Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Samuel Szmidt

17 lis 2011, 23:06

Witam,
poszukuję informacji o miejscu urodzenia mojego 3x pradziadka, Samuela Szmidta, urodzonego około 1795 r.
Brzmienie nazwiska może być inne np. Szmit, Szmyt, Schmidt.
Prawdopodobny region urodzenia to miejscowości w powiatach: Grodzisk Wlkp, Kościan, Poznań-Zachód (wg bazy P.P.)

pozdrawiam
Piotr

Re: Samuel Szmidt

19 lis 2011, 23:55

Mam w drzewie Szmitów związanych z Bukiem. Może mamy kogoś wspólnego? pozdrawiam - Wiktor Stułów

Re: Samuel Szmidt

21 lis 2011, 16:18

Mam:
Daniel Schmidt (27 lat )bral slub z Marianna Roszak(18 lat) 1853 roku w Czempinie...oraz ich jednego syna:Simon Schmidt ur 1868 w Helenopolu...
pozdrawiam
Ewa

Re: Samuel Szmidt

22 lis 2011, 01:35

Dziękuję za przekazane informacje, ale zaznaczyłem, że interesuje mnie miejsce urodzenia i lata około 1795 roku, a tym samym ewentualne dane o jego rodzicach.
Wiktorze, jeżeli Twoi Szmytowie są z tymi latami związani, to jestem zainteresowany.
Ewo - Daniela mam w swoim drzewie, również jego dzieci.
Zaskoczyła mnie informacja o Simonie. Również Helenopol - nie wiem gdzie leży ta miejscowość. Jeżeli mogę prosić o bliższe dane, z góry dziękuję.

pozdrawiam
Piotr

Re: Samuel Szmidt

22 lis 2011, 02:12

Ewo,
miejscowość znalazłem.
Przed Simonem był jeszcze Wojciech i Jan, ale nie mam dostępu jak narazie do mikrofilmów urodzeń. Być może są jeszcze inne dzieci.

pozdrawiam
Piotr

Re: Samuel Szmidt

22 lis 2011, 09:39

Witaj Piotrze,
Marianna Roszak ur 21.07.1835 w Borowo , parafia Czempin byla siostra mojego prapradziadka Gabriela Roszaka i Apolonii z.d. Hetmann.Slub 30.05.1853 w parafii Czempin.
Dzieci:
Gasparus ur, 1860 Borowo
Johannes ur 1861 Borowo
Franciscus ur.1863 Borowo
Martinus ur.1867 Borowo
Simon ur 1868..... Helenopol/Czempin...byl chrzczony przez Ks Pawla Roszaka(zagladnij do projektu ksiezy), wujka Marianny Roszak
Andreas ur 1870 Helenopol /Czempin

"zaznaczyłem, że interesuje mnie miejsce urodzenia i lata około 1795 roku, a tym samym ewentualne dane o jego rodzicach. „ - nie posiadam w moich „zbiorach“ - pozdrawiam Ewa


prosze uzupelnij urodziny dzieci miedzy 1864 i 1866 rokiem, jezeli masz.

Re: Samuel Szmidt

22 lis 2011, 23:49

Witaj Ewo,
Dziękuję za informacje, niestety nie mogę ich na razie sprawdzić, gdyż nie mam żadnych materiałów z parafii Czempiń.
Zwróć jednak uwagę na fakt, że od daty ślubu Marianny Roszak z Danielem Schmidtem (1853) do urodzin Gasparusa (1860), małżeństwo nie miało dzieci.
Prawdopodobnie musieli mieszkać w innej parafii - stąd taka przerwa.
Jeżeli wejdziesz na P.P. to Adalbertus Schmidt lat 24 (20/1880) wypełnia częściowo wspomnianą lukę.
Zauważ, że są dwa wpisy - Głuchowo i Czempiń dla tego samego małżeństwa, ale prawdopodobnie Kościół w Czempiniu był w tym czasie remontowany.
Sprawdziłem, że Adalbertus nie urodził się w parafii Głuchowo.

pozdrawiam
Piotr

Re: Samuel Szmidt

23 lis 2011, 11:18

Przegladalam ksiegi parafii..i Adalbertus na 100% byl chrzczony w parafii Czempin.Bylam tam 2 lata temu, przemily proboszcz.Remonty starego kosciola odbyly sie w 1837+1886 roku... "Nowy" kosciol Sw Michala Archaniola w Czempiniu wybudowano w 1899 roku.
Spisujac dane moich przodkow glownie chodzilo mi o prosta linie Roszakow+ Hetman...przy okazji ale nie calkowicie spisalam Schmidt/Roszak.
pozdrawiam
Ewa
p.s. Gabriel Roszak byl moim praprapradziadkiem

