Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Słupia Kapitulna AAP

03 paź 2011, 17:27

Proszę o wskazówki:

W jaki sposób mogę szukać dalszych korzeni mając takie informacje:

Maciej Marzyński lub Marzęnski lub Marzęcki
ur. ok. 1766 r. ?
śl. 13.11.1796 r. Słupia Kapitulna (żona Salomea ur. ok. 1778 r. zm. 04.09.1839 r. Słupia Kapitulna)
zm. 15.06.1850 r. Słupia Kapitulna

Nie wiem gdzie się urodził Maciej Marzyński być może w Słupi Kapitulnej ok 1766 r., bądź w miejscowości która należała do parafii w Słupi Kapitulnej. Nie wiem czy w AAP są akty urodzeń z tego okresu, może ktoś będzie przeglądać te księgi i natrafi na takie nazwisko.

Mając miejscowość urodzenia Macieja Marzyńskiego i imiona jego rodziców myślę, iż mógłbym szukać dalej...

Pozdrawiam
Mariusz

Re: Słupia Kapitulna AAP

04 paź 2011, 22:15

Witaj Mariuszu, w Słupii Kapitulnej powtarza się często nazwisko Marzęcki. Księgi są dostępne w AAP począwszy od 1796 roku - wcześniejszych brak z powodu pożaru kościoła w w 1842 roku.
Boję się, że nie odnajdziesz miejsca urodzenia Macieja (ja też doszłam do tej "ściany" :( )
Znasz tę stronę?
http://www.slupiakapitulna.cba.pl/

Re: Słupia Kapitulna AAP

05 paź 2011, 14:54

Witam

Dziękuję bardzo za informację nic o pożarze nie wiedziałem. I co teraz zrobić chyba muszę się pogodzić że moje korzenie sięgają tylko do roku ślubu czyli do 1796 roku???

Dzięki za stronkę też o niej nie wiedziałem, autor się nazywa Szybaj tak samo jak moja praprapraprababka z tamtych okolic (Stwolno) Barbara z Szybajów Marzyńska (ur.1813 r.)

Pozdrawiam
Mariusz

Re: Słupia Kapitulna AAP

05 paź 2011, 22:33

A może masz jakiegoś Plewkę w swoim drzewie? :D

Re: Słupia Kapitulna AAP

06 paź 2011, 09:34

Możliwe że tak choć pisownia tego nazwiska jest trochę nieczytelna. Otóż mój prapraprapra dziadek Piotr Marzyński 15.11.1824 r. ożenił się z Katarzyną z Pletków lub Plotków lub Plewków Marzyńską. Ślub w Golejewku a mieszkali w Stwolnie. Była to jego pierwsza żona ja jednak pochodzę od drugiej jego żony Barbary z Szybajów Marzyńskiej. Chyba to nazwisko brzmi Plotek?, ale pisownia się cały czas zmieniała jak chociażby to moje nazwisko najpierw Marzęnski potem Marzęcki a teraz Marzyński.

Czy Pani mieszka w tamtych okolicach?

Pozdrawiam
Mariusz

Re: Słupia Kapitulna AAP

06 paź 2011, 11:00

Niestety nie Mariuszu, mieszkam w Luboniu, ale pilnie śledzę historię Słupii, bo stamtąd pochodzą moi przodkowie. Mówimy sobie tu po imieniu (jesli pozwolisz :wink: )
Jeśli chodzi o ślub w Golejewku, to na 100% chodzi o nazwisko Płotek (sama to indeksowałam) natomiast nazwisko pana młodego to Marzęcki - tu też 100 % :wink:

Re: Słupia Kapitulna AAP

06 paź 2011, 13:22

Basiu widzę że bardzo dobrze się orientujesz w tych okolicach (indeksowałam co to znaczy?) Mam prośbę jeżeli byś kiedyś przeglądała księgi metrykalne to może byś coś znalazła co by mi pozwoliło szukać dalej.

Piotr Marzęcki s. Macieja i Salomei ur. 1802 Słupia Kapitulna
1. śl. 1824 Golejewko Katarzyna Płotek (zm.Stwolno)
2. śl. 1832 Golejewko Barbara Szybaj (zm.Stwolno)

Nie mogę natrafić kiedy i gdzie zmarł Piotr i Barbara, prawdopodobnie w Stwolnie w latach 1850-1890 ?

