Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Stanek, Kucner, Kutzner

16 lis 2011, 23:14

Przodków, krewnych poszukuję jeśli ktoś ma jakieś informacje, mój mail Maratonczyk15@gmail.com, oczywiście chodzi mi o rodzinę w Wlkp, gdyż dalej chyba nie wyjechali

Re: Stanek, Kucner, Kutzner

21 lis 2011, 12:43

Nazwisko Stanek jest bardzo popularne na Kaszubach.. Niedaleko Człuchowa we wsi Modrzejewo siedzieła szlachta która pisała sie von Stanek , Stanek Modrzejewscy , Stendeck itp. Zważywszy na to że Człuchów jest niedaleko dawnej granicy Pomorza i Wielkopolski nie lekceważyłbym tego tropu. Pozdrawiam..

Re: Stanek, Kucner, Kutzner

21 lis 2011, 20:12

Mnóstwo Stanków nad Gopłem, np. w parafii Polanowice co najmniej od XVIII w.
Polecam przeszukać bazę małżeństw wielkopolskich Poznań Projekt

Re: Stanek, Kucner, Kutzner

02 sie 2014, 16:30

Jestem żoną Jana Stanka, syna Stanisława Stanka +Irena Białobrzeska, który był synem Andrzeja Stanka + Helena Piasna, Andrzej był synem Łukasza Stanka + Brygida Ciesielska. Łukasz z Charbielina lub okolic. Pozdrawiam, Anna

Re: Stanek, Kucner, Kutzner

05 sie 2014, 11:51

Wiem co nieco o Kutznerach z okolic Kiekrza. Proszę o wskazanie jakiejś osoby z Pana drzewa, to spróbuję się dowiązać.
Pozdrawiam

Re: Stanek, Kucner, Kutzner

05 sie 2014, 13:07

Ja do tej pory Kutznerów w drzewie nie mam , tylko o Stanków pytałam:)

Re: Stanek, Kucner, Kutzner

05 sie 2014, 21:47

W Dobrzycy powiat Pleszew, gdzie mieszkali moi dziadkowie, przy Rynku mieszkała rodzina Kutznerów. Nie pamiętam już imion rodziców ani też ich dwójki dzieci. Także w Pleszewie mieszkali Kutznerowie. Podaję link do wyszukiwarki grobów w Pleszewie na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Piaski. Jest tam grób Edmund Kutznera ur. 1918-05-02,zm. 1992-03-28 i jego rodziny:

http://www.polskie-cmentarze.com/plesze ... &idg=18198


Danka

Re: Stanek, Kucner, Kutzner

07 sie 2014, 14:14

Weronika Kutzner, córka Józefa (ur. ok. 1825 r.) w 1855 roku wyszła za mąż za Augustyna Wojczewskiego. Mieli córkę Agnieszkę (I żona mojego pradziadka). Ślub odbył się w Łysinach.

Pozdrawiam, kasia

Re: Stanek, Kucner, Kutzner

15 wrz 2014, 14:56

Ja jestem synes Jana Stanek z Charbielina i Marii Dudziak z Siekowa.

Moj tata pochodzi z Charbielina gdzie sie tak urodzil w 1953 roku i jest synem Walerego i Agnieszki Stanek i mieszkamy w Przemecie a na miejscu jest brat mojego taty czyli Hendryk.

Moj dziadek Walery mial 5 dzieci czyli Teresa,Danuta,Helena,Hendryk i Jan.

Jesli ktos zna ich to prosze o kontakt na skypie moje pseldo to "doniuprze" i mozemy sie dogadac na temat wczesniejszych pokolen.

Dziekuje i pozdrawiam.

Re: Stanek, Kucner, Kutzner

02 paź 2016, 13:17

kasienka napisał(a):Weronika Kutzner, córka Józefa (ur. ok. 1825 r.) w 1855 roku wyszła za mąż za Augustyna Wojczewskiego. Mieli córkę Agnieszkę (I żona mojego pradziadka). Ślub odbył się w Łysinach.

Pozdrawiam, kasia


Witaj Kasiu !

Augustyn Antoni Wojczewski *ca 1819 Kursdorf /Konradowo/ k/Wschowy +1890 Opalenica lat 71
[ Syn Antoniego który w 1837 wpłaca 137 talarów na co ? ustalam i Marianny Klary Rein
Wojczewscy byli gospodarzami,prowadzli młyn,nauczyciel /

x 1v 1843 Lgiń
Maria Rosalia Linke lat 25 *ca 1818 + przed 1855
[Córka Wawrzyńca i Elżbiety Rohr Córki Franciszka ]

x 2v 1855 Łysiny
Weronika Kutzner *1825 Łysiny +1886 Kuślin lat 61
[ zapewne Córka Józefa lat 24 Syna Antoniego oż.1825 Łysiny Anna Rosina Salisch lat 24 Córka Klemensa ]

z linii Wojczewskich z Konradowa był Wilibald Wojczewski *04.10.1886 Kursdorf dr.chemi,aptekarz w Hamburgu
zapewne Syn Wojciecha i Pauliny Heleny Janer

poszukam na cmentarzu w Konradowie grobów Wojczewskich

Pozdrawiam
Mirek K.Paliszewski Wschowa
Odpowiedz