Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Surkowski

24 wrz 2011, 11:40

Pozdrawiam Serdecznie!
poszukuję aktu urodzenia na nazwisko Surkowski Stanisław,ur 1865?przedtem poszukiwałem na Szczurkowski,okazuje się że to jednak
Surkowski!Występują u Dworzaczka zapisywani Surkowski,Szurkowski i Szczurkowski czyżby to ta sama rodzina!?
Proszę pomoc!
Z Poważaniem Jan Korab Szczurkowski.

Re: akt urodzenia

24 wrz 2011, 16:28

Panie Janku, Dworzaczek przepisywal to co mial napisane w ksiegach. Totez rozne pisownie tego samego nazwiska sa bardzo czeste. To samo jest z Dobrzynskimi. Co ja zrobilem to wydrukowalem sobie chronologicznie wszystkie mozliwe warianty nazwiska. Rozrysowalem drzewa kazdej pisowni i pozniej porownywalem je ze soba. Zajelo to wiele tygodni ale mam teraz pewnosc wykrycia bledow. Porownania robilem za pomoca: czasu/miejsca/imion rodzicow/imion rodzenstwa/majatkow. Jest to wystarczajaco dokladne by z pewnoscia teraz ustalic kto do jakiej rodziny nalezal. Oczywiscie mamy do czynienia z czasem 1450-1800 a wiec duza dokladnosc w ustalenie przynaleznosci.
Ogromnie namawiam do zrobienia takiej analizy a wtedy bedzie mial pan pewnosc kto to Szczurkowski/Surkowski/Szurkowski.
Powodzenia

Re: akt urodzenia

26 wrz 2011, 12:44

Krzysztof Dobrzynski napisał(a):Panie Janku, Dworzaczek przepisywal to co mial napisane w ksiegach. Totez rozne pisownie tego samego nazwiska sa bardzo czeste. To samo jest z Dobrzynskimi. Co ja zrobilem to wydrukowalem sobie chronologicznie wszystkie mozliwe warianty nazwiska. Rozrysowalem drzewa kazdej pisowni i pozniej porownywalem je ze soba. Zajelo to wiele tygodni ale mam teraz pewnosc wykrycia bledow. Porownania robilem za pomoca: czasu/miejsca/imion rodzicow/imion rodzenstwa/majatkow. Jest to wystarczajaco dokladne by z pewnoscia teraz ustalic kto do jakiej rodziny nalezal. Oczywiscie mamy do czynienia z czasem 1450-1800 a wiec duza dokladnosc w ustalenie przynaleznosci.
Ogromnie namawiam do zrobienia takiej analizy a wtedy bedzie mial pan pewnosc kto to Szczurkowski/Surkowski/Szurkowski.
Powodzenia


Panie Krzysztofie,
dziękuję za zainteresowanie,ale mój problem na razie to XIX wiek ale może pomału jakoś dojdę,ale jak On pozapisywał te dzieci!?
Janek.
Odpowiedz