Maciej Marzęcki ur ok. 1766 śl. 13.11.1796 Słupia Kapitulna z Salomeą

W zgonie Macieja 15.06.1850 Słupia Kapitulna są jakieś notatki może tam coś pisze o miejscu ur. może urodził się poza parafią Słupia Kapitulna. Jeżeli byś miała możliwość sprawdzenia to będę wdzięczny

Czy ty także zakończyłaś poszukiwania na roku 1796 bo ja nie mogę się z tym pogodzić bo to jest moja prosta linia mam chyba pecha.

Gorąco pozdrawiam
Mariusz

Re: Słupia Kapitulna AAP

06 paź 2011, 17:52

Max83 napisał(a):Basiu widzę że bardzo dobrze się orientujesz w tych okolicach (indeksowałam co to znaczy?)

http://bindweed.man.poznan.pl/posen/search.php

Re: Słupia Kapitulna AAP

22 sty 2012, 19:16

Witam !!!
Basiu ,już wcześniej pisałem o poszukiwaniach Miśków ze Słupi Kapitulnej....
Teraz się dowiedziałem że pochodzili z okolic Zielonej Góry,i przyjechali do wsi Zielona Wieś ,gdzie wioska została wyludniona z powodu epidemii cholery w 19 wieku .Dopiero potem mój pradziadek Piotr z rodziną zamieszkał w Słupi K.
Jego 2 żoną była Antonina Leciejewska.
Natomiast mój Dziadek Antoni był po 1 żonie Piotra.Teraz już też wiem że siostra dziadka była Marianna Misiek i wyszła za mąż za Wiktora Niwczyka,mieli córkę Monikę -mieszkali w Słupi k.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc w sprawie Plewków ze Szkaradowa!!!!
Pozdrawiam Wojtek.

Re: Słupia Kapitulna AAP

22 sty 2012, 21:02

Witaj Wojtku,
czytałam Twoje posty w temacie "Stare fotografie". Prześlij mi proszę te zdjęcia, na których są Plewkowie - koniecznie z opisem.
Gratuluję nowych znalezisk i życzę dalszych wspaniałych odkryć. :D

Re: Słupia Kapitulna AAP

08 sty 2013, 21:40

Witam Basiu i Wojtku.
Jestem mieszkańcem Słupi Kapitulnej.Dopiero niedawno trafiłem na wasze posty.W moim drzewie znajduje się moja pra pra babka Barbara Plewka która wyszła za Wincentego Jórdeczkę w Słupi Kapitunej w roku 1868.Czy jest ona może też w twoim drzewie? Jeżeli masz jakieś informację to proszę o kontakt.Natomiast do Wojtka mam pytanie,czy w domu z którego pochodził twój dziadek mieszkają dziś Stachowscy?
Pozdrawiam Piotr.

Re: Słupia Kapitulna AAP

09 sty 2013, 06:47

Witaj krewniaku! :D
Ojciec Twojej praprababki Barbary - Tomasz, był bratem mojego prapradziadka - Franciszka. Wygląda na to że możesz mówić mi Ciociu :D
Napiszę Ci więcej na priv.

Re: Słupia Kapitulna AAP

09 sty 2013, 09:59

Witaj Wiktorze.
Faktycznie w tej chwili mieszkają tam Stachowscy (Ich babcia to Marianna Niwczyk z d. Misiek zm. 1972 r , siostra mojego dziadka )mam zdjęcie z wesela Franciszka Miśka z Antoniną ...na którym są Miśki ze Słupi Kapitulnej.Teraz już wiem że rodzice Marianny,Antoniego (mój dziadek),Franciszka....mieszkali w miejscowości Wydawy i nazywali się : Piotr Misiek 1865 i Antonina z d. Piotrowska 1865 -pochodziła ze Słupi.
Wczoraj znalazłem stronę że skanami

http://www.basia.famula.pl/skany

http://szukajwarchiwach.pl/53/3297/0/6.1/1/#tab2
Wiadomo że jest tam napisane po łacinie ,dla tego muszę poświęcić trochę czasu ,aby odszyfrować swoich Miśków.
dowiedziałem się że ojciec Piotra Miśka to Joanes Misiek ur. 1826 jego żona Josepha Kośmider ur. 1836,a ślub brali w 1855.
Pozdrawiam Wojtek!!

