Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Komorowski, Konieczny Trzyszczak , Głowacka,Kłobuc/Kobus

14 maja 2011, 11:55

Szukam informacji o :
-Stanisławie Komorowskim (żył w Turwi- nie wiadomo, gdzie się urodził, lata urodzenia mogą to być 1845-1872?) ,
- jego żona Helena z d. Głowacka (nie mam innych informacji)
- inna rodzina- Antoni Konieczny ur. 1817r. w Brodnicy, zm. 1895r. -szukam jego przodków
- żona Antoniego Jadwiga Prałacianka/Prałat ur. ok. 1835r. - szukam jej przodków
- Jakub Trzyszczak ur. ok.1833r. ślub w parafii Krzywiń- szukam jego przodków
- żona Jakuba Marianna z d. Kłobuc ew.Kobus ur. ok. 1842r.- szukam jej przodków

Re: Komorowski, Konieczny Trzyszczak , Głowacka,Kłobuc/Kobus

16 maja 2011, 08:34

Witam! Jakub Trzyszczak mieszkał w Gołębinie Starym i z tego co mi wiadomo, to zmienił nazwisko na Trzyszczak, wcześniej jego nazwisko brzmiało Jankowski. :)

Re: Komorowski, Konieczny Trzyszczak , Głowacka,Kłobuc/Kobus

16 maja 2011, 13:39

Bardzo dziękuję, gdzie mogę znależć te dane? Pozdrawiam:))

Re: Komorowski, Konieczny Trzyszczak , Głowacka,Kłobuc/Kobus

16 maja 2011, 14:31

Jakub Trzyszczak jest moim prapradziadkiem. A o zmianie nazwiska to opowiedział mi mój tata, a wzięło sie to stąd,że Jakub miał w Gołębinie Starym coś około trzystu owiec i wołali na niego "trzysta". Ale z pewnościa jego nazwisko przed zmianą brzmiało Jankowski.Pozdrawiam.

Re: Komorowski, Konieczny Trzyszczak , Głowacka,Kłobuc/Kobus

16 maja 2011, 16:58

To jest również prapradziadek mojego męża, ja zajmuję się poszukiwaniami. Będę wdzięczna za inne dodatkowe informacje o pozostałych przodkach- może email? Pzdr. Lila

Re: Komorowski, Konieczny Trzyszczak , Głowacka,Kłobuc/Kobus

07 paź 2011, 20:01

lila napisał(a):Szukam informacji o :
-Stanisławie Komorowskim (żył w Turwi- nie wiadomo, gdzie się urodził, lata urodzenia mogą to być 1845-1872?) ,
- jego żona Helena z d. Głowacka (nie mam innych informacji)
- inna rodzina- Antoni Konieczny ur. 1817r. w Brodnicy, zm. 1895r. -szukam jego przodków
- żona Antoniego Jadwiga Prałacianka/Prałat ur. ok. 1835r. - szukam jej przodków
- Jakub Trzyszczak ur. ok.1833r. ślub w parafii Krzywiń- szukam jego przodków
- żona Jakuba Marianna z d. Kłobuc ew.Kobus ur. ok. 1842r.- szukam jej przodków

Witaj Lilu..Widze ze poszkujesz Marianny Kobus ,ja jestem zainteresowana tym nazwiskim moja prababcia nazywala sie tez Marianna Kobus corka Sebastianusa i Bibianny Pawlik,wyszla za maz za OLejniczaka Jozefa potem jego brata Antoniego mieszkali w Recklinghausen pochodzili z okolic Sremu miejscowosci w ktorych mieszkala rodzina to Mchy,Dolsk, Wlosciewiejki,Brzustownia a nazwiska ktore mam w drzewie to Pawlik,Kolodziejczak,Pietrzak,Kopaczyk, Ulatowski.Nazwisko Kobus jest tez pisane Cobur w parafi Wlosciewiejki i Kobuszynska w parafi Steszew .Jezeli posiadasz jakies dane o Kobusach z tych okolic prosze odpisz ,moze to ta sama rodzina. pozdrawiam Krystyna Maria.

