Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Kułakowscy, Swarzędz

09 cze 2011, 11:11

Witam wszystkich forumowiczów. :D
Bardzo zależy mi na wszelkich informacjach dotyczących mojej rodziny. Większość pamiątek zaginęła i wiem tylko tyle, ile zdołałam zapamiętać ze spotkań rodzinnych w dzieciństwie i z opowiadań taty.
W moich poszukiwaniach dotarłam do prapradziadka Andrzeja Kułakowskiego, który mieszkał na początku XX wieku w Swarzędzu. Prowadził zakład stolarski. Po nim warsztat przejął syn, Jan, który zmarł w kieleckiem podczas II WŚ (rodzina została tam wysiedlona przez Niemców). W młodości zorganizował Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" w naszym mieście (archiwa zostały zniszczone) i był, jak mi się wydaje, najbardziej barwną postacią w rodzinie. Tradycje stolarskie w rodzinie są kontynuowane do dzisiaj. Rodzina nadal mieszka w Swarzędzu.
Niestety "na Andrzeju" moja wiedza się kończy. Nie mogę znaleźć wcześniejszych informacji. Nie wiem od kiedy mieszkaliśmy w Swarzędzu i skąd się tutaj znaleźliśmy. Może ktoś mi pomoże? A może na forum jest już ktoś o tym nazwisku? Być może ktoś z rodziny :) . Proszę o kontakt.

Re: Kułakowscy, Swarzędz

10 cze 2011, 20:18

Witaj,
Zerknij może na poniższy wątek, może znajdziesz coś ciekawego dla siebie? Szczególnie polecam stronę Muzeum Mebli jest sporo archiwalnych zdjęć swarzędzkich stolarzy :)

http://www.wtg-gniazdo.org/forum/viewtopic.php?f=5&t=3450

Re: Kułakowscy, Swarzędz

11 cze 2011, 18:54

Witam. Materiały umieszczone w tym linku są mi znane. Ale dziekuję bardzo za chęci. Najbardziej zależy mi na informacjach dotyczących działalności "Sokoła". Niestety, podobno wszystkie dokumenty z jego działalności w Swarzędzu zostały zniszczone przez zarząd klubu "Unia" (tak przynajmniej ktoś mi powiedział). Mam tylko jakieś szczątkowe informacje i kilka kopii fotografii. Chciałabym się czegoś dowiedzieć, ale nie mam już pomysłu dokąd "uderzyć".
Odpowiedz