Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

poszukuję rodziny Nowickich z Salna

01 wrz 2011, 18:53

Witam Państwa,

jak już na wstępie napisałam poszukuję rodziny Nowickich z Salna.

1. Nowicki Jan (Joannes) ur.1815/zm.1888 + Marianna z.d. Górska ur.1821/zm.1890

Synowie:
Michał (Michael)Nowicki (rolnik) ur.1855r. + Catharina z domu Wieland, Wyland, Wylandt
Jan(Joannes) Nowicki (rolnik) ur.1858r. + Franciszka z.d. Bociek 1865r. ( moi przodkowie)
Piotr (Petrus) Nowicki (posiadał restaurację w Inowrocławiu) ur.1864 + ???

Oraz rodziny

2. Łysek Józef + Marianna z.d.Machelska (druga żona) – zam. we wsi Bodziejowice potem przenieśli się na pomorze:
Dzieci z tego małżeństwa:
Antonina (1902), Maria, Kazimiera, Jan, Stefan, Anna, Antoni (lotnik dywizjonu 302- zestrzelony w bitwie o Anglie) i Aniela
Dzieci z pierwszego małżeństwa Józefa Łysek to: Genefka i Franciszek

Trudno mi ustalić rodziców Joanesa Nowickiego oraz skąd i kiedy ta rodzina przywędrowała do Salna. Wiadomo mi jedynie, że rodzina przemieszczała się do Mąkowarska, Świecia, Wilcza, Tucholi oraz w kierunku Poznania.
Jeżeli ktoś z państwa ma jakieś informacje na temat wymienionch rodzin bardzo proszę o informacje.

Z gόry dziękuję
Alina z.d.Nowicka

Re: poszukuję rodziny Nowickich z Salna

02 maja 2015, 21:32

Witam
Ze str. http://geneteka.genealodzy.pl

rok 1815 akt 3 Joannes Nowicki Byszewo (pow. bydgoski) Uwagi: Kazimierz, Katarzyna Górska Salno, chrzestni Hieronim Górski i Zuzanna Górska oboje z Salna

rok 1849 akt 64 Anna Nowicki Byszewo (pow. bydgoski) Uwagi: Jan i Marianna Górska z Salna, chrzestni Walenty Pułkownik i Magdalena Nowicka
rok 1851 akt 71 Constantia Nowicki Byszewo (pow. bydgoski) Uwagi: Jan i Marianna Górska z Salna, chrzestni Paweł Nowicki i Anna Pankanin
rok 1854 akt 56 Michael Nowicki Byszewo (pow. bydgoski) Uwagi: Jan i Marianna Górska z Salna, chrzestni Wojciech Górski i Marianna Świetlik
rok 1858 akt 9 Joannes Nowicki Byszewo (pow. bydgoski) Uwagi: Jan i Marianna Pukownik (tutaj zapewne jest błąd) z Salna, chrzestni Jakub Pankanin i Anna Górska
rok 1860 akt 27 Josephus Nowicki Byszewo (pow. bydgoski) Uwagi: Jan i Marianna Górska z Salna, chrzestni Piotr Lemański i Marianna Mazurkiewicz
rok 1864 akt 12 Petrus Nowicki Byszewo (pow. bydgoski) Uwagi: Jan i Marianna Górska z Salna, chrzestni Franciszek Gołata i Katarzyna Lemańska
rok 1866 akt 63 Magdalena Nowicki Byszewo (pow. bydgoski) Uwagi: Jan i Marianna Górska z Salna, chrzestni Jakub Łukaszewski i Magdalena Witkowska
rok 1869 akt 39 Marianna Nowicki Byszewo (pow. bydgoski) Uwagi: Jan i Marianna Górska z Salna, chrzestni Walenty Świetlik i Marianna Łukaszewska

Nowicki Jan ożenił się z Marianną Górską w parafii Byszewo w 1847 akt nr 4 i 8
Mieszkał w miejscowości Więzowno, świadkami na ślubie byli Józef Karnowski i Jan Łukaszewski
Prawdopodobnie rodzicami Jana byli Kazimierz i Julianna z domu Górska, którzy wzięli ślub w tej samej parafii w roku 1812 akt nr 2, na pewno ojcem Jana był Kazimierz, co do matki pewności nie ma bo jest kilka wersji :
ze str. http://poznan-project.psnc.pl
Parafia katolicka Byszewo [Byschewo], wpis 6 / 1847
Joannes Nowicki (28 lat) 100%
Marianna Górska (19 lat)

Parafia katolicka Byszewo [Byschewo], wpis 8 / 1847
Joannes Nowicki (28 lat) 100%
ojciec: Casimirus , matka: Ursula Nowicki
Marianna Gorska (19 lat)

Z geneteki z aktu ur. Jana podana jest Katarzyna
natomiast w Byszewie Kazimierz ożenił się z w/w Julianną Górską


rok 1882 akt 4 Jan Nowicki lat 24 i 1/4 Franciszka Bociek lat 17,5 Mąkowarsko
rok 1847 akt 5 Ignacy Bociek Anna Szmelter Wierzchucin Królewski

Re: poszukuję rodziny Nowickich z Salna

03 kwi 2017, 20:37

Witam ponownie,
ciagle zastanawia mnie moj przodek Joannes Nowicki ur. w 1815r. Teoretycznie moglby byc synem Casimirusa i Julianny, ale ta para miala dziecko o tym imieniu i nazwisku ur. w 1819r. Nie przypuszczam, aby te malzenstwo identycznie nazwalo drugie dziecko. Jednoczesnie zastanawiaja mnie rodzice chrzestni mojego przodka. Czy to mozliwe, ze rodzice chrzestni moga swiadczyc o nieslubnym dziecku Casimirusa Nowickiego np. z siostra Julianny, albo jej kuzynka, albo inna obca panna Gorska? Jak moglabym sie tego doszukac?
Za kazda jedna podpowiedz lub naprowadzenie mnie na Idee bede bardzo wdzieczna.
Pozdrawiam
alluta
Odpowiedz