Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Maćkowiak

11 maja 2011, 12:51

BARDZO PROSZĘ O KONTAKT,KAŻDEGO KTO MIAŁ,MA KONTAKT LUB SŁYSZAŁ Z NASTĘPUJĄCYMI OSOBAMI-JÓZEFA LANGE-MAĆKOWIAK,WINCENTY MAĆKOWIAK SĄ TO MOI DZIADKOWIE ZE STRONY MAMY.POZDRAWIAM DONATA

admin: proszę o nieużywanie samych wielkich liter!!!

Re: POSZUKUJĘ-MACKOWIAK

11 maja 2011, 13:17

Donato.
Przede wszystkim, wejdź na swój post i zmień duże litery na małe. Na forach nie pisze się drukowanymi literami ,gdyż oznacza to "krzyk" , a przecież ty nie chcesz tego robić. Wypada też podać daty urodzeń i rejon.
Ja posiadam Wincenty Mackowiak(prawdopodobnie nad c kreseczka), ur.1850 Szamotuły, ślub 10.09.1873 w Szamotułach z Regina Grzeszkowiak ur. 1840 .
Jest też na forum "takie coś" jak Szukaj.Oczywiście nie dotyczy to Szarika.Tam po wpisaniu nazwiska otrzymasz kilka wątków z tym nazwiskiem.
Tadeusz

Re: POSZUKUJĘ-MACKOWIAK

11 maja 2011, 23:02

Donato
Skąd pochodziła Twoja babcia Józefa zd. Lange? W moim drzewie występuje to nazwisko (Pleszew). Mam też trochę informacji o nazwiskach Lange i Maćkowiak m.in. z okolic Pleszewa, Międzychodu i Skwierzyny. Podaj proszę więcej szczegółów - Wielkopolska jest dość spora a te nazwiska dość często spotykane.

Re: Maćkowiak

22 maja 2011, 16:50

DONATA411 napisał(a): Bardzo proszę o ,każdego kto słyszał,ma lub miał kontakt,z następującymi osobami-Józefa Lange urodzona w marcu 1916,Wincenty Maćkowiak urodzony w grudniu 1907.Są to rodzice mojej mamy.Pozdrawiam Donata.

admin: proszę o nieużywanie samych wielkich liter!!!

Dziękuję za zwrócenie uwagi.

Re: Maćkowiak

25 sie 2011, 22:24

A sprawdzałaś w swojej parafii? Ślub brali w 1932 roku w Grodzisku Wlkp.

Pozdrawiam
Krzysztof

Re: Maćkowiak

26 sie 2011, 12:34

Hej Krzysiek! Nie myślałam, że Cię tu spotkam :D Świat jest mały :P Pozdrawiam serdecznie! ATA :wink:

Donato, natrafiłam ostatnio na grób Maćkowiaków w Ostrorogu - czy te tereny Cię interesują?

Re: Maćkowiak

26 sie 2011, 23:08

Witaj Agnieszko!
Nie spodziewałem się tu nikogo znajomego, więc nawet nie przyglądałem się fotografiom. :o

Tu chodzi raczej o Maćkowiaków z Grodziska Wlkp. Ojciec Wincentego mieszkał chyba w Kościanie, a rodzina Lange pochodzi z Niemiec. Brat Wincentego, Wacław mieszkał w Zielonej Górze, a drugi brat - Antoni w Środzie Wlkp.

Pozdrawiam
Krzysztof

Re: Maćkowiak

26 lis 2011, 13:58

hari3 napisał(a):Witaj Agnieszko!
Nie spodziewałem się tu nikogo znajomego, więc nawet nie przyglądałem się fotografiom. :o

Tu chodzi raczej o Maćkowiaków z Grodziska Wlkp. Ojciec Wincentego mieszkał chyba w Kościanie, a rodzina Lange pochodzi z Niemiec. Brat Wincentego, Wacław mieszkał w Zielonej Górze, a drugi brat - Antoni w Środzie Wlkp.

Pozdrawiam
Krzysztof

Witam,Wincenty to mój dziadek,RODZINA Lange nie pochodzi z Niemiec tylko z miejscowości Terespotockie
Wincenty i jego żona Józefa TYLKO urodzili się w Niemczech
Donata
Odpowiedz