Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Augustyniak

08 cze 2011, 14:35

Witam wszystkich. Mój dziadek pochodził z parafii Broniszewo, nic nie wiemy o jego rodzicach . Może ktoś mógłby mi pomóc w znalezieniu jakichkolwiek informacji? Nazwisko to Zygmunt Augustyniak ur. w 1919 roku. Pozdrawiam Lilla

Re: Augustyniak

08 cze 2011, 14:58

Sprawdzałaś wpis w księdze metrykalnej parafii Broniszewo? Możesz jeszcze sprawdzić akt urodzenia w USC. Powinno być nazwisko ojca i rodowe matki.


Powodzenia Jola

Re: Augustyniak

08 cze 2011, 15:27

Dzięki, jeszcze nigdzie nie sprawdzałam, dopiero zacznę. Pozdrawiam lilla

Re: Augustyniak

08 cze 2011, 20:45

Witam,- w latach 70 - 80 ub.w.rodzina o nazwisku Augustyniak zamieszkiwała w miejscowości
Piecki .Miejscowosc ta należy do parafii Piaski k. Kruszwicy.
Pozdrawiam - hentomal@senior

Re: Augustyniak

09 cze 2011, 07:45

Witam
Rodzina o nazwisku Augustyniak zamieszkiwała również w Dobrem -Par.Krzywosądz.
Pan Augustyniak /nie pamiętam imienia/ był dyrektorem miejscowej szkoły podstawowej.
W 1939 r. wraz z innymi,zginął z rąk okupanta. Niedaleko dawnych obiektów cukrowni jest tablica pamiątkowa z nazwiskami tych osób. Pani Helena Augustyniak - żona , była nauczycielką j.polskiego i w pewnym okresie też dyrektorem tej szkoły. Mieli dwóch synów, z których Janusz A. zamieszkuje do dziś w Dobrem.
Nie wiem skąd ta rodzina pochodziła, ale pani pogrzeb p.Heleny Augustyniak odbył się w Bronisławiu / 2km od Dobrego/, skąd niedaleko do Kruszwicy.

Pozdrawiam

Re: Augustyniak

09 cze 2011, 08:15

Dziękuję za zainteresowanie, ale mój dziadek pochodził z parafii Broniszewo, a nie Bronisław. Pozdrawiam Lilla
Odpowiedz