Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Schwarz-Jabłkowo, Kucharscy-Łopuchowo,Zerbin/Cerbin-Chojnica

04 cze 2011, 22:28

Poszukuję informacji o rodzinie Schwarzów zamieszkujących Jabłkowo w powiecie wągrowieckim, Kucharskich zamieszkujących Łopuchowo oraz Zerbinów zamieszkujących podpoznańską Chojnicę i Dąbrówkę Kościelną.
Pozndrawiam
Ala

Re: Schwarz-Jabłkowo, Kucharscy-Łopuchowo,Zerbin/Cerbin-Chojnica

08 cze 2011, 19:20

Cześć!

Moja praprababcia Michalina Słomińska zd. Czarnecka pochodziła z Chojnicy a jej rodzicami była Karolina Czarnecka (zd. Zerbin; *1833) i Michał Czarnecki (*1825).
Czy posiadasz jakies infomacje o rodzinie Zerbinów a może rodzicach Karoliny?

Pozdrawiam!

Łukasz

Re: Schwarz-Jabłkowo, Kucharscy-Łopuchowo,Zerbin/Cerbin-Chojnica

09 cze 2011, 13:55

Witam!
Karolina Zerbin była siostrą mojego prapradziadka Feliksa. Jej rodzicami byli Andreas Zerbin i Agnes z d. Dera. Urodziła się w Poznaniu w 1831 r. Za Michała wyszła w 1852 r. Miała pięcioro rodzeństwa. Do Chojnicy rodzina Zerbin przybyła 23.4.1845 r.
Na stronie myheritage.pl znajduje się, dość rozbudowane już, drzewo genealogiczne. Są tam również i Zerbinowie. Podaj mi swojego maila to zaproszę Cię do niego.
Pozdrawiam :D
Ala

Re: Schwarz-Jabłkowo, Kucharscy-Łopuchowo,Zerbin/Cerbin-Chojnica

10 cze 2011, 21:12

Super!

Bardzo się cieszę... Ja także zaproszę Cię do mojego drzewa.
Mój adres to donlukas77@o2.pl

Łukasz

Re: Schwarz-Jabłkowo, Kucharscy-Łopuchowo,Zerbin/Cerbin-Chojnica

12 sty 2012, 19:35

Witam serdecznie,
Siostra mojego pradziadka Leokadia zd. Ankiewicz, ur. na przełomie wieków (nie wiem jeszcze dokładnie kiedy) w Radojewie (par. Chojnica) wyszła za
mąż za Romana Zerbina. Mieli pięcioro dzieci: Danielę, Bożenę, Halinę, Wiesławę i syna Władysława.
Czy te informacje zazębiają się z Pani drzewem genealogicznym? Chętnie porównałabym informacje.
Pozdrawiam serdecznie
Magda Wiśniewska
PS. Jestem częściowo na myheritage.com

Re: Schwarz-Jabłkowo, Kucharscy-Łopuchowo,Zerbin/Cerbin-Choj

01 lut 2012, 14:25

Witam,

pochodze z rodziny Zerbin zamieszkujacej okolice Poznania, Rodojewo, Biedrusko ...

Jesli ktos szuka jakis informacji czekam na kontakt

monikazerbin@gmail.com

Re: Schwarz-Jabłkowo, Kucharscy-Łopuchowo,Zerbin/Cerbin-Choj

01 lut 2012, 22:15

donlukas napisał(a):Cześć!

Moja praprababcia Michalina Słomińska zd. Czarnecka pochodziła z Chojnicy a jej rodzicami była Karolina Czarnecka (zd. Zerbin; *1833) i Michał Czarnecki (*1825).
Czy posiadasz jakies infomacje o rodzinie Zerbinów a może rodzicach Karoliny?

Pozdrawiam!

Łukasz

Witaj Lukaszu !Widze u ciebie nazwisko Michalina Slominska z Chojnicy.W moim drzewie mam Catharine Slominska..Blociszewo !839 slub Melchior Olejnik pozniej Olejniczk lat 27 ur. okolo 1812 z Catherina Slominska lat 20 ur okolo1819 corka Jakobusa i Teresy.Sprawdz prosze czy masz te osobe w swoim drzewie pozdrawiam Krystyna Maria

Re: Schwarz-Jabłkowo, Kucharscy-Łopuchowo,Zerbin/Cerbin-Choj

26 kwi 2012, 19:21

Witam,
posiadam także informacje o rodzinie Zerbin z miejscowości Zakrzewa pod Poznaniem.
Jest to rodzina Georga Zerbina i żony Marii Triebwasser. Między 1839 a 1861 mieli siedmiu dzieci z których conajmniej jeden syn się przenosil do Niemec. Siostry pozostały w Poznaniu lub okolicy, prawdopodobnie conajmniej do 1918r. Rodziny była wyznania ewangelickiego. Szukam w tej chwili informacje o pochodzenia tej rodziny i o ich dzieci.
Ewentualnie wyjechaly w latach 20tych XXw. do Argentinii.
Ingo Pfeifer

Re: Schwarz-Jabłkowo, Kucharscy-Łopuchowo,Zerbin/Cerbin-Choj

19 paź 2015, 13:22

Witam!

Poszukuję informacji o rodzinie:
1. Jakuba Olejniczaka z Moraska (1836-1878), syna Jakuba i Marianny, męża Heleny Naramczak;
2. Augustyna Gołaskiego z ?Chojnicy oraz rodzinie jego żony Agnieszki Balcerzak (Balcerczak) ;
3. Emilii Zerbe, żony Andrzeja Pospychały (Pospiechały);
a także o rodzinie Derów, którzy przybyli do Chojnicy ze Środy Wlkp.

Będę wdzięczny za wszelkie informacje lub ślady.
Odpowiedz