Re: Słupia Kapitulna AAP

09 sty 2013, 17:58

Witam Wojtku.
Mam zdjęcie z pierwszej komunii św. prawdopodobnie jednego z Miśków pochodzącego z tego domu,urodzonego między 1920-23 rokiem.Imienia nie znam ,mogę ci je przesłać,mam też zdjęcia przedwojennej Słupi.Jeżeli chcesz to prześlij mi e-mail na priv.
Pozdrawiam Piotr.

Re: Słupia Kapitulna AAP

09 sty 2013, 18:38

Też uśmiecham się o te zdjęcia :D

Re: Słupia Kapitulna AAP

09 sty 2013, 19:11

Najlepsze pozdrowienia dla mojej nowej cioci Basi.Informacji o rodzinie tej z XIX wieku i wcześniejszej nie mam wiele,ale za to duży zbiór zdjęć dotyczących mieszkańców przedwojennej Słupi.Myślę że czeka nas owocna wymiana.

Re: Słupia Kapitulna AAP

10 gru 2013, 19:49

Dzień dobry

Właściwie to ja do Basi Plewki.
Czytałam cały wątek. Chciałam powiedzieć, że moja prababcia była z domu Plewka. Jej ojciec a mój prapradziadek Thomas Plewka ożenił się z Marianną Szkaradek w 1846 roku. I właściwie na tym kończą się moje poszukiwania :(
Prababcia Catharina Plewka wyszła za mąż za Josepha Plewkę w 1874 roku.
Jeśli masz więcej informacji o tej linii to proszę chociaż mnie nakierować.

Już dziękuję

Aha - śluby były w Słupii Kapitulnej
Pozdrawiam

Mariola
Ostatnio edytowano 10 gru 2013, 19:50 przez mmarska, łącznie edytowano 1 raz

Re: Słupia Kapitulna AAP

11 gru 2013, 00:55

Witaj Mariolu,
Twój prapradziadek Tomasz był bratem mojego prapradziadka Franciszka.
Zatem jesteśmy z jednego drzewa... :lol:
Z moich danych wynika że Katarzyna Plewka wyszła za Józefa Plewę
Reszta na priv.

Re: Słupia Kapitulna AAP

11 gru 2013, 10:39

Dzień dobry Basiu!

Tak myślałam, czytając wcześniejsze wątki. Z tego co wiem, to prababcia pochodziła z Miejskiej Górki. A skąd pradziadek - nie znalazłam. Pomyliłam się. To był Józef Plewa.
Oni potem kupili duże gospodarstwo w Baszkowie.
Co stało się z pradziadkiem tego nie wiem. Katarzyna została pochowana w Baszkowie.
O pradziadku moja ś.p. Mama nigdy nie wspominała.

Re: Słupia Kapitulna AAP

11 gru 2013, 23:36

Mariolu, wysłałam Ci wiadomość na priv. Odczytaj i odpisz proszę :D

Re: Słupia Kapitulna AAP

12 gru 2013, 00:16

Basiu - poczekam jeszcze trochę. Na razie nic nie mam.

Pozdrawiam


Mariola

Re: Słupia Kapitulna AAP

12 gru 2013, 09:18

Basiu - do tej pory nie mam żadnej wiadomości :(

Re: Słupia Kapitulna AAP

12 gru 2013, 09:28

Wysłałam ponownie :D
Po prawej stronie od tabelki z tematami na forum jest "skrzynka odbiorcza" - tam zajrzyj...

Re: Słupia Kapitulna AAP

14 gru 2013, 12:25

wiktor1910 napisał(a):Witam Basiu i Wojtku.
Jestem mieszkańcem Słupi Kapitulnej.Dopiero niedawno trafiłem na wasze posty.W moim drzewie znajduje się moja pra pra babka Barbara Plewka która wyszła za Wincentego Jórdeczkę w Słupi Kapitunej w roku 1868.Czy jest ona może też w twoim drzewie? .

