kłodzińskich

14 mar 2011, 19:45

Witam serdecznie:)
Poszukuję informacji o rodzinie Kłodzińskich, Hernesów, Kochów. Mój pradziadek miał na imię Andrzej, jego żona nazywała się Rozalia Kłodzińska z domu Hernes, mieszkali w miejscowości Białobłoty.Prapradziadek miał na imię Karol, a jego żona Józefa z domu Koch. Te informacje posiadam z aktu zgonu Andrzeja Kłodzińskiego(1929 r.) Z aktu wynika, że pradziadek miał 54 lata w chwili śmierci, a z aktu urodzin mojego dziadka, czyli jego syna (1920 r.) że wtedy miał 50. Gdybym chciała szukać aktu urodzin Andrzeja, rozpiętość wynosi 5 lat. Niestety stanęłam w miejscu. Na razie nie mogę wybrać się do Konina, żeby poszukać w archiwum. Muszę poczekać do czerwca. Czy ktoś nie spotkał się z tymi nazwiskami? Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje.
Ostatnio edytowano 24 mar 2012, 11:31 przez nika71, łącznie edytowano 2 razy

Re: Poszukuję informacji na temat Kłodzińskich

16 mar 2011, 17:44

nika71 napisał(a):Witam serdecznie:)
Poszukuję informacji o rodzinie Kłodzińskich, Hernesów, Gierałka. Mój pradziadek miał na imię Andrzej, jego żona nazywała się Rozalia Kłodzińska z domu Hernes, mieszkali w miejscowości Białobłoty.Prapradziadek miał na imię Karol, a jego żona Józefa z domu Gierałka. Te informacje posiadam z aktu zgonu Andrzeja Kłodzińskiego(1929 r.) Z aktu wynika, że pradziadek miał 54 lata w chwili śmierci, a z aktu urodzin mojego dziadka, czyli jego syna (1920 r.) że wtedy miał 50. Gdybym chciała szukać aktu urodzin Andrzeja, rozpiętość wynosi 5 lat. Niestety stanęłam w miejscu. Na razie nie mogę wybrać się do Konina, żeby poszukać w archiwum. Muszę poczekać do czerwca. Czy ktoś nie spotkał się z tymi nazwiskami? Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje.

Ja znalam pania Gienie Klodzinska oraz jej corke Hanke Klodzinska oraz jej 2 synow Adriana i Patryka Klodzinskich Niestety to bylo dawno .Adrian ma teraz ok 29 lat Patryk ok.24 lat Hania ma ok.46 lat a p.Gienia ok.66 lat .30 lat temu mieszkali na ul.Lubelskiej w Bydgoszczy ,ale gdzie teraz mieszkaja nie wiem .A Bialobloty to chyba obecne Bialeblota pod Bydgoszcza serdecznie pozdrawiam Zosia

Re: Poszukuję informacji na temat Kłodzińskich

17 mar 2011, 15:51

Dzięki Zosiu za informacje, ale moje Białobłoty są 30 parę killometrów od Konina. Nie wiem czy Kłodzińscy z Bydgoszczy mają coś wspólnego z moją rodziną:) Tak daleko niestety nie dotarłam. Może jakieś wspólnego przodka mieli. Kłodzińskich wcale nie jest tak dużo. Na dzień dzisiejszy nie wiem skąd na Białobłoty przywędrowali moi Kłodzińcy.

Re: Poszukuję informacji na temat Kłodzińskich

25 mar 2011, 16:18

Witaj.
Siostra mojej pra babci Eleonora Dorszewska poślubiła Leona Kłodzińskiego,niestety nie wiem w którym roku,Eleonora urodziła się w 1904 w Kazinie koło Bydgoszczy,prawdopodobnie w tamtej okolicy wzieli też ślub.

Pozdrawiam

Re: Poszukuję informacji na temat Kłodzińskich

25 mar 2011, 16:28

W razie potrzeby posiadam zdjęcie Leona Kłodzińskiego.
Pozdrawiam

Re: Poszukuję informacji na temat Kłodzińskich

31 mar 2011, 20:28

Witaj Mateuszu,
tak naprawdę nie wiem czy Leon Kłodziński to rodzina. Może jak będę wiedziała więcej o swoich Kłodzińskich wszystko się wyjasni. Stanęłam na roku 1870 i ani rusz. Na razie muszę czekać. Dzięki za informacje:)Sama jestem ciekawa skąd moi Kłodzińcy przyszli na Białobłoty w XVIII wieku;)

Re: Poszukuję informacji na temat Kłodzińskich

19 paź 2012, 12:56

Rozalia Kłodzińska z domu Hernes, prawdopodobnie pochodzi z rodziny Hernesów zamieszkałych w miejscowościach Wszemburz, Lipie, Miłosław. Później przenieśli się do Lubonia.
Pozdrawiam
m.b

Re: Poszukuję informacji na temat Kłodzińskich

28 mar 2013, 18:19

Witam,
w moich poszukiwaniach przodków Kłodzińskich doszłam do urodzin mojego 4x prazdziadka Tomasza, który był owczarzem (1782r. w Grabienicach) Wiem, że jego ojciec to Walenty Kłodziński, a matka Krystyna nieznanego nazwiska. Tomasz miał jeszcze siostę Franciszkę (1780 r.) Niestety mam problem, bo w tej parafii Walenty i Krystyna ślubu nie brali. Zresztą wiekszość wpisów zawiera tylko imiona bez nazwisk:( Nie mam zielonego pojęcia jak i gdzie szukać. Może ktoś gdzieś spotkał się z Walentym Kłodzińskim. Będę wdzieczna za wszelkie informacje.

Re: Poszukuję informacji na temat Kłodzińskich

28 mar 2013, 21:16

Może się przyda :)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kamila_K%C ... i%C5%84ska

Miałam szczęście znać osobiście tą panią :)
Z jej wnuczką chodziłam do szkoły. Do dzisiaj mieszka w Kórniku.

Re: Poszukuję informacji na temat Kłodzińskich

02 kwi 2013, 19:08

Dziękuję Basiu za informacje,
ale to niestety nie moja rodzina.

Re: Poszukuję informacji na temat Kłodzińskich

06 kwi 2013, 22:38

W Gdyni na Obłużu mieszka Jarek Kłodziński, kucharz, szef firmy "Party Service".
Powinien być w internecie pod firmą.
Pozdrawiam.
Jacek(Gerszewski)

Re: Poszukuję informacji na temat Kłodzińskich

02 sty 2015, 20:24

Witam serdecznie,
mam prośbę, może ktoś mi podpowie, gdzie mam szukać aktu małżeństwa. Wiem, że pierwsze dziecko Tomasza Kłodzińskiego i Kunegundy z Jackowskich urodziło się w w 1808 r. w Łukomiu (parafia Zagórów). Wiem, że Kunegunda urodziła się w Grądzeniu (parafia Zagórów).
W tej parafii tego aktu nie ma. W pobliskim Trąbczynie również nie ma. Nie wiem, gdzie szukać. Będę wdzięczna za każdą wskazówkę.
Odpowiedz