Re: Komorowski, Konieczny Trzyszczak , Głowacka,Kłobuc/Kobus

08 paź 2011, 16:14

agavik123 napisał(a):Jakub Trzyszczak jest moim prapradziadkiem. A o zmianie nazwiska to opowiedział mi mój tata, a wzięło sie to stąd,że Jakub miał w Gołębinie Starym coś około trzystu owiec i wołali na niego "trzysta". Ale z pewnościa jego nazwisko przed zmianą brzmiało Jankowski.Pozdrawiam.
Witam agawik .Mam pytanie,czy wiesz cos o jego zonie Mariannie ,prosze odpisz pozdrawiam Krystyna Maria

Re: Komorowski, Konieczny Trzyszczak , Głowacka,Kłobuc/Kobus

08 paź 2011, 16:26

krystynarzym napisał(a):
agavik123 napisał(a):Jakub Trzyszczak jest moim prapradziadkiem. A o zmianie nazwiska to opowiedział mi mój tata, a wzięło sie to stąd,że Jakub miał w Gołębinie Starym coś około trzystu owiec i wołali na niego "trzysta". Ale z pewnościa jego nazwisko przed zmianą brzmiało Jankowski.Pozdrawiam.
Witam agawik .Mam pytanie,czy wiesz cos o jego zonie Mariannie ,prosze odpisz pozdrawiam Krystyna Maria
przepraszm zona to constantina kobuszynska

Re: Komorowski, Konieczny Trzyszczak , Głowacka,Kłobuc/Kobus

10 paź 2011, 10:06

Krystyno, moja Marianna Kłobus ur. się w 1842r., a jej mężem był Jakub Trzyszczak, wcześniej Jankowski. Wzięli ślub w poar. Krzywiń. Pzdr. Lila

Re: Komorowski, Konieczny Trzyszczak , Głowacka,Kłobuc/Kobus

18 lut 2012, 17:59

lila napisał(a):Krystyno, moja Marianna Kłobus ur. się w 1842r., a jej mężem był Jakub Trzyszczak, wcześniej Jankowski. Wzięli ślub w poar. Krzywiń. Pzdr. Lila

Witam serdecznia i przepraszam ze tak dlugo nie odpisywalam. Moja Kobus ur. sie okolo 1880r wyjechala do Recklinghausen tam wyszla za maz za Olejniczkow braci 1 maz Jozef 2 Antoni pochodzili oni ze wsi Wyskosc kolo Sremui tu mam cala rodzinke rozpracowana.Z prababcia Kobus mam klopot, nie moge ruszyc dalej ,jadac do Niemiec byla juz sierota. Miejscowosci pojawiajace sie w bliskiej rodzinie.... to Mchy,Brzustownia, Wlosciejewki,Dalewo,Wieszczyczyn,Ilowiec ,no ale na Wtg nikt w tych wsiach nie ma rodziny, jezeli mialaby Pani cos ,to prosze mi napisac...Pozdrawiam Krystyna Maria

Re: Komorowski, Konieczny Trzyszczak , Głowacka,Kłobuc/Kobus

31 mar 2012, 18:59

krystynarzym napisał(a):
lila napisał(a):Krystyno, moja Marianna Kłobus ur. się w 1842r., a jej mężem był Jakub Trzyszczak, wcześniej Jankowski. Wzięli ślub w poar. Krzywiń. Pzdr. Lila

Witam serdecznia i przepraszam ze tak dlugo nie odpisywalam. Moja Kobus ur. sie okolo 1880r wyjechala do Recklinghausen tam wyszla za maz za Olejniczkow braci 1 maz Jozef 2 Antoni pochodzili oni ze wsi Wyskosc kolo Sremui tu mam cala rodzinke rozpracowana.Z prababcia Kobus mam klopot, nie moge ruszyc dalej ,jadac do Niemiec byla juz sierota. Miejscowosci pojawiajace sie w bliskiej rodzinie.... to Mchy,Brzustownia, Wlosciejewki,Dalewo,Wieszczyczyn,Ilowiec ,no ale na Wtg nikt w tych wsiach nie ma rodziny, jezeli mialaby Pani cos ,to prosze mi napisac...Pozdrawiam Krystyna Maria

Witam .Czy znalazlas juz cos o Mariannie Kobus ?Mysle ze ten slub moze dotyczyc twojej... z Poznan Projekt... Czempien 1897 Franciskus Nowak 62 z Marianna Trzyszczak zd. Kobus 55 ojciec Andreas matka Wiktoria Srajek . pozdrawiam Krystyna Maria

Re: Komorowski, Konieczny Trzyszczak , Głowacka,Kłobuc/Kobus

31 mar 2012, 20:09

krystynarzym napisał(a):
krystynarzym napisał(a):
lila napisał(a):Krystyno, moja Marianna Kłobus ur. się w 1842r., a jej mężem był Jakub Trzyszczak, wcześniej Jankowski. Wzięli ślub w poar. Krzywiń. Pzdr. Lila

