Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Zdjecia z Rudnik lub Rodziny Ruczynskich z tego okresu

24 paź 2011, 07:20

Poszukuje zdjęć z Rudnik lub rodzinnych z okresu, w którym majątek Rudniki (gmina Opalenica) należał do Tadeusza Ruczyńskiego. Interesują mnie wszystkie informacje o majątku, rodzinie, stosunkach panujących w tym okresie w majątku i ciekawostkach dotyczących mojej rodziny. Chciałbym też się dowiedzieć czy ktoś ma jakieś pamiątki mogące pomóc mi w bliższym poznaniu dziejów mojej rodziny.
W. Ruczyński

Re: Zdjecia z Rudnik lub Rodziny Ruczynskich z tego okresu

24 paź 2011, 21:01

Witam serdecznie :D

Bardzo się ciesze z tego wątku.

Podobno, według słów mojej cioci, mój pradziadek pracował w Rudnikach w majątku, jako zarządca. Dziadek zmarł w 1912 rokiem, czyli jak się dowiedziałam przed budową obecnego dworu.
Nie wiem czy był rzeczywiście zarządcą, gdyż w aktach USC, jest podawany jako włodarz lub prac. rolny.

O ile dobrze pamiętam, ojcem chrzestnym jednego z jego dzieci był Ruczyński. Nie pamiętam niestety imienia. Nie posiadam również żadnych zdjęć z Rudnik. Ale gdyby Pan trafił na nazwisko mojego dziadka to bardzo się uśmiecham o informację.

Tomasz Gucia (1842-1912) + jego żona Michalina z d. Wilczyńska (1841-1928)

pozdrawiam
Sława Gucia

Re: Zdjecia z Rudnik lub Rodziny Ruczynskich z tego okresu

24 paź 2011, 21:16

Jeszcze, chyba interesująca informacja

Tadeusz Ruczyński był członkiem Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk. W Poczcie członków nie ma bliższych informacji.

Pozdrawiam
Slawa

Re: Zdjecia z Rudnik lub Rodziny Ruczynskich z tego okresu

25 paź 2011, 10:01

Jest historia o parku w Rudnikach. Straszy tam. A właściwie straszyło na pewno z 20-25 lat temu. Niby pochowano w parku dziewczynę tragicznie zakochaną (reszty nie pamiętam). Wiem tylko że posadzono dwa drzewa na pochowanej w parku - w nogach i w głowie dziewczyny. Ktoś może kojarzy taką historyjkę - chętnie przypomnę sobie tę historyjkę.

Re: Zdjecia z Rudnik lub Rodziny Ruczynskich z tego okresu

14 sty 2012, 22:22

Witam!

Rocznica małżeństwa Bronisławostwa Ruczyńskich ( ze zdjęciami ):
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmetadata?id=200245&from=latest

Pozdrawiam. Jolanta Fontowicz
Odpowiedz