Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Lesniczy

28 sty 2008, 20:44

Witam,
poszukuje indeksu nazwisk lesniczych z okolic GOLA(Gostyn, Leszno) z 1897 roku.Moj prapradziadek Karol Alexander Popiolek - na zdjeciu po prawej stronie- byl lesniczym.Mozliwe tez ze pracowal w okolicach Czarnkowa(mieszkal w Waldhof/Kruszew0 ) ale zdjecie bylo robione w Gole.
Prosze o pomoc
pozdrawiam
Ewa
[url][URL=www.fotosik.pl]Obrazek[/url][/url]

29 sty 2008, 21:55

Tak przy okazji - Gola należy (i należała) do parafii Stary Gostyń. Niewielka wioska na obrzeżach Gostynia (na zachód).
Kruszewo stanowi obecnie parafię (od roku 1928). Wcześniej należało do Czarnkowa.

lesniczy

30 sty 2008, 09:36

Dziekuje Mario za info, moje przypuszczenia potwierdzily sie ze pracowal niedaleko lesniczowki Waldhof gdzie mieszkal z cala rodzina.
p.s. po smierci zony przeprowadzil sie do Schönstadt - lesniczowka w Hessen, gdzie zmarl w 1921 roku.
Nadal licze na pomoc o lesnictwie/lesnikach z Waldhof, Gostyn na przelomie 19/20 wieku.

pozdrawiam
Ewa

30 sty 2008, 10:34

Witam!
Ja mam podobną sytuację, jednak mój prapra dziadek był leśniczym w Brudzewie, powiat kaliski. Próbowałem podzwonć, popytać się, w końcu sięna coś natrafi. Najlepiej do leśniczówki, albo do jakiegoś koła gdzie przechowywują stare kroniki (ja nie miałem takiego szczęścia)...
Życzę powodzenia!
Kuba

lesniczy

02 lut 2008, 09:38

Witaj Kuba,
pisalam mail do lesniczowki Sila do ktorej wtedy chyba nalezal Gostyn,Czarnkow(poprawcie jezeli sie myle).Oferowalam im nawet zdjecie mojego prapra(zdjecie robione 1885 roku a a nie 1887 jak poprzednio pisalam) do ich archiwu...i nic.
A moze w Poznaniu jest jakies centralne archiwum lesnictwa Wielkopolski? do tej pory jeszcze nie znalazlam w internecie.
pozdrawiam
Ewa

02 lut 2008, 21:36

Witam!
Nie wiem, ćzy próbowałaś się skontaktować z Nadleśnictwem Piaski, na którego terenie leży miejscowość Gola koło Starego Gostynia. Wiem z doświadczenia, że nadleśnictwa nie tylko zajmują się bieżącą administracją podlegających terenów leśnych, ale często też gromadzą o nich materiały historyczne. Mają też rozeznanie w tym, kto ewentualnie zajmuje się historią danego terenu. Może zainteresują się materiałami, które posiadasz, a może sami pomogą.
Oto adres:
NADLEŚNICTWO PIASKI
ul. DRZĘCZEWSKA 1
63-820 PIASKI
tel.: (0-65) 573-90-80 fax: (0-65) 573-90-83
e-mail: piaski@poznan.lasy.gov.pl

Pozdrawiam

lesniczy

03 lut 2008, 10:26

Witaj Eugeniusz,
tez pisalam do Nadlesnictwa Piaski, czytalam duzo o tym nadlesnictwie(i tez innych w internecie) na www..piaski, widzialam tam zdjecia archiwalne, ale nie tak stare jak moje.Oferowalam moje zdjecie do ich archiwu i.......MILCZA.
Zobaczymy moze w przyszlym tygodnie cos odpisza.
Tobie bardzo dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam ze slonecznej(dzisiaj) Austrii
Ewa

lesniczy

05 lut 2008, 15:53

Witam,
dzisiaj otrzymalam mail z lesniczowki Piaski, niestety nie posiadaja zadnych dokumentow sprzed 1945 r.
Szkoda, bede szukala dalej, moze cos jest w AP Poznan

p.s. Lasy wokol Gostynia do 1939 r byly wlasnoscia hr. Edwarda Potworskiego , duzo infos na jego temat na internecie

pozdrawiam
Ewa
Odpowiedz