Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Rodzina Perlikow...

20 mar 2011, 02:38

MIeszkam w USA, moj kolega, ktory jest amerykaninem poszukuje miasta (mozliwie przodkow), w ktorym jego pradziadek sie urodzil. Data jego urodzenia kwiecien 12 1879 imie JAKUB PAPROCKI, siostry ANNA i BLUMA PAPROCKI. Prosze o pomoc. Jego prawnuk marzy o odwiedzeniu rodzinnych stron. Email radek30@comcast.net..... Dziekuje.

Re: Rodzina Perlikow...

20 mar 2011, 10:35

Witaj Radku,
Chcialabym Ci pomoc, ale podales za malo informacji.
Ja poszukuje rodziny Perlikow, stad moje zainteresowanie Twoim wpisem. Jednak w samym poscie piszesz o rodzinie Paprockich. Uscislimy wiec. Rozumiem, ze szukasz Jakuba Paprockiego.

Postaraj sie napisac cos wiecej, z jakich okolic pochodzil Jakub. Moze kolega w jakims akcie urodzenia czy zgonu ma imie ojca owego Jakuba lub miejsce urodzenia.

Prosze podaj rowniez imie zony Jakuba i jej panienskie nazwisko, bo to moze pomoc w poszukiwaniach.

Lub np. gdzie sa pochowani, wszelkie informacje moga pomoc. Sama data - choc bardzo dokladna - na niewiele sie zda bez dodatkowych informacji.

Pozdrawiam
Slawa

Re: Rodzina Perlikow...

20 mar 2011, 18:57

Dziekuje ci bardzo za zainteresowanie.. To byl Jakub Perlik, nie Paprocki... I to jest glowny problem, gdyz osoby mieszkajace w stanach nie maja miejsca urodzenia i pochodzenia.. Na poczatku wieku, emigranci przyjezdzajacy do USA nie mowoli po angielsku. Wiec osoba pytajaca sie i zapisyjaca info. emigranta pisala co slyszala .. i z reguly to nie pokrywalo sie z rzeczywistoscia. Dziekuje i pozdrawiam.

Re: Rodzina Perlikow...

20 mar 2011, 20:13

No to nie bedzie latwo...
Mam spisanych kilku Perlikow, niestety nie ma wsrod nich Jakuba.

Bede myslala i szukala...
pozdrawiam
Slawa

Re: Rodzina Perlikow...

20 mar 2011, 20:53

Dziekuje ci serdecznie Slawa.. Pozdrawiam Radek
Odpowiedz