Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Śmiłowscy i Marciniakowie

17 cze 2011, 01:51

Poszukuję rodziny prapradziadków - Julianny Śmiłowskiej i Jakuba Marciniaka, którzy zawarli małżeństwo w kościele w Śremie, dnia 30.10.1859, a mieszkali w miejscowości Kadzewo.
Julianna i Jakub mieli co najmniej czworo dzieci:
moją prababcię - Franciszkę, żonę Jana Hancia (syna Adalberusa Hanscha i Cathariny Chwalińskiej) oraz Stanisławę z Marciniaków Głogińską, Stefana i Antoniego Marciniaków.
Szczególnie byłabym wdzięczna za informacje dotyczące rodziców Julianny Śmiłowskiej i Jakuba Marciniaka oraz powiązań tych rodzin z rodzinami Piaseckich, Walkiewiczów i Kaźmierowskich.

Re: Śmiłowscy i Marciniakowie

03 mar 2012, 00:32

Witam Panią! Zupełnie przypadkowo natknęłam się w Pani poście na nazwisko Głogińska Stanisława. Jeśli ma Pani bliższe informacje kto był jej mężem będę wdzięczna ( lub w ogóle jakiekolwiek informacje na temat rodziny Głogińskich). Na temat nazwisk poszukiwanych przez Panią niestety nic nie wiem. Nazwisko Marciniak jest w tej miejscowości . Pozdrawiam serdecznie

Re: Śmiłowscy i Marciniakowie

03 mar 2012, 00:49

Witam,
Z opowiadań mojej śp. babci wiem, że Stanisława z Marciniaków Głogińska była siostrą Franciszki - mamy mojej babci, a więc córką Julianny Śmiłowskiej i Jakuba Marciniaka. Pamiętam, że babcia mówiła, że Stanisława Głogińska zmarła w młodym wieku, pozostawiając chyba (aczkolwiek nie jestem w 100% pewna) syna. O rodzinie Głogińskich nic więcej niestety nie wiem.
W bazie Projekt Poznań znalazłam zapis:
Parafia katolicka Śrem [Schrimm], wpis 20 / 1890
Franciscus Głogiński (26) ojciec: Michael, matka: Francisca Kasprzyk
Stanislava Marciniak (18) ojciec: Jacobus, matka: Julianna Śmiłowska
To tyle. Byłabym wdzięczna za wszelkie informacje dotyczące rodziny Marciniaków.

Re: Śmiłowscy i Marciniakowie

03 mar 2012, 01:00

Dziękuję bardzo. Jeśli chodzi o Marciniaków to chodziłam do klasy w szkole podstawowej z Piotrem - mieszkał w Kadzewie, obecnie w Śremie.

Re: Śmiłowscy i Marciniakowie

03 mar 2012, 01:10

Bardzo dziękuję. Wysoce prawdopodobne, że ów Piotr jest moim dalekim krewnym.
Odpowiedz