Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

historia nazwiska łabędzki we wrześni i okolicach

20 wrz 2011, 11:07

co wiadomo o łabędzkich z Wrześni i okolic

[color=#FF0000]mod: piotr

Re: historia nazwiska łabędzki we wrześni i okolicach

12 maja 2012, 18:21

Witam.
Moja prababka cioteczna Salomea ze Świątkowskich była primo lub secundo voto Łabędzka i odwrotnie Strzyżewska.Jej mąż Łabędzki był wg tradycji rodzinnej aptekarzem albo we Wrześni albo w Rogoźnie.
Nie śledziłem tego wątku.Jej rodzina pochodziła ze Śremu,prawdopodobnie jej ojcem był Pantaleon Świątkowski, ze Śremu, mający zawodowo związek z gastronomią w tym mieście.Nie upieram się przy tym ojcostwie, ale na pewno byli bardzo bliskimi krewnymi.Jej siostrą była prawdopodobnie Kordula żona lub siostra Wojciecha-temat do zbadania.
Wdzięczny będę za odpowiedź.
Lewandowski.

Re: historia nazwiska łabędzki we wrześni i okolicach

10 lut 2016, 23:56

piotrex0100 napisał(a):co wiadomo o łabędzkich z Wrześni i okolic


Witaj,

mam przodków Łabędzkich z okolic Wrześni (parafia Opatówko, wieś Żerniki, Huby Żernickie, Chociczka) - druga połowa XVIII w. do połowy XIX w. Moi przodkowie w połowie XIX w. wyjechali spod Wrześni do Kleszczewa, a potem do Kostrzyna. Część rodziny Łabędzkich pozostała w okolicach Wrześni. Proszę o kontakt.

Pozdrawiam,
Kuba Łabędzki

Re: historia nazwiska łabędzki we wrześni i okolicach

11 lut 2016, 14:35

Witam
W moim drzewie mam Catharina Nijak ur 1836 Kleszczewo .Pirwsza zona mego pradziadka Maximiliana Prusakiewicz.
Prosze o kontakt :rprusakiewicz@gmail.com
Pozdrawiam Ryszard

Re: historia nazwiska łabędzki we wrześni i okolicach

12 lut 2016, 10:49

jlabedzki napisał(a):
piotrex0100 napisał(a):co wiadomo o łabędzkich z Wrześni i okolic


Witaj,

mam przodków Łabędzkich z okolic Wrześni (parafia Opatówko, wieś Żerniki, Huby Żernickie, Chociczka) - druga połowa XVIII w. do połowy XIX w. Moi przodkowie w połowie XIX w. wyjechali spod Wrześni do Kleszczewa, a potem do Kostrzyna. Część rodziny Łabędzkich pozostała w okolicach Wrześni. Proszę o kontakt.

Pozdrawiam,
Kuba Łabędzki

Witam.
W moim drzewie mam Mariannę Hurysz (1813-1880) z Żernik. Jej rodzicami byli: Marcin i Barbara Hurysz. Widziałem na PP małżeństwo Łabędzki-Hurysz z Pana adnotacją. Być może byli spokrewnieni.
W Mącznikach (11/1869) ślub brali: Walenty Wesołowski vel Wesołek (ur.1841 Strzeszki/Markowice-zm.1883 Środa) z Marianną Jopek z mojej rodziny.
Odpowiedz