Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Stawicki

13 maja 2011, 20:55

Witam.
Jako,że jest to mój pierwszy post to chciałbym się z Wami serdecznie przywitać.
Dopiero od niedawna zacząłem się tym interesować i przyznaję,że jest to bardzo wciągające i interesujące.
Ale do rzeczy.
Poszukuje wszystkich informacji o nazwisku Stawicki pochodzących z okolic Janikowa,Trląga,Strzelce itd.Dziadek Kazimierz Stawicki poślubił Marianne zd.Białecka.Mieli 4 dzieci Władysława,Teresę,Henrykę oraz Tadeusza?? (zmarł jako dziecko).
Wszelkie informacje będą dla mnie bezcenne.Od czegoś muszę zacząć.
Pozdrawiam.
Maciej Stawicki

Re: Stawicki

14 maja 2011, 07:28

Witamy serdecznie Macieju :D

Re: Stawicki

16 maja 2011, 22:13

Mam Szymona Stawickiego żonatego z Franciszką Stefańską, ich syn Marcin urodził się w 1869, Marcin Stawicki brał ślub w kościele w Strzelnie w 1893 r. z Marianną Wojtasik, siostrą mojej prababci.

Re: Stawicki

17 maja 2011, 20:18

Na razie nic mi to nie mówi bo nie mogę narazie się dokopać do pradziadka ale wszystko w swoim czasie .
Dzięki za odpowiedz .

Re: Stawicki

20 maja 2011, 20:49

Przepraszam wszystkich bo wkradł się dość duży błąd w nazwisku babci.
Dziadek Kazimierz Stawicki poślubił Marianne zd.Kalińską a matką dziadka była Agnieszka Stawicka (no i nie wiem czy to nazwisko panieńskie czy po mężu )
PS.
Wiem ,że istnieje opcja edycji posta ale wtedy nikt by tego pewnie nie zauważył.
pzdr.

Re: Stawicki

13 mar 2012, 12:49

zawarli związek małżeński w 1823 Antoni Uzarowicz i Salomea Stawicka[parafia katolicka Jarocin],rodzice żony:Andreas i Martianna de Szamboska,masz coś z tej strony,pozdro

Re: Stawicki

14 mar 2012, 09:55

Mam Johann Stawicki, mlynarz w Morka(syn Josepha) , parafia Morka, ktory poslubil Elisabetha Roszak(ur.05.07.1849 w Borowo , parafia Czempin)..nie znam ich daty slubu.
ich dzieci:
Sophia Stawicka ur.31.03.1875 Morka
Valentin Stawicki ur. 14.02.1877 Morka
Ignatz Stawicki ur. 31.03.1879

pozdrawiam
Ewa

Re: Stawicki

19 mar 2012, 12:24

Witaj, zobacz wskazany link, do Ujazdu ta rodzina przybyła skądś , Michael urodzony w Kościanie, potomkowie tej rodziny nadal mieszkają w okolicy
http://szukajwarchiwach.pl/53/1872/0/3/ ... uRDNCycMug
Lucjan
Odpowiedz