Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Akta sądowe

12 lip 2011, 20:19

Witam,
mam pytanie dla uczestników forum.
" Czy istnieje jakaś możliwość wglodu do akt sądowych dot. Sądu Okręgowego w Poznaniu" i tu nastepuje cały problem gdyż chodzi mi o akta z lat 30 ubiegłego wieku.
Będe wdzięczny za każda wskazówkę.

Re: Akta sądowe

12 lip 2011, 20:53

Andrzej 512 napisał(a):Witam,
mam pytanie dla uczestników forum.
" Czy istnieje jakaś możliwość wglodu do akt sądowych dot. Sądu Okręgowego w Poznaniu" i tu nastepuje cały problem gdyż chodzi mi o akta z lat 30 ubiegłego wieku.
Będe wdzięczny za każda wskazówkę.


Witam.
Wprawdzie chodziło o inny Sąd ale bez trudu otrzymałam z Archiwum w Kaliszu kserokopie dokumentów akt sprawy z zespołu akt Sądu Grodzkiego w Koźminie z 1931r.
Znałam sygnaturę sprawy.
Danka

Re: Akta sądowe

27 sie 2011, 21:14

Niestety, z tego co sie wstępnie zorientowłem to w AP w Poznaniu nie ma akt które mnie interesują.

Może wiecie gdzie się znajdował Wydział Sądu Apelacyjnego dla m. Poznania dot. lat 1930-1935 ?.

Re: Akta sądowe

28 sie 2011, 17:24

Widzę Andrzeju,że w kręgu Twych zainteresowań jest nazwisko Heyman.Moja prababka Julianna Heyman wyszła za Bogumiła Kuhn w 1862 i mieszkali w Podlesiu Kościelnym.Pochodziła z Posługowa.Elżbieta

Re: Akta sądowe

28 sie 2011, 17:49

Witam,
istotnie interesuje mnie nazwisko Heyman jednak w swoich poszukiwaniach doszedłem do roku 1881 i miejscowosci Grzybowo ( okolice Skoków i Lusowa)
Odpowiedz