Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
20 lip 2011, 20:27
Witam.Poszukuję informacji o Wiktorii Pawlak która w Iwnie 26 listopada 1893r. urodzila corke Mariię Pawlak
.W akcie ślubu i zgonu Marii nie ma wpisu "ojca".
Szukam również informacji o Michale Kossak i jego żonie Marii z Zielińskich których syn Mikołaj w 1917r. ożenił się z w/w Marią w Smogulcu.Cała historia komplikuje się ponieważ Mikołaj przybył tu jako wdowiec, a urodził sie w miejcowości Jarchorów(koło Buczacza)14 maja 1883r. w Zaboże Austriackim obecnie Ukraina i tam wg. ustnego przekazu pozostal grób jego pierwszej żony i podobno syn.Przeszukiwałam portale szukalam kontaktu niestety "nic".
O pochodzeniu mego przodka i nazwisku, dowiedziałm się z aktu zgonu mojej prababki Mari(kilka lat temu zaciekawiło mnie dlaczego pradziadkowie nie są razem pochowani). Jest dopisek o przywróceniu nazwiska Kossak (1966r).
Zupełnie nie rozumiem tych "zdażeń"dlaczego je zmieniono po 1945 jak misię zdaje "z urzędu" na Kosyk?
Natknełam się na zaświadczenie z 1946r.że Mikołaj Kosyk(Kossak) i jego rodzina nie należel do żadnej listy narodowościowej niemieckiej, byli Polakami.Do czego mogło służyć takie zaświadczenie?
Pozdrawiam Maryla.
-------------------------------
Poszukuje Bialeckich i Nowaczewskich z Regionu Pauckiego, wymienie się informacami.
Powered by phpBB © phpBB Group.
phpBB Mobile / SEO by Artodia.