Witaj Piotrze,
Moja prababcia Katarzyna była córką Tomasza i siostrą Twojej Barbary. Wyszła za mąż za Plewę. Zamieszkali w Baszkowie.
Jeśli chcesz coś wiecej wiedzieć to pytaj.
Pozdrawiam.
Mariola
Mam też pytanie, ale to na privie.

Re: Słupia Kapitulna AAP

24 lip 2014, 11:16

Witam,

poszukuję wszelkich informacji o rodzinach Talaga i Wyrwa (Wyrwała) ze Słupi lub Stwolna.
Szczególnie Katarzyna Talaga ur. 1880 córka Andrzeja Talagi i Marianny zd. Wyrwała.

Pozdrawiam
Piotr

Re: Słupia Kapitulna AAP

17 sie 2014, 11:48

Witaj Piotrze,
Marianna Wyrwała urodziła się w Słupi w 1858 roku. Jej rodzice to Kacper Wyrwała i Joanna Lamperska (Ląperska, Ląper - różnie zapisywane).
Kacper Wyrwała nie urodził się w Słupi, ale jego żona Joanna Lamperska w Słupi zarówno urodziła się (1834) jak i zmarła(1867).

Nazwisko Talaga do roku 1877 nie pojawia się w Słupi. Jest luka w aktach metrykalnych między 1877-1900. Na szczęście w tych latach prowadzono już księgi USC - dostępne są w Archiwum Państwowym w Lesznie.

Re: Słupia Kapitulna AAP

19 sie 2014, 19:03

Witam.
Dziękuję serdecznie Basiu za te informacje. Są dla mnie bardzo cenne. Mam kilka pytań szczegółowych ale, jeśli pozwolisz, na prv.
Pozdrawiam
Piotr

Re: Słupia Kapitulna AAP

19 sie 2014, 19:24

Witam.
Na Poznań Projekt znalazłem śluby: Kacper Wyrwała z Joanna Lamperską w Słupi z 1848r i rodziców Joanny - Wawrzyna Ląpera z Agnieszką Marzęcką z 1819.
W tym temacie padało już nazwisko Marzęckich. Czy ktoś ma bliższe informacje na temat tych osób?
Pozdrawiam
Piotr

Re: Słupia Kapitulna AAP

19 sie 2014, 20:24

Andrzej Talaga zmarł w Słupi w 1902 roku w wieku 56 lat, status - operarius, rodzice: Wawrzyniec i Regina Habior.

Re: Słupia Kapitulna AAP

20 sie 2014, 13:09

Witam.
Jeszcze raz serdecznie dziękuję Basiu za te informacje.
Pozdrawiam
Piotr

Re: Słupia Kapitulna AAP

08 wrz 2014, 20:56

Jak mój Dziadek Jan Klecz urodził się w Podborowie, to ja też jestem Chazakiem? Pozdrawiam.

Re: Słupia Kapitulna AAP

19 sty 2015, 18:06

http://szukajwarchiwach.pl/34/430/0/2.1 ... B0JvGRk9Qw
Talaga Chojno

Re: Słupia Kapitulna AAP

19 sty 2015, 18:28

http://szukajwarchiwach.pl/34/430/0/2.1 ... VDifUJF3Vg
Talaga Chojno

Re: Słupia Kapitulna AAP

19 sty 2015, 18:56

http://szukajwarchiwach.pl/34/430/0/2.1 ... S2yf47DrdQ
Johann Talaga

Re: Słupia Kapitulna AAP

19 sty 2015, 18:58

Kochani zajrzyjcie na SzwA Miejska Górka wieś...

Re: Słupia Kapitulna AAP

20 sty 2015, 08:54

http://szukajwarchiwach.pl/34/430/0/2.1 ... fAQGKBAT0w
Talaga Konary

Pozdrawiam
Hanna
Ostatnio edytowano 22 sty 2015, 14:15 przez Hanna J, łącznie edytowano 1 raz

Re: Słupia Kapitulna AAP

22 sty 2015, 11:16

http://www.szukajwarchiwach.pl/34/430/0 ... JxKAXwdQ_A
Talaga Konary
Odpowiedz