Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Poszukuję-Wróblewski, Kozłowicz

15 wrz 2011, 19:53

Poszukuję wiadomości o Antoni Wróblewski, Kordula Kozłowicz, Wincenty Wróblewski

Re: Poszukuję-Wróblewski, Kozłowicz

16 wrz 2011, 05:50

alfredbernardW napisał(a):Poszukuję wiadomości o Antoni Wróblewski, Kordula Kozłowicz, Wincenty Wróblewski


Dobrze by było napisać:
- w jakich latach żyli,
- w jakich miejscowościach, względnie regionie - bo nazwiska są popularne.

Proszę również podpisywać posty - zgodnie z naszym regulaminem.
viewtopic.php?p=273

Re: Poszukuję-Wróblewski, Kozłowicz

17 wrz 2011, 15:25

W bazie małżeństw Poznań Projekt jest wpis ślubu Antoni Wróblewski i Kornelia Kozłowicz. Ślub zawarto w 1860 roku w parafii rzymsko - katolickiej w Kostrzynie. Wpis 10/1860
http://bindweed.man.poznan.pl/posen/search.php
pozdrawiam
Halina

Re: Poszukuję-Wróblewski, Kozłowicz

05 paź 2011, 17:22

Bardzo dziękuję, za odpowiedzi na mój post pt. Poszukuję Wróblewski, Kozłowicz z Kostrzyn Wlk. Faktycznie wiem już trochę więcej o moich przodkach, dzięki aktywnym genealogom, którzy mi pomogli. Zbieram te dane do drzewa genealogicznego rodziny Wróblewski (mój dziadek Wincenty Wróblewski ur. się w Kostrzyn Wlk. w 1875 r.). Mam dużo nazwisk i imion, niemniej "apetyt rośnie w miarę jedzenia", dlatego ogłaszam się...może ktoś wie coś więcej o jego braciach, siostrach, wujkach itd. Imiona i nazwiska, które posiadam trudno z sobą powiązać, choć pewien zarys istnieje. Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie sie moim postem. Mój e-mail: albewr@wp.pl

Re: Poszukuję-Wróblewski, Kozłowicz

09 lut 2015, 00:50

alfredbernardW napisał(a):Poszukuję wiadomości o Antoni Wróblewski, Kordula Kozłowicz, Wincenty Wróblewski

Witaj ... Natrafilam na Twoj post , ktory wzbudzil me zainteresowanie , gdyz nazwiska sa mi znajome . Ale poniewaz minelo sporo czasu , moze znalazles juz odpowiedz . Niemniej wspomne , ze jestem prawnuczka Katarzyny Wroblewskiej , zam . Pilaczynskiej ; prawdopodobnie Twoj Antoni byl jej bratem . Wiem , ze rodzenstwo bylo liczne, ale narazie powoli kompletuje dane . W moim spisie mam oprocz tych dwojga jeszcze 2 siostry ( Jadwiga, zona Boleslawa Jozefa Goreckiego oraz ? , zam . Lange ) i braci ( Lukasz x Stanislawa Zoladkiewicz ) , Jozef, Walenty . Ich rodzice to Sylwester Wroblewski (s. Wawrzynca ( Lorenz ) Wroblewskiego i Marii Koszczynskiej ) i Balbina Jazdzewska ( c. Szymona Jazdzewskiego i Marii Pyzdrowskiej ) . Jezeli tych Wroblewskich szukasz , to sluze obszerniejszym opisem , choc nie o wszystkich mam dane . Mam tez powiazania z innymi mieszkancami Kostrzyna ( zwlaszcza z Koperskimi i Pilaczynskimi ), stad pochodzila tez moja Mama . Serdecznie pozdrawiam i wybacz , ale nie mam polskich czcionek na mej klawiaturze , stad te " bledy " w pisowni Anna Maria

Re: Poszukuję-Wróblewski, Kozłowicz

09 lut 2015, 01:07

Przepraszam , ale teraz sprawdzilam w PP slub Antoniego ( Twojego ) i chyba nie mogl byc bratem mej Katarzyny a raczej moze wujkiem , bo jest 25 lat roznicy miedzy nim a moja prababcia ( ur. w 1859 r. ) . No , ale moze jednak jakies powiazanie rodzinne jest , tylko trzeba do tego dojsc ... Anna Maria

