Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Dziedzice Janikowic

16 paź 2011, 23:57

Poszukuje dawnych wlascicieli Janikowic K/Opoczna dzisiejsza gmina Aleksandrow



Poszukuje rowniez rodzin: Majewski, Larecki, Politanski, Abratkiewicz

Re: Dziedzice

18 paź 2011, 06:13

Opoczno - to nie jest teren Wielkopolski więc może trudno będzie Ci tu uzyskać pomoc.
Ale spróbuj zapytać na stronie Towarzystwa Genealogicznego Centralnej Polski
http://www.tgcp.pl/
albo na ogólnopolskim Forgenie
http://forgen.pl/forum/

Ps. Ze strony gminy Aleksandrów niewiele można się dowiedzieć:
JANIKOWICE

Wieś sołecka położona w centralnej części gm., niecałe 3 km od drogi Jaksonek – Skotniki, 1 km od Aleksandrowa, graniczy z sołectwami: Aleksandrów, Marianów, Justynów, Stara Kolonia, Dąbrówka i Kawęczyn. Pow. 244,18 ha, w tym grunty orne 187 ha. Rys historyczny: SGKP podaje istnienie wsi i folwarku położonym w powiecie opoczyńskim, gm. Niewierszyn, należącym do parafii Dąbrowa. W 1827 r. było tu 28 domów i 175 mieszkańców, a w 1880 r. 21 domów i 174 mieszkańców. Folwark obejmował wsie: Janikowice, Aleksandrów, Kolanków, Maryanów i Wiatka. We wsi były 3 budynki murowane i 9 drewnianych, płodozmian sześciopolowy. Znajdowały się tu pokłady piaskowca.

Re: Dziedzice

19 paź 2011, 06:28

Dziekuje serdecznie za odpowiedz i informacje. Ja znam dzisiejsze okolice Opoczna. Mialam nadzieje, ze znajde i tutaj na WTG kogos kto bedzie mial jakies ciekawostki z tego regionu.

Pozdrowienia

Re: Dziedzice

11 maja 2013, 21:48

Pytanie przeczytałem dopiero dzisiaj. Posiadam dane o rodzinie Majewskich i rodzinie Lareckich z Janikowic k.Opoczna. Jeżeli Pani jest jeszcze zainteresowana to proszę o kontakt.

Przemek Majewski

Re: Dziedzice

17 maja 2013, 06:09

Witam Przemku, naturalnie jestem nadal zainteresowana informacjami o Majewskich i Lareckich ( to moi przodkowie)

Pozdrawiam

Re: Dziedzice Janikowic

22 maja 2013, 20:45

Witam,
Jestem potomkiem Jana Lareckiego z Niewierszyna. Proszę o kontakt jeśli jest Pani nadal zainteresowana.

Re: Dziedzice Janikowic

23 maja 2013, 06:04

Witam to bardzo ciekawe. Moimi pradziadkami byli Marianna i Ludwik Larecki, a moja babcia to Wladyslawa Kazimiera z.d. Larecka
Jan Larecki byl bratankiem mojej babci, bylam niedawno odwiedzic bratanice mojej babci (Marie). Cieszyloby mnie bardzo jezeli bysmy mogli porozmawiac, gdzie mieszkasz obecnie?, prosze o kontakt.
Serdecznie pozdrawiam

Aleksandra

Re: Dziedzice Janikowic

23 maja 2013, 08:51

Moja praprababcia to Julianna Larecka,
Ur-zm: 1835 - 1921
Miejsce urodzenia: Rożenek
Zamieszkała: Dąbrowa, Janikowice i Maryanka koło Opoczna
Małżonek: Andrzej Bieńkowski (1834-1907)
Rodzice: Felix Larecki i Franciszka ze Smigów, karczmarze z Dąbrowy,
Jej córka wyszła za mąż za Stanisława Majewskiego z Janikowic

Czy mamy wspólnych przodków?

Pozdrawiam Lareckich

Przemek

Re: Dziedzice Janikowic

23 maja 2013, 12:48

Jezeli Feliks Larecki urodzil sie 27. sierpnia 1811 roku to jestesmy rodzina.
Mamy dosc duze drzewo geanologiczne mozesz zobaczyc w MyHeritage.
Pozdrowienia

Re: Dziedzice Janikowic

23 maja 2013, 13:57

Oto co wiem o Feliksie Lareckim.
Larecki Feliks

Ur-zm: ok.1811 - 1879
Miejsce urodzenia: Paradyż
Profesja: szewc, karczmarz, rolnik
Zamieszkały: Rożenek, Dąbrowa nad Czarną,
Małżonka: I - Franciszka ze Smigów (ok.1816-)
II – Salomea z Sałasińskich
Rodzice: Wincenty Larecki i Agnieszka,

Jak mogę znaleźć Twoje drzewo w My heritage? Jestem tam zarejestrowany, ale nie miałem prawie żadnych trafień i trochę przestałem się interesować tym portalem.

