Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Rodzina Czechowskich z Berlina...

14 maja 2011, 20:47

Mam zapytanie do bardziej wtajemniczonych w tych tematach. Mam śladowe informacje o
ciotce mojej,która po zamążpójściu w latach międzywojnia na stałe zamieszkała w Berlinie.
Chodzi mi o Stanisławę Czechowską , zd. Kuropatwińska ur.04.11.1890 w Bachorcach.
Zmarła w roku 1970.Gdzie mógłbym odszukac,gdzie mieszkała ta rodzina , czy mieli ewentual-
nie dzieci i gdzie jest pochowana ,na jakim cmentarzu? Może Ktoś mnie oświeci i pomoże ?!
_________________________
Pozdrawiam - hentomal@senior

Re: Rodzina Czechowskich z Berlina...

09 lip 2011, 22:26

Witam! Mam prośbe do Kogoś,Kto "trudni się" tłumaczeniem. W dziale niemieckim jest Koleżenstwo ( Niemcy ),którzy także mieszkają w Berlinie. Może Oni - miejscowi doradzą
gdzie i w jakim urzędzie mógłbym wyjaśnic ten mój problem. Zatem prosiłbym o przetłumaczenie na niemiecki tych dwóch moich postów. Jak już będę coś wiedział,to w sierpniu wracając ze Skandynawii,mógłbym zjechac do Berlina finalizując sprawe.
Z góry dziękuję i pozdrawiam! - hentomal@senior

Re: Rodzina Czechowskich z Berlina...

10 lip 2011, 03:38

Seniorku - umiesc swoje posty czy zepnij w jeden w temacie, do ktorego link zalaczam
viewtopic.php?f=10&t=2815
Tam opiekuje sie dzialem niemieckojezycznym Madga, ktora napewno za Twoja prosba przetlumaczy co trzeba.
Pozdrowienia.

Re: Rodzina Czechowskich z Berlina...

10 lip 2011, 12:17

Dzięki Ci Haniu za podpowiedź. Uda mi się to scalic to umieszcze we właściwym miejscu.
W przyszłym tygodniu gościł będę w rejonie Kalisza.Zamierzam także odwiedzic Kępno i
spotkac się z ferajną z "kepnosocjum" i z Sireną32 .
Pozdrawiam z parnej i przedburzowej Bydgoszczy,- hentomal@senior

Re: Rodzina Czechowskich z Berlina...

11 lip 2011, 20:32

Witaj Haniu! Wyslalem do Ciebie wlasnie liscik. Jesli mozesz,to prosze pokieruj tymi moimi
postami,tak ,aby bylo ok. Masz ode mnie moje przyzwolenie ,bowiem jestes osoba,na ktorej
mozna polegac. Dziekuje za pomoc i pozdrawiam ! Po powrocie sie odezwie.
hentomal@senior
Odpowiedz