Re: Poszukuję-Wróblewski, Kozłowicz

09 lut 2015, 08:40

alfredbernardW napisał(a):Bardzo dziękuję, za odpowiedzi na mój post pt. Poszukuję Wróblewski, Kozłowicz z Kostrzyn Wlk. Faktycznie wiem już trochę więcej o moich przodkach, dzięki aktywnym genealogom, którzy mi pomogli. Zbieram te dane do drzewa genealogicznego rodziny Wróblewski (mój dziadek Wincenty Wróblewski ur. się w Kostrzyn Wlk. w 1875 r.). Mam dużo nazwisk i imion, niemniej "apetyt rośnie w miarę jedzenia", dlatego ogłaszam się...może ktoś wie coś więcej o jego braciach, siostrach, wujkach itd. Imiona i nazwiska, które posiadam trudno z sobą powiązać, choć pewien zarys istnieje. Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie sie moim postem. Mój e-mail: albewr@wp.pl


Kostrzyn (USC) - akt urodzenia, rok 1878

Theresie , rodzice: Anton Wróblewski, Cordula Kozłowicz ,


Kostrzyn (USC) - akt urodzenia, rok 1881

Julianna Wladislawa , rodzice: Anton Wróblewski, Cordula Kozłowicz ,

Komentarz indeksującego:
Kostrzyn


Kostrzyn (USC) - akt zgonu, rok 1885

Theresie Wróblewska (7 lat) , rodzice: Anton Wróblewski, Cordula Kozłowska ,


Kostrzyn (USC) - akt małżeństwa, rok 1888

Johann Lange (30 lat) , rodzice: Gottfried Lange , Regina Krawczyk ,
Hedwig Wróblewska (26 lat) , rodzice: Anton Wróblewski, Cordula Kozłowicz ,

Inne osoby występujące w dokumencie:
Anton Wróblewski- świadek
Clemens Buszewicz - świadek


Kostrzyn (USC) - akt zgonu, rok 1897

Anton Wróblewski (63 lat), rodzice: Lorenz Wróblewski , Marie Koszczyńska ,
małżonek Cordula Kozłowicz

Inne osoby występujące w dokumencie:
Ludwig Wróblewski

więcej znajdziesz na http://www.basia.famula.pl/

karta meldunkowa
Jan Lange i Jadwiga Wróblewska
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany

Re: Poszukuję-Wróblewski, Kozłowicz

09 lut 2015, 16:48

Bardzo dziękuję za otrzymane posty. Dzięki nim niektóre dane do "rodzinnego drzewka", zostały potwierdzone "na 100%, ale również " odnalazła" się trzecia siostra mojego dziadka Julianna Wladislawa. Za co DZIĘKUJĘ Pani Izabeli.
Pozdrawiam
Alfred

Re: Poszukuję-Wróblewski, Kozłowicz

10 lut 2015, 23:19

Do Anna Maria
WITAJ!! Z pewnością są powiązania rodzinne, z czego się bardzo cieszę.
Najstarszy na "moim drzewku" jest Wawrzyniec (Lorenz) lub Laurenty
Wróblewski mąż Marii Koszczyńskiej (1803-?). Ich synowie Antoni (1833-1897)
i Sylwester (1824-1899) mąż Balbiny Jażdżewskiej to... bracia. Ich córka
Katarzyna Wróblewska (po mężu Pilaczyńska), czyli Twoja prababcia była
kuzynką mojego dziadka Wincentego Wróblewskiego ur. w Kostrzynie
(1875-1966) syna Antoniego i Korduli Kozłowicz. Antoni zatem, to wujek
Katarzyny Pilaczyńskiej Twojej prababci. Moje " drzewko" prowadzone w
MyHeritage zawiera sporo nazwisk i imion, które (imiona) często do dnia
dzisiejszego się powtarzają w poszczególnych pokoleniach. Z
niecierpliwością oczekuję od Ciebie odpowiedzi. Najlepszy byłby kontakt na
skrzynkę e-mailową, zwłaszcza, że jak piszesz znasz powiązane z nami
rodziny w Kostrzynie na tym kontakcie też mi b. zależy.
Pozdrawiam
Alfred (Tychy, woj. śląskie)

Re: Poszukuję-Wróblewski, Kozłowicz

11 lut 2015, 17:51

Witaj Anna Maria.
Radość wielka!!!! Tak! Otrzymałem na skrzynkę Twoją odpowiedź. Ten e-mail tu podany to mój. Jakie to fantastyczne uczucie... odnaleźć dzięki genealogii, no i WTG "Gniazdo" krewniaczkę. Niecierpliwie oczekuję dalszych wiadomości. Chcę tą drogą podziękować genealogom z WTG, którzy mi pomogli w odnajdywaniu moich przodków z Kostrzyna. Dziękuję Maciejowi Głowiakowi, Bożenie Kuliberda, Halinie Zabczak, Jakubowi Łabędzkiemu, Izabeli06 i innym.
Pozdrawiam
Alfred Wróblewski
Odpowiedz