Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Juskowiak Marian -poszukuję

31 mar 2011, 20:29

Witam
Poszukuję zaginionego w 1945 roku wujka Mariana Juskowiaka. Może napisze co o nim wiem;
Juskowiak Marian ur. 15 sierpień 1924 r. w Lisewie pow. Jarocin.Do czynnej służby wojskowej został powołany 10 lutego 1944 roku przez R.K.U. w Garwolinie /Warszawy (, był wysiedlony z rodzicami w 1940 roku do miejscowości Wicie Wschodnie gm. Karczew pow. Garwolin). Służbę rozpoczął w II Armii Wojska Polskiego- Samodzielny Szkolny Batalion Piechoty w Lublinie . Wiadomo , że podczas przemarszu II Armii przez Poznań w dniu 9 marca 1945r. otrzymał trzydniowy urlop i odwiedził swoja siostrę . W tym czasie był sierżantem i podał swój adres –Sztab II Armii , Poczta polowa -38223 Sztab Likwidacji Zdobyczy Wojennych. Odwiedziny Mariana Juskowiaka u siostry to pewna ostatnia wiadomość , po tym dniu ślad po nim zaginął . Nie otrzymywano listów z podanej poczty polowej , na późniejsze pytania w Poznaniu , gdzie stacjonowała jednostka odpowiadano , że takiego nazwiska nie ma . Ktoś kto nie chciał podać wówczas nazwiska a znał poszukiwanego osobiście powiedział , że możliwe jest iż został wywieziony do ZSRR za przynależność do AK(należał jeszcze przed wstąpieniem do czynnej służby wojskowej ). Tyle mam wiadomości .
Jeżeli ktos może gdzieś widział takie nazwisko lub może mi podpowiedzieć gdzie szukac informacji o zaginionym , miejscu pochówku będe bardzo zobowiązana .
pozdrawiam Bożena
Odpowiedz