Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Marzyńscy, Kabacińscy

25 wrz 2011, 15:36

Przez długi czas poszukuje poniższych informacji i nie mogę ruszyć do przodu. Prawdopodobnie nie ma akt archwalnych, może ktoś coś wie na ten temat:

Marzyńscy
1. Walenty zm. 1932 i Jadwiga zm. 1915 Marzyńscy z Karminka spoczywają na cmentarzu parafialnym w Karminie. Czy ktoś się orientuje czy zachowały się nagrobki.
2. Piotr Marzyński ur. 1802 r. Słupia Kapitulna. Czy ktoś się orientuje kiedy i gdzie zmarł.
3. Maciej i Salomea Marzyńscy śl. 1796 Słupia Kapitulna. Czy ktoś się orientuje kiedy (praw. w 1766 r.) i gdzie się urodził Maciej Marzyński.

Kabacińscy
1. Stanisław zm. 1918 i Józefa zm. 1937 z Pomorskich Kabacińscy zmarli i są pochowani na cmentarzu w Strzelnie. Czy ktoś się orientuje czy zachowały się nagrobki i czy może ktoś ma fotografie.

Serdecznie dziękuje i pozdrawiam
Mariusz M.

Re: Marzyńscy, Kabacińscy

25 wrz 2011, 20:17

Tak znam, linie prowadziłem korespondencje z zmarłą Agnieszka Kabacińska z Katowic z tych linii co piszesz.
Tak tam w Strzelnie jest pochowana św.pamięci Agnieszka ['] Spotykaliśmy sie u mnie w Gnieźnie.
Mąż i dzieci mieszkaja w Katowicach.

Re: Marzyńscy, Kabacińscy

25 wrz 2011, 20:21

Jan Marzyński 1886.01.19 & Marianna Marzyńska d. Razik 1871.01.19 i 9 dzieci
Takie wiadomości mam po rozmowach z Agnieszką.
Z tych lini jesteście ?

Re: Marzyńscy, Kabacińscy

25 wrz 2011, 22:39

Tak Jan 1868-1947 i Marianna 1871-1961 z.d. Razik Marzyńscy to moi prapradziadkowie. Spoczywają w Modliszewku. Mieli m.in. syna Antoniego Marzyńskiego z Krotoszyna to mój pradziadek. - pozdrawiam

Re: Marzyńscy, Kabacińscy

25 wrz 2011, 22:42

Ok dzięki ale czy coś Pani słyszała o Stanisław zm. 1918 i Józefa zm. 1937 z Pomorskich Kabacińscy zmarli i są pochowani na cmentarzu w Strzelnie. Zastanawiam się czy zachował się na cmentarzu nagrobek. Wiem że powinien on być gdzieś przy głównym wejściu pod murem?
Czy p. Agnieszka była z nimi spokrewniona?

Re: Marzyńscy, Kabacińscy

26 wrz 2011, 04:00

Tak Leokadia Marzyńska d. Kabacińska była siostrą Stanislawa Kabacińskiego i Zofia Kabacińska d. Świst ich syn Eugeniusz to mąż Agnieszki.
Piszesz czy jest spokrewniona : to co pisze chyba wyjasnia sprawe .
Ojcem jest Stanisław i Jozefa pochowani na cmentarzu w Strzelnie.
Prosze pisać
leszekkabacinski@gmail.com będa zdjęcia z Strzelna i Modliszewka który jest od Winiary dzielnica Gniezno 10 km

http://www.leszekkabacinskikabat.com/ka ... hiwum.html
Nasze linie egzystowaly w tych samych parafiach i miejscowościach pod Gnieznem, na etapie który nie wyjaśnialiśmy/uzgodnialiśmy sobie z Agnieszka jesteśmy ??? i nie jestesmy spokrewnieni.
Prawdopodobnie jestesmy genealogiczną rodziną zwłasza że jej linie Kabacinskich 1750 +- moje od 1788
wspolnie egzystowaly , mieli wspolnych kabacińskich jako świadków i chrzestnych, a jedna z naszych galązek tez mieszkala Strzelno, Strzelno Łąkie.
Zapraszam do rozmów na skype ktory podam na @.
leszekkabacinski@gmail.com
Odpowiedz