Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Powstaniec Wielkopolski - Mój pradziadek

03 paź 2011, 16:15

Witam !
Poszukuje informacji na temat mojego pradziadka.
Walczył w 6 pułku grenadierów całą wojnę ( pułk gwardyjski ), następnie wziął udział w Powstaniu Wielkopolskim i Śląśkim a następnie jako starszy wachmistrz w żandarmeri w Wojnie Polsko - Bolszewickiej.
Poszukuje informacji na temat jego udziału w Powstaniu Wielkopolskim. Urodził się w 1894 roki w Gułtowach pod Poznaniem, Józef Gościński . Pisał swój cały przebieg służby i walk w powstaniu i wysłał gdzieś do warszawy ( ubiegał się o jakieś członkostwo ).
Jeśli ktoś coś znajdzie albo ma pomysł gdzie moge napisać to bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam Serdecznie

Re: Powstaniec Wielkopolski - Mój pradziadek

03 paź 2011, 17:20

W spisie powstańców średzkich nie ma takiego nazwiska
Michał

Re: Powstaniec Wielkopolski - Mój pradziadek

03 paź 2011, 18:40

Michale - zwroc sie do Archiwum Wojskowego w Warszawie, adres znajdziesz na internecie. Byc moze bedziesz mogl pytanie o pradziadka zadac do Archiwum Wojskowego poprzez ich stronke.
Ja 10 lat temu wyslalam list do nich i dostalam kopie dokumentow, roznych.
W Srodzie Wlkp. istnieje Komitet d/s Powstancow Wielkopolskich /lub podobna nazwa/ tym wszystkim kieruje Pani Maria Mielcarzewicz, ktora byla bardzo mi pomocna. W efekcie koncowym nazwisko mojego dziadka zostalo slusznie dodane w 2007 roku do tablicy pamiatkowej na czesc Powstancow Wielkopolskich w Srodzie Wlkp.
Powodzenia.

W tytule Twojego postu powinienes umiescic imie i nazwisko Twojego Pradziadka.
Odpowiedz