Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Gąszczak

27 wrz 2011, 14:30

z Poznan Project
viewtopic.php?f=1&t=592&p=34350&hilit=g%C4%85szczak#p34350

kajo65 napisał(a): Tak się składa, że przodkowie moi zawędrowali na ziemie, które obecnie leżą w Łódzkiem. Mój pradziadek Piotr Gąszczak urodził się 14 października 1848 roku w Radoszewicach niedaleko Wielunia. Podlegały one wtedy pod parafię w Osjakowie. Wiem, że ojcem Piotra był też Piotr, a matką Rozalia z domu Janicka. Piotr - ojciec zmarł w Radoszewicach, podobno był tam lekarzem. Nie znam niestety żadnych innych dat. W tym miejscu utknęły moje badania.
Proszę o pomoc jeśli to możliwe.
Pozdrawiam


Krzysztofie,
Nie wiem, czy poszukiwania Piotra Gąszczaka zostały zakończone sukcesem ale „kawałek” od Wielunia jest parafia Dzietrzkowice a w niej Jeziorko i tam 14 października 1848r urodził się
Piotr syn Piotra Gąszczaka i Rozalii z Janickich czy to nie będzie poszukiwany przez Ciebie Piotr?
Przejrzałam lata 1848-1855 i w tej parafii urodziło się jeszcze jedno dziecko tej pary.
Jeśli tak, to przeslij maila -podam szczegóły i nie tylko :D .

Pozdrawiam
Krystyna

Re: Gąszczak

27 wrz 2011, 18:29

Droga Krystyno!
Nawet nie śniłem o takiej wspaniałej wiadomości! Tego ogniwa najbardziej mi brakuje na obecnym etapie moich badań. Dzięki temu będę mógł zweryfikować sprzeczne informacje, dołożyć kolejną gałązkę i wspiąć się o kolejne pięterko wyżej. (A właściwie zejść do głębszych korzeni).
Czekam z niecierpliwością na szczegóły i już teraz wyrażam swoją ogromną wdzięczność za pracę, którą wykonałaś i życzliwą pomoc.
(wysłałem również maila)

Pozdrawiam - Krzysztof

Re: Gąszczak

27 wrz 2011, 20:05

Krzysztofie,

a nazwisko Jędrzejak konkretnie Walenty w par. Ostrzeszów ok. 1790r to Cię interesuje?

Pozdrawiam
Krystyna

Re: Gąszczak

27 wrz 2011, 22:07

Krystyno!
Interesują mnie wszystkie Jędrzejaki z tego terenu. Chodzi tylko o to, jak ich wszystkich połączyć ze sobą. Obecnie szukam danych w parafii odolanowskiej - I poł XIX wieku. Stąd moi protoplaści przenieśli się, ok. 1850 roku, do Chlewa koło Ostrzeszowa. W okolicy Ostrzeszowa już występowało to nazwisko wcześniej, ale nie umiem znaleźć powiązania z moją linią. Być może, że do Odolanowa Jędrzejaki przyszli z Ostrzeszowa i Walenty, o którym piszesz czeka tylko, aż go dołączę do swego drzewa. Zwłaszcza, że mój pradziadek też miał na imię Walenty...

Pozdrawiam - Krzysztof

Re: Gąszczak

28 wrz 2011, 14:02

Witaj,

Może kiedyś się przyda - par. Ostrzeszów chrzty w latach 1786-1794 spotkałam zapisy

1792r Siedlików - Rozalia c. Walenty Jędrzejak i Elżbieta Białkowna
1794r Ostrzeszów - Elżbieta c. Walenty Jędrzejak i Elżbieta Białkowna

Pozdrawiam
Krystyna

Re: Gąszczak

28 wrz 2011, 21:46

Dziękuję bardzo za te dane. Zapisałem je sobie - może faktycznie kiedyś się przydadzą...

Pozdrawiam - Krzysztof

Re: Gąszczak

10 lis 2016, 02:34

Ja poszukuję Zdzisława Gąszczaka ożenionego z Bronisławą. Zmarł w Bydgoszczy w latach 80-tych..

Re: Gąszczak

13 lis 2016, 16:04

danka55 napisał(a):Ja poszukuję Zdzisława Gąszczaka ożenionego z Bronisławą. Zmarł w Bydgoszczy w latach 80-tych..


Witam.
Na cmentarzu parafii NSPJ w Bydgoszczy jest grób rodziny Gąszczak. Pochowany jest tylko mężczyzna.
Imienia nie pamiętam.
Pozdrawiam.
Grzegorz

Re: Gąszczak

18 lis 2016, 01:42

Dzięki, postaram się poszukać głębiej.
Odpowiedz