Re: Dziedzice Janikowic

23 maja 2013, 17:15

Pokrewienstwo istnieje Feliks to stryjeczny dziadek mojej babci i mial jeszcze jedna zone Antonine. Bracmi jego byli Franciszek i Tomasz. Rodzice Agnieszka i Wincenty a jego synem byl Jan. http://www.myheritage.pl/site-122734451/larecki pod tym adresem znajdziesz nas.

Pozdrawiam

Re: Dziedzice Janikowic

23 maja 2013, 17:25

Moze bedziesz mial ochote uzupelnic nasze drzewo.

Pozdrawim

Re: Dziedzice Janikowic

24 maja 2013, 12:40

Przemku, ciekawa jestem czy dotarles do naszego drzewa. Masz jakis kontakt z Lareckimi lub Majewskimi z Janikowic? Co porabiali w Janikowicach, jak dotarli do nich ( poprzez kupno albo...?)? Twoi rodzice jak Maja na imie? Zyja jeszcze? Znam ich moze?

Pozdrawiam

Re: Dziedzice Janikowic

24 maja 2013, 15:11

Dotarłem do informacji, że mogę obejrzeć drzewo po porozumieniu się z administratorem Ted Larecki. Napiszę do niego w niedzielę po angielsku, bo zgaduję, że nie mieszka w Polsce. Jeżeli będzie to możliwe to chętnie się podzielę moimi danymi.

Mam pełny kontakt z Majewskimi w Janikowicach, spędziłem też tam wiele wakacji z mojego dzieciństwa i mam o nich i o Janikowicach bardzo dobre wspomnienia.
Na razie mam swoich przodków w linii Majewskich do około 1811 roku. Wszyscy są albo z Janikowic albo z najbliższej okolicy. Sprawdzałem na mapie i wszyscy żenili się lub wychodziły za mąż w promieniu 6 km od Janikowic. Skąd przybyli? - Na razie nic nie wiem.
Mój dziadek, Jan Majewski, wyjechał do szkół w młodym wieku i mieszkał potem w Opocznie i Radomiu. Na starość wrócił do Aleksandrowa, niedaleko Janikowic. Moi rodzice związani byli z Radomiem i z Warszawą.

Jak mam się do Ciebie zwracać czy jesteś Aleksandra czy Zuzia?

Czy macie jakieś dane o przodkach Lareckich oprócz nazwisk np gdzie mieszkali i kim byli. Interesuje mnie rodzeństwo Feliksa i Julianny, a także jego rodzice i może dziadkowie?


Pozdrawiam
Przemek

Re: Dziedzice Janikowic

24 maja 2013, 20:36

To bardzo ciekawe co piszesz. U kogo spedzales wakacje w Janikowicach? Chyba nie u moich dziadkow, bo bysmy sie juz znali. A jezeli chodzi o Majewskich to dziadek mego meza byl Majewski ale zostal zamordowany w Auschwitz. Zyje jeszcze moja tesciowa. A jej sk olei brat ozenil sie z mojej mamy siostra. Moze sie uda przez moja strone. Ted mieszka w Australi. Ja mam na imie Aleksandra, mieszkam w Berlinie.
http://www.myheritage.pl/site-family-tr ... 1853/urban

Pozdrawiam i powodzenia

Re: Dziedzice Janikowic

25 maja 2013, 16:30

Cieszę się, że trafiłem na ten temat.
Moja śp. Babcia (ojczysta) urodziła się w Janikowicach.Także Niewierszyn jest związany z Jej Rodziną.I Reczków (jeśli chodzi o tę miejscowośc, zainteresowany jestem potwierdzeniem informacji na temat Jej Brata, który przed II wojną światową był rządcą w majątku Reczków).

Bardzo serdecznie pozdrawiam "Swoich" :).

Re: Dziedzice Janikowic

25 maja 2013, 18:08

Twoja babcia Majewska czy Larecka? Moja z.d. Larecka urodzila sie w Niewierszynie, przeniosla sie z rodzicami do Janikowic a tam urodzila sie moja mama i moj maz. O Reczkowie narazie nic nie wiem, ale niedlugo pojade do Janikowic i odwiedze bratanice mojej babci, starsza pani, ale duzo pamieta. Nie podajesz imion Twoich rodzicow i dziadkow, to by ulatwilo duzo sprawe. Popytam tez innych z klanu Lareckich i Majewskich.

Pozdrawiam

Re: Dziedzice Janikowic

26 maja 2013, 07:16

Pozwolę sobie napisać w prywatnej korespondencji........ .
Odpowiedz