Re: Samuel Szmidt

23 lis 2011, 12:25

Nie wiem jak daleko są zaawansowane Twoje poszukiwania, ale tak na wszelki wypadek podaję Ci link na cmentarz w Czempiniu
http://parafiaczempin.pl/wyszukiwarka.html

pozdrawiam
Piotr

Re: Samuel Szmidt

24 lis 2011, 15:10

Poniewaz poszukiwania w Czempiniu zakonczylam ...moi Roszakowie przeniesli sie do Kosciana,wiec nie zagladalam juz do parafii Czempin...dziekuje za link
pozdrawiam
Ewa

Re: Samuel Szmidt

01 maja 2014, 23:43

Witam,

poszukuję informacji o rodzinie Roszak z Borowa a dokładnie Stanisław Kostka Roszak ur.1811r w Borowie ślub z Marianną Majchrzanka alias Wawrzyniak w 1837r. w Czempiniu, ich syn Adalbert Roszak ur. 1854 w Borowie ślub 1876 z Antoniną Woźniak w Czempiniu i ich syn Anton Roszak ur.1887 to mój pradziadek od strony babci Elżbiety Roszak (jej ojciec).
Ciekawostką jest że mój prapradziadek od strony dziadka Henryka Roszaka, męża Elżbiety nazywał się Jan Roszak mąż Marianny (z domu Borowiak) i pochodził podobno też z Borowa. Ich syn też Jan Roszak ur. 01.03.1909 to mój pradziadek.
Podejrzewam, że rodzina mojego dziadka Henryka Roszaka i jego żony Elżbiety Roszak wywodzi się z Borowa i chciałabym znaleźć moment powiązania tych rodzin.
Będę wdzięczna za jakąkolwiek podpowiedź.

Re: Samuel Szmidt

02 maja 2014, 10:20

nitmegla napisał(a):Witam,

poszukuję informacji o rodzinie Roszak z Borowa a dokładnie Stanisław Kostka Roszak ur.1811r w Borowie ślub z Marianną Majchrzanka alias Wawrzyniak w 1837r. w Czempiniu, ich syn Adalbert Roszak ur. 1854 w Borowie ślub 1876 z Antoniną Woźniak w Czempiniu i ich syn Anton Roszak ur.1887 to mój pradziadek od strony babci Elżbiety Roszak (jej ojciec).
Ciekawostką jest że mój prapradziadek od strony dziadka Henryka Roszaka, męża Elżbiety nazywał się Jan Roszak mąż Marianny (z domu Borowiak) i pochodził podobno też z Borowa. Ich syn też Jan Roszak ur. 01.03.1909 to mój pradziadek.
Podejrzewam, że rodzina mojego dziadka Henryka Roszaka i jego żony Elżbiety Roszak wywodzi się z Borowa i chciałabym znaleźć moment powiązania tych rodzin.
Będę wdzięczna za jakąkolwiek podpowiedź.



Witam ,ja mogę dodać ,ze do dziś dnia w Borowie mieszkają przynajmniej 2[ linie ] Roszaków .

Re: Samuel Szmidt

03 maja 2014, 23:18

Witam,

ja właśnie szukam Roszaków z Borowa z dwóch linii:

I.
mój prapradziadek Jan Roszak (brak mi informacji na jego temat) urodzony w Borowie pewnie ok.1860/70r poślubił Mariannę zd.Borowiak[/b] i miał czworo dzieci:
mój pradziadek od strony dziadka Jan Roszak ur. 01.03.1909 ślub w 1931r. z Agnieszką zd. Kieliszewską
Jadwiga zd.Roszak ur.1890r
Władysława zd. Roszak ur.1912
Wojciech Roszak ur.1906

II.
Anton Roszak (mój pradziadek od strony babci) ur.01.01.1887 w Borowie wyjechał na Śląsk do Wałbrzycha gdzie w 1917r. poślubił Gertrud Scholz.
Jego ojciec Adalbert Roszak ur. 13.04.1854 w Borowie poślubił w 1876r. Antoninę Woźniak

Może ktoś spotkał te imiona i nazwiska w jakiś dokumentach z Borowa?
Odpowiedz