Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Strzelno Teresińscy

03 kwi 2011, 21:50

Poszukuję wszelkich informacji o rodzinie Teresińskich.Do mej rodziny "wszedł"Bolesław Teresiński ur.1888 w Strzelnie syn Stanisława i Karoliny z d. Gebel.

Re: Strzelno Teresińscy

04 kwi 2011, 16:30

Karol Teresiński

Kolegą mojego ojca był Karol Teresiński - podobnie, jak i ojca Heliodora. Cała trójka działała na niwie kulturalnej przedwojennego, jak i powojennego Strzelna. Osobiście znałem pana Karola. Pamiętam grającego na skrzypcach w "Strzeleńskim Kółku Muzycznym" - mam nawet zdjęcia. Piszę ad hoc, bez zaglądania do notatek. Więcej napiszę, jeśli chodzić będzie o tegoż Teresińskiego.

Był członkiem zarządu OSP w Strzelnie i z ramienia starostwa nadzorował straże pożarne w Gminie Strzelno Południe; członkiem zarządu Chóru "Harmonia"; członkiem przedwojennego "Kółka Muzycznego" - podobnie po wojnie. Był omnibusem kulturalnym w mieście Strzelnie. Żona, jak się nie mylę Maria. Małżonkowie mieli jednego syna - Andrzeja. Był on dyrektorem przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej w Inowrocławiu, niestety nie żyje.

Pozdrawiam

Marian - Słowianin

Re: Strzelno Teresińscy

04 kwi 2011, 20:22

..
Ostatnio edytowano 24 kwi 2012, 22:07 przez Genowefa, łącznie edytowano 1 raz

Re: Strzelno Teresińscy

01 cze 2011, 09:09

Nie Strzelno, ale blisko:
Inowrocław 1899/137, ślub 14 Novembris,
Joannes Prusak de Wielowieś (24), rodz. Josephus i Salomea Szczukowska,
Rosalia Teresińska de Junivladislavia (20), rodz. Vojtechus i Anna Jabłońska,
świadkowie: Vojtechus Teresiński oper. Junivl., Josephus Prusak agricola Wielowieś;

Re: Strzelno Teresińscy

01 cze 2011, 17:34

Marzenko, dziękuję.
Pozdrawiam
Odpowiedz