Witam serdecznia i przepraszam ze tak dlugo nie odpisywalam. Moja Kobus ur. sie okolo 1880r wyjechala do Recklinghausen tam wyszla za maz za Olejniczkow braci 1 maz Jozef 2 Antoni pochodzili oni ze wsi Wyskosc kolo Sremui tu mam cala rodzinke rozpracowana.Z prababcia Kobus mam klopot, nie moge ruszyc dalej ,jadac do Niemiec byla juz sierota. Miejscowosci pojawiajace sie w bliskiej rodzinie.... to Mchy,Brzustownia, Wlosciejewki,Dalewo,Wieszczyczyn,Ilowiec ,no ale na Wtg nikt w tych wsiach nie ma rodziny, jezeli mialaby Pani cos ,to prosze mi napisac...Pozdrawiam Krystyna Maria

Witam .Czy znalazlas juz cos o Mariannie Kobus ?Mysle ze ten slub moze dotyczyc twojej... z Poznan Projekt... Czempien 1897 Franciskus Nowak 62 z Marianna Trzyszczak zd. Kobus 55 ojciec Andreas matka Wiktoria Srajek . pozdrawiam Krystyna Maria

I jeszcze o ojcu Marianny...Krzywin 1841 Andreas Kobusiak 30 ojciec Lukas Kobusiak matka Magdalena zeni sie z wdowa Wiktoria Bogucka 29 zd Srajek ojciec Gasparus Srajek matka Sophia.Te dane sa w Basi. Nazwisko jest tak czesto inaczej pisane ,ze jest mi ciezko moja Marianne znalezc.prosze odpisz Krystyna Maria

Re: Komorowski, Konieczny Trzyszczak , Głowacka,Kłobuc/Kobus

23 sie 2013, 15:14

krystynarzym napisał(a):
krystynarzym napisał(a):
lila napisał(a):Krystyno, moja Marianna Kłobus ur. się w 1842r., a jej mężem był Jakub Trzyszczak, wcześniej Jankowski. Wzięli ślub w poar. Krzywiń. Pzdr. Lila

Witam serdecznia i przepraszam ze tak dlugo nie odpisywalam. Moja Kobus ur. sie okolo 1880r wyjechala do Recklinghausen tam wyszla za maz za Olejniczkow braci 1 maz Jozef 2 Antoni pochodzili oni ze wsi Wyskosc kolo Sremui tu mam cala rodzinke rozpracowana.Z prababcia Kobus mam klopot, nie moge ruszyc dalej ,jadac do Niemiec byla juz sierota. Miejscowosci pojawiajace sie w bliskiej rodzinie.... to Mchy,Brzustownia, Wlosciejewki,Dalewo,Wieszczyczyn,Ilowiec ,no ale na Wtg nikt w tych wsiach nie ma rodziny, jezeli mialaby Pani cos ,to prosze mi napisac...Pozdrawiam Krystyna Maria

Witam .Czy znalazlas juz cos o Mariannie Kobus ?Mysle ze ten slub moze dotyczyc twojej... z Poznan Projekt... Czempien 1897 Franciskus Nowak 62 z Marianna Trzyszczak zd. Kobus 55 ojciec Andreas matka Wiktoria Srajek . pozdrawiam Krystyna Maria
Witam cie.Mysle ze twoja Maria Kobus i moja byly kuzynkami. Po dlugich poszukiwaniach znalazlam moja Marie Kobus ur sie 6.10.1879w Wlosciejewki-Hauland :Jest to corka Sebastianusa Kobusa i jego drugiej zony Josephy Stuk:/wiem to z aktu jej zgonu/.Ojcem Sebastianusa byl Bonifacy.Natomiast jezeli chodzi o Lukasa Kobusa : rok 1813 jego zgon w wieku 30 lat zona Magdalena Cygon.Osoby wymienione w dokumencie brat Stefan i brat Bonifacy.Jest tez lubin 1809 rodzi sie Andrzej- ojciec Lukasz i Magdalena Cygon i tutaj tez brat Stefan i brat Bonifacy.I wlasnie ten Bonifacy jest w moim drzewie. Sprawdz jeszcze Gaspara -Kaspra. Wszystko jest w BASIA.Moze to juz wszystko masz.Prosze napisz mi kilka slow.Pozdrawiam cie Krystyna Maria